Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Příspěvek od tempest »

Neřešil někdo na záruku zarezlé silentbloky na zadní nápravě? Geometrie jde nějak seřídit, ale do budoucna to bude problém, nejde s tím více hnout. Dle mechanika se musí vyměnit silentbloky, ale :hyu: se na to moc netváří.
Taktéž na předních kolen je větší odklon, ale ten nejde seřídit - není jak. A :hyu: se z toho pokouší vyklouznout.

Dík
Reklama
 

Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Příspěvek od Neo-Mike »

Pokud máš odklon mimo toleranci, tak by se měla seřídit geometrie. Tím pádem bych si jí nechal seřídit v autorizovaném servise a jelikož, jak ty píšeš, s tím nejde hnout, tak se jim to nepodaří. Tím pádem se jedná o závadu a měla by se následně sepsat reklamace.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Příspěvek od tempest »

Geometrii jsem měřil mimo autorizák. K jejich geometrii už nemám důvěru. Kdysi jsem to od nich měl seřízeno, že se ojely pneu po hraně. Předpokládám, že jak budou měřit geometrii oni, tak to naženou, aby byla OK. Papír snese vše.
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Příspěvek od jjenda »

Byl jsem před měsícem na pravidelné prohlídce a seřizovali mi geometrii přední nápravy. Už dojíždím přední originální pneumatiky na hranu a byly oboje stejnoměrně trochu více sjeté na vnitřní straně. To jsem u předního náhonu ze zkušeností nečekal. Auto bylo tedy trochu "rozčaplé" jak okruhový speciál :). Zadek je OK a má ještě tak 3 mm hloubku ke kontrolním bodům ve vzorku.
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Příspěvek od Tudy »

Obávám se , že na silentbloky se prodlužená záruka vztahovat nebude, jedná se o běžný spotřební materiál, podobně jako brzdové destičky
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Dave405
*
Příspěvky: 91
Registrován: 22 srp 2015, 19:51

Re: Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Příspěvek od Dave405 »

Tohle mě taky zajímá. Měl jsem rozhozenou geo nezávislým měřením, tak jsem to nechal seřídit v důvěryhodném servisu, kde mi oznámili, že zadním levým silentblokem nejde hnout. Sice jim hýbat nebylo třeba, protože je to v toleranci, ale kdyby bylo třeba, tak jedině vyřezat ven. Za měsíc jedu na garančku, tak se na to zeptám. Co se týče brzdových desek, musel jsem měnit celý zadek včetně kotoučů, protože to na garančkách nikdo nikdy nevyčistil a přestaly se vracet desky. V servisu mi nahlásili jen že je třeba to vyměnit, samozřejmě nic o tom, že se to zadřelo protože nebyly čištěné, na to jsem přišel až posléze, jinak bych to řešil na garanci :hyu: :?

Buďme ale rádi za to co je a jak je, např. V Mazdě je přístup mnohem horší, v Toyotě taky žádná sláva, takže nevím, co vlastně dalšího koupit.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Příspěvek od lumix »

Čištění brzd patrně není běžný servisní úkon. Navíc pokud to chci mít vytištěné pořádně, nezbývá než si to udělat sám. Stejně tak zarezávajici excentrické šrouby , je ideální každý rok s nimi pohnout.
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Příspěvek od copper5252 »

silmbloky nejsou spotřebni material ! pokud servis tvrdí že jsou spotřebni zboží tak lžou jako když tiskne , to už by mohly klidně tvrdit že napravy jsou spotřebni zboží !
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Příspěvek od tempest »

Uznáno na záruku.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Příspěvek od idam.i »

Gratulujem. =D>
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Gunmaker
**
Příspěvky: 197
Registrován: 04 bře 2017, 21:36
Bydliště: Zlínsko

Re: Zarezlé silentbloky, odklon mimo toleranci - záruka

Příspěvek od Gunmaker »

Řešili jste někdo nechat při garančce preventivní povolení a utahnutí excent. šroubů na zadní nápravě? Je možné je jen povolit, promazat a zase utáhnout, nebo je nutné to spojit s celkovou geometrií. Četl jsem tady na fóru, že je dobré to preventivně udělat, než dojde časem k zareznutí. Čeká mě třetí prohlídka, tak o tom uvažuju.
BYLO:Peugeot 309 1.4i (1992), Renault R5 1.3 (1990), VW Passat 1.9TD (1991), Fabia combi 1.4mpi (2001), SMC Jumbo R5 (2014)
JE:VW Passat B7 2.0TDi (2011), CFmoto 510RX (2015), Hyundai I30cw 1.6GDi (2016), Honda Transalp XL650V (2003)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“