aparatura -celková elektroinstalace

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od rom4n »

Ahoj,
pořídil jsem autorádio SONY s výkonem 4x52W, woofer jsem krmil homemade zesilovačem 70W s přeladitelnou vyhybkou. Zvuk byl uspokojivý, ale dostal jsem strašnej chtíč a včera koupil MAC audio zesilovač o max výkonu 1200W. Už při původní montáži rádia a 70W zesiku se mi moc nelíbil ten napájecí kablík, kterej jsem "vyšašil" ze smotků kabelů za autorádiem, ale hudba hrála..
Teď už si netroufnu to celé krmit tímhle špagátkem, navíc je zbytečné mít po autě kvalitní tlusté kabely a napojit je na jeden "hlavní" tenký, co to všecko zkazí..
Teď k věci, chci se zeptat, jak to máte řešený, kabel vedete od pojistkové skříňky nebo máte extra okruh přes pojistku přímo od baterie? Co vim, tak to kluci tahaj přímo. Jenomže tady by mohl bejt kámen úrazu, koukal jsem a všechny kabely od motorového prostoru jsou dokonale izolované a propěchované průchodkou do kabiny.. Takže to mam prostě někde navrtat a protáhnout nebo je někde schované nějaké místečko, na které jsem zatím nepřišel???
Předem díky za odpovědi a kvalitní hudbě zdar! (Hlavně zdravé uši)
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od Hardcam »

Nevim, jakej mas typ zesiku, ale pravdepodobne se jedna o 1200W max. Budu predpokladat, ze na nem mas 2x 20A pojistku. Na jeho krmeni by Ti tedy mel staci 10mm2 kabel s 40A pojistkou v pouzdre od baterky, stejne tlusty kostrici kabel, ktery upnes nekde v kufru. Dal 3x stinenny cinche od radia do zesiku spolu s remote kabelem (ten je nejslabsi, jen dava signal). Kolem a kolem, stacilo by Ti tohle
http://www.autoradiahifi.cz/produkt/306 ... it-10.html
Pokud mas hodnoty pojistek vyssi a ten zesik dava kolem 500W RMS na 4ohm (coz je fakt dost), pak bys mel dat tohle: http://www.autoradiahifi.cz/produkt/912 ... 20kit.html

edit: je to tenhle? http://www.autoradiahifi.cz/produkt/157 ... -4500.html
v tom pripade bych radeji volil ty silnejsi kabely, jistota je jistota, zesik se Ti odmeni.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Peťan
**
Příspěvky: 102
Registrován: 31 pro 2008, 12:50
Bydliště: Široký Důl
Kontaktovat uživatele:

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od Peťan »

určitě to táhni od baterky k zesíku silným kabelem přes pojistku.Já to mám ještě jištěný kapacitorem
DSCI0003 (2).JPG
DSCI0003 (2).JPG (122.7 KiB) Zobrazeno 3970 x
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od rom4n »

A mínus pól se táhne taky nebo jenom plus a minus zesilovače se ukostří? Aby pak někde nevznikaly ztráty, kdybych to táhnul po kostře :roll:

edit: ano, je to přesně on z autoradia hifi ;-)
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od Hardcam »

Jak jsem psal, ukostrit nekam ke sroubu v kufru, co nejvetsi plochou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od rom4n »

huh, při manipulaci s wooferem jsem si odlepil komín.. Kouknu dírou dovnitř a dost mě překvapilo, jak tenkej kablík vede z robustních svorek k repráku.. Před chvílí jsem tam napájel pořádnej reproduktorovej kabel. Docela mě to překvapilo, kolem kabelů se pořád dělá nějaký harakiri a při výrobě tam daj fousky jak od 6V trafíčka a na koncích nacvakaj malý fastony :-k
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od Hardcam »

Bohuzel, setri se kde se da. Je to smutny...a lepsi to nebude.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od rom4n »

fakt mi to přijde nelogický, když si s tim už daj takovou práci, někdo tu bednu vypočítá a reprák je slušně provedenej a pak tohle.. Ale co, je to asi všude, u nás se v práci taky dějou zajímavosti
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od Hardcam »

To mi pripomina vcerejsi rozhovor s kamaradkama, jedna brigadnici v Bille a druha v Kauflandu. Nejak nevim, kam budu chodit pro syr a salam. Je to desny...jinak ten kabel,co vede od terminalu k repru, je takovej hrubej a "pletenej"?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od Engineer »

Prechod kablov z motora do kabiny je velmi zle rieseny pre dodatocne montaze, a o tom som sa presvedcil aj ja... :(

Signálovy kabel 8mm2 mam tahany od baterky a na baterke polozena poistka proti pretazeniu, nasiel som gumovu zaslepku, tam som spravil dieru a pretiahol som kabel z motoroveho priestoru do kabiny.
Uzemnenie som ukotvil pod zamkom kufra... Neviem ci sa to da lepsie spravit :?: :!:
Zosik ma jednu 15A poistku.
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od rom4n »

tak jsem dnes v Aspeře koupil 10mm kabely (metr vyšel na cca 26.-). Pojistku i s pouzdrem Dietz za 180 a jsem připravenej. Oka a fastony si napájim nějaký z práce a cinche mam.. Když jsem viděl ty "děla" kabely,tak mi to stejně přijde zbytečně silný, při představě, že vedení 220V má tenší kabely a unese 16A při 220V napětí, no, nevim.. Doma to bouchalo i na "fousky" od autobaterie ;-). Kabel protáhnu u gumové průchodky, už jsem ji objevil. Teď ještě doufat, že bude zevnitř na dostupném místě
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od Engineer »

gumove zaslepky, priechodky ako si to nazval :) mam asi tri: Jedna hned za motorom- uplne na prdel dostupnost, dalsia pri soferovi ktora vyustuje vnutri palubovky, priestor pre manipulaciu nulovy. a potom posledna ktora je na spolujazdcovej strane a vyustuje hned ako konci koberec auta...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od Hardcam »

Ze jsem tak smely, kde jste nasli gumovou pruchodku? Alespon priblizne a do jaky casti palubky vede? Kabely jsem vzdycky tahnul mezi dverma a kapotou, ale u Getze to nejde, potrebuju pritulkyni protahnout jen slabej kabel pro venkovni teplomer. A do Elantry se chysta hudba, snad to vyjde...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od Hardcam »

Engi: ha, kdyz jsem psal prispevek, tak tys meziim odpovedel presne na to, co me zajima. Snad to v getzovi taky najdu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: aparatura -celková elektroinstalace

Příspěvek od Engineer »

3:2 pre teba 8) :lol: Zachvilu dorovnam :)
Ja som to trosku Tuzingacky vyriesil, ale odfotim tie zaslepky a hodim sem ked bude dlhy cas....

Inak vobec som necakal ze tam cosi take bude. Jednoducho ich odlupnes a bezproblemov nasadis naspat...
ako som pisal tak som si tam spravil dierku a tade pretiahol kabel a zaslepku vlozil naspat aby mi nezatekalo do auta, kabel mi tesni tu dierku :)
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“