Aplikace na monitoring zanesení DPF filtru přes ELM327

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Solari
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2021, 12:16

Aplikace na monitoring zanesení DPF filtru přes ELM327

Příspěvek od Solari »

Ahoj,
existuje prosím aplikace pro Hyundai i30 1.6 CRDi, tzn. typ motoru D4FD, kde se dá sledovat začátek, průběh (např. v %) a konec regenerace DPF filtru? Plus další ukazatele, jako třeba odhadovaná vzdálenost do další regenerace atp. Přes ELM327 do OBDII a spojení přes bluetooth s telefonem.

Výborná a přehledná je aplikace pro android "VAG DPF", ale ta bohužel není určena pro tyto motory. Tak hledám něco podobného. Torque PRO tyto údaje předpokládám neposkytuje, aspoň co jsem se dočetl. Jen třeba teplotu na DPF.

Mám i30 1.6 CRDi rv 2013 81kW, motor D4FD. Nájezd 105 tis. km. Měl jsem ho jako služební od "jeho narození" a nyní ho koupil manželce, která jezdí pouze krátké cesty do 15km po městě. Takže bych potřeboval vědět, kdy ho musím více projet a jestli už regenerace proběhla.
Nechtěl jsem pro ni diesel, ale dostal jsem tak lákavou cenu, že jsem musel. Zajímá mě pouze DPF, ostatní informace nepotřebuji.

Našel jsem ještě iCarsoft KR V2.0 , ale to je až poslední řešení. Je to dražší a sledovat průběh při jízdě se asi nedá, zato lze spustit vynucenou regeneraci.

Omlouvám se, zda tady nějaké takové vlákno existuje, ale nenašel jsem. Pouze se zde mluví o Torque PRO, ale jen v souvislosti s teplotou DPF.

Děkuji moc za rady a tipy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Aplikace na monitoring zanesení DPF filtru přes ELM327

Příspěvek od Sanchez »

Car Scanner ELM OBD II z Google Play
Je tam toho strasne vela, tak to skus.

Obcas som ho pouzil na data o jazde.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Aplikace na monitoring zanesení DPF filtru přes ELM327

Příspěvek od Chasnik »

Já jsem používal Torque Pro a tam jsem nenašel, kdy proběhla poslední rege. Ale ŘJ toto někde eviduje, protože originál diagnostika umí ukázat, kolik se najelo od poslední dokončené regenerace.

Dá se do odhadnout podle hodnoty diferenčního tlaku na DPF při volnoběhu, ale je to pouze orientační hodnota. Někdy se rege spustila při hodnotě okolo 7 , jindy šla i přes 10.

Odhadovaná vzdálenost do další regerace se snad ani nesleduje, ten algoritmus je složitý a záleží na jízdních podmínkách.

Průběh regenerace v % se také špatně odhaduje, na začátku regenerace jde poměrně rychle dolů dif. tlak a i když už je v optimální hodnotě, tak ještě rege klidně 10 - 15 km dobíhá. Je dobré si spíše odsledovat, jak dlouho regenerace u tvého auta trvá a podle toho se přizpůsobit. Já měl 1.6 CRDi GD 2016, tedy EURO 6 (starší CRDi, tuším před 2015 měly jinou ŘJ a možná i jiný DPF, alespoň v part listech měl jiné číslo), ale ještě bez močoviny. Regenerace v průměru trvala cca 30 km, ale pokud jsem ji po více než 20 km přerušil (např. ukončením jízdy), tak se ŘJ následně nesnažila proces rege obnovit a ta následná proběhla v běžném intervalu (léto cca 250 - 350 km, zima v průměru o 150 km více).
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Solari
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2021, 12:16

Re: Aplikace na monitoring zanesení DPF filtru přes ELM327

Příspěvek od Solari »

Pěkně to jde vidět v aplikaci VAG DPF, bohužel jen pro koncernová vozidla.

Objednal jsem z Ali Viecar ELM327 V1.5, tak jak dojde, vyzkouším ten Car Scanner. Kdyby měl někdo další tipy na aplikaci, budu rád. Ano, na Google play je tam toho hodně, ale aby byla aplikace jak pro daný motor a ještě ukazovala data ohledně DPF, to už je horší. Proto jsem doufal, že má někdo vyzkoušeno i jiné, co jim fungují na :hyu: (ukazatele DPF).

Pro zajímavost. Na služebním Hyundai i30 1.6 diesel rv 2018 s močovinou jsem minulý týden měnil DPF. Dlouho zkoumali (auto si nechali 14 dní), proč se pořád rozsvěcuje kontrolka DPF po najetí 30-50km (omezení výkonu motoru, nutno zastavit a vypnout-zapnout motor, pak zase jelo 30-50km dle stylu jízdy). Měnili lambda sondu (na to ale byla stejně svolávačka), ale nepomohlo. Nakonec vyměnili až jako poslední možnost DPF filtr, na který se čekalo 2 měsíce. Naštěstí v záruce. Řekli mi cena filtru cca 80tis. Cena na předchozí generaci i30 je ještě víc, kolem 90tis jen za díl! A to ani nevím, zda mi říkal ceny s dph nebo bez :) Nicméně tohle byl vadný kus DPF již z výroby, začlo to již po roce, kdy vozidlo mělo minimální nájezd.
Na druhou stranu mi řekli, že na předchozí generaci jsou DPF filtry lepší, že neměli zatím žádný problém. Na aktuální generaci i30 problémy evidují (s močovinou).
Přílohy
Obr.1.JPG
Obr.1.JPG (48.29 KiB) Zobrazeno 3285 x
Solari
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2021, 12:16

Re: Aplikace na monitoring zanesení DPF filtru přes ELM327

Příspěvek od Solari »

Tak "Car Scanner ELM OBD II" z Google Play data ohledně DPF nezobrazuje. Jinou app na DPF jsem opravdu nenašel. Asi ty info o DPF nefungujou na Hyundai nikomu nebo to nikdo nezkoušel.
Vypadá to, že zbývá jedině nákup diagnostiky do 10tis. #-o
Posílám PrtSc ze spojení s Viecar ELM327 V1.5
Přílohy
Obr.3.jpg
Obr.3.jpg (31.16 KiB) Zobrazeno 3201 x
Obr.1.jpg
Obr.1.jpg (59.86 KiB) Zobrazeno 3201 x
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“