Nová spojka a občas chcípne

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ondra_15
*
Příspěvky: 22
Registrován: 16 zář 2014, 21:23

Nová spojka a občas chcípne

Příspěvek od ondra_15 »

Ahoj, nedá mi to spát a řeším problém se spojkou při rozjezdu. Navazuju na téma https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=165&t=40993.

Od té doby se změnilo to, že v PA v :hyu: mi řekli, že je vadná spojka (měnilo se spojková sada + kryt, viz. část faktury). Popravdě se mi to v 81000 km nezdálo, že by byla sežraná lamela (podle toho kde spojka zabírala), ale nechal jsem to vyměnit.

A cca 700km po výměně se stejný problém projevoval znovu. Auto náhodně při rozjezdu chcípne. Tak jsem začal pozorovat různé detaily a zjistil jsem, že auto chcípne při rozjezdu bez plynu. Rozjíždím se velice pomalu, na rovině, jeden člověk v autě (v rámci testování). Chcípne to cca 1x z 15 rozjezdů. Ale cca 2 - 3 rozjezdy z 15 cítím, že to je na hraně aby to nechcípnulo. Ale manželka se rozjíždí s plynem a taky chcípe.

Auto se při rozjezdu neklepe (motor neztrácí otáčky), necuká to při rozjezdu. Netrápím to žádnými rozjedy do kopce nebo přes AUTO HOLD nebo aby to odbrzdilo a rozjelo se to.

Jen by mě zajímalo, jestli Vaše i40 (nebo obecně naftový motor) se rozjede bez plynu po rovině v pohodě.

Byl jsem tam po třech týdnech po opravě reklamovat, že i po výměně problém přetrvává. Moc čelem se k tomu nestaví a řekli mi, že spojka byla vadná a pokud chci, tak budou hledat závadu dál. Tak se chci poptat dopředu jestli nemáte někdo podobnou zkušenost.

Díky, O.
Přílohy
hyundai-02.jpg
hyundai-02.jpg (79.69 KiB) Zobrazeno 469 x
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „i40 Motor a převodovka“