špatně brzdi taha do prava

Moderátor: Moderátoři

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

tak brzdíče a hadice kouteče a desky vymněny zanové vše origo (zadní) , ale co mně neustale SER** je to že pokud je pod cca 17c tak levá zadní brzda začně špatně brzdít a tim padem auto při brždění tahá do prava dělá to i na ručku aji normální brzd ](*,) hlava mi to nebere 8-[ 8-[ 8-[ vše odvzdušněné dvakrát pod tlakem, brzdy komplet odmaštěné, když sem z tím byl už po několikráte na valcích tak pokud je cca pod 17 c tak začně min brzdít levá zadní brzda , jedině co pomuže na chvíly, je popojet na ručku dopředu a pak dozadu několikrát ,pak to zase na chvily brzdí jak má , takže mně připadá jako by se sekal brzdíč ve vodítkách (nebo jak se to jmenuje) , tak sem nový brzdíč levy znova přemazal mazivem co je original na brzdy a stejně to nepomohlo, opticky jsou vodící čepy normální !
prostě tenhle problém mi halava nebere ](*,) ](*,) ](*,)

diky za napady prosím blbé kecy a flame si nechte diky !
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Mexican »

blbe kecy si necham.. napisem skor poznatok z mojho pripadu - na STK mi kedysi na valcoch zistili 43% rozdiel v brzdnom ucinku zadnych brzd. To technik krutil hlavou ze to nepoznam, dal mi 30 dni. Schvalne som z STK zamieril na nase letisko blizko obce a testoval som. ani po x tom prudkom brzdeni auto netahalo do strany. Dovodom je asi dobre fungujuci EBD (rozdelovac brzdneho ucinku) - u teba by som skusil hladat chybu mozno tam. Mozno to nefunguje tak ako ma. U mna to aj s uplne zarastenym brzdicom (musel som fyzicky menit cely segment pac to uz neslo rozchodit) brzdilo fakt rovnomerne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

diky ale jak sem psal brzdiče a vše je nové origo , navíc auto taha do prava resp nebrzdi leva zadní strana jen když je chladno :/ dělá to i na ručku i normální brzdy takže v rozdělovačí brzdné sily to nebude navíc i20 nemá klasicky rozdělovač brzdné sily ale dělá to abs jednotka nebo je to přimo na hlavním valci to nevím , ručka je mechanická tedy lakno přimo na brzdíč tím padem do toho elektronika kecat nemuže [-X tedy nevím jak by do toho mohla kecat ? samo nevím vše
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

ještě bych se zeptal jak patří desky , je to jedno ? nebo ta z tím plechem na detekci sjetí obložení se dava z venkovní strany a ta bez plišku od pistku ? nebo na opak ? asi je to hloupy dotaz ale už mně nic nenapadá ](*,) ](*,) 8-[ 8-[
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

takže podle všeho sem mněl dicky desky dané dobře ,mám dotaz jak se dá zístit jestli chodí zadní naprava , tedy jestli se hýbe jak nemá ? , ja nemám ani páru jak bych zistil :cry: :cry: :cry:
díky za odpovědi
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od Richard555 »

Vidím že to řešíš už nějaký pátek, jak které kolo brzdí zjistíš jedině na válcové zkušebně rozdíl 5-10% mezi koly většinou nepoznáš a nemělo by se to nějak projevovat. Až budeš mít protokol uvidíš hned které kolo brzdí a které ne :wink: pokud budou nápravy +- stejné zaměřil bych se na geometrii přední a zadní nápravy, máš auto odnova? Setkal jsem se s tím že někdo ve smyku trefil obrubník a zadní kliku ohnul, nebo ohnul těhlici, pak to při brzdění dělá problémy ale když se zadek jen veze neprojevuje se to tolik. Víš jak to myslím občas byly na silnici vidět auta u kterých očividně zadek jel v jiné ose než předek a samo jde pak stabilita vozu - odpovím slovy filmové klasikou : kam? kam? kam? do prdele :wink: :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

jo to vím že na válcích ,taky sem už byl 3x rozdíl mezi koly je cca 50 procent pravé zadní kolo brzdí normálně ale levé zadní brzdi o polovinu min cca , dělá to jak na ručku, ručka je mechanická , tak na normální brzdy , když brzdím malo tak se neprojeví ale když více dupnu na brzdu auto dost uhýba do prava , ale to už sem myslím psal
vše nové a original vymněněné cca před mněsícem : kotouče/ desky/ brzdiče/kopyta /hadice mezi trubku a brzdič ,
starý brzdíč jsem rohodil a je ok
jediné co se mi nezdá je hlavní brzdový valec ale kdyby byl vadný, nebude auto uhýbat do prava i na ručku že ,takže předpokládám že to bude něco vzadu kolem brzd ale co ? ](*,)
dicky když auto stojí celou noc doma tak když vyjedu tak při brždění tahá do prava ale třeba za 50 km to přestane dělat někdy to je 20 km nekdy vubec ](*,) 8-[
už sem z toho zmatený jak králík v tescu ](*,) 8-[
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od mikodim »

Mas kotucove brzdy v zadu a rucnu bubnovu?
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

ne to mněly prvni i20 ,ja mám rv 2016 tam je klasický brzdíč , nemám bubno/kotouče,číslo brzdíče když tak najdu , ale přesně takové mám v zadu :
https://bazar.automedik.cz/AMD6544988358/hyundai/i20

kupoval sem nové oba zadní brzdiče desky a kotouče

kdyby někdo chtěl (resp mám dva kratce jeté kotouče original , jednu sadu zadního obložení krátce jeté original, pak mám sadu předních desek krátce jeté zimerman , pak mám dva brzdiče zadní jeté od roku 2016 povodní ale podle všeho jsou OK , připadně co za to se da domluvít
omlouvám se za odbočení od tematu ," už si doma připadám jako ve skladu nahradních dílu Hyundai" ](*,) ](*,) ](*,)
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od kyrmon »

Škoda, že jsi to pokaždé očividně neřešil přes autorizovaný servis jako reklamaci, už bys mohl odstoupit od smlouvy a vzít si nový auto, které by snad nebylo z páteční produkce :/

Jinak radit bohužel nemůžu, v automobilových problém jsem jen krátkou dobu a zatím jen to, co mě samo potká (ale se zadními brzdy zapasim bohužel taky, i když jinak než ty :-$ )
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od copper5252 »

važně si myslíš že sem to neřešíl přez autorizak ? řešil ale mám jenom jedny nervy a ty už mám davno v pr*eli
řešíl sem to několikrát přez autotrizak a myslím si že nemusím psat jejich kecy , že vše je v pořádku !

co máš za problem z brzdama ?
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od kyrmon »

Vždycky ze servisu zamířit hned na STK na měření a vomlatit jim výsledek o hlavu :twisted: 3x a odstup od smlouvy..

Pokaždé zatuhnou i když je čistím a mažu vodítka.. takže mám věčně flekatý kotouče :roll: .. teď se mi to konečně podařilo obrousit a musel auto na 2 týdny odstavit a je to zpátky ](*,) #-o hold to musím rozhýbávat častěji no
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od mikodim »

Pozor na to, s akou vazelínou mazete.. Ak tam nieje tá , čo tam má byť , tak sa vazelina po zohriati zmeni na lepidlo
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od kyrmon »

Používám ATE Plastilube... V tom by problém být neměl ;)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: špatně brzdi taha do prava

Příspěvek od petzl62 »

Na bývalém :hyu: jsem nechal vyrobit vodítka z nerezu a bylo po jakémkoliv problému :wink:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Podvozek a řízení“