i20 DODO - Domácí Dodělávky

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: i20 DODO - Domácí Dodělávky

Příspěvek od idam.i »

roman813 píše: 13 pro 2021, 22:26
idam.i píše: 09 pro 2021, 23:41 Zjavne si toho vylepšil hodne a si ozaj šikovný.Mne by postačoval tip na správnu LEDku do cúvačky.Tá pôvodná je ako svätojánska muška.Díky.
Kupoval jsem nějaké kvalitnější (značky Aglint nebo Kantur) na alíkovi... svítí teda o dooost lip - výměna na minutku práce - lze i nasoukat se pod nárazník a zespodu - ideálka zastavit zádí nad nějakým zlomem (šikminou). Nenarazil jsem na 1ks balení - ale za tu cenu 2 ks...

https://s.click.aliexpress.com/e/_ApJ6Wu
Díky.👍
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: i20 DODO - Domácí Dodělávky

Příspěvek od Minko »

tak ja som zvažoval len nad tou klímou a radio s navi (ostatnú väčšinu vecí čo si popisoval mám od kúpy) ale keď vidím tú rozboru u teba :D asi si to rozmyslím :mrgreen:
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Dudus_i20
*
Příspěvky: 10
Registrován: 01 bře 2023, 19:11

Re: i20 DODO - Domácí Dodělávky

Příspěvek od Dudus_i20 »

Pavloun píše: 21 pro 2017, 17:59 Kapitola třetí - dějství druhé

Pro ověření funkčnosti tempomatu/limiteru posloužila Kouzelná krabička domácí výroby...zapojená na piny 6 a 12 konektoru M02-R.

306b.jpg

A funguje!...Takže nikoho nepřekvapí, že konektor má všechny pozice obsazené a příslušné vodiče zapojené.


To byla dobrá zpráva,
teď ta špatná:

Clock Spring se vyskytuje v nejméně třech modifikacích:

307.png

1) osmikanálový - náš případ, propojky označené na schematech červeným vykřičníkem chybí
2) šestnáctikanálový - navíc piny č. 9-14 a 2 pro airbag
3) pro ohřev volantu - ještě navíc piny č. 1 a 2

308.png

Pokud teď máte jen tlačítka TRIP a RESET, tak v Clock Spring budou pouze piny č. 3-8 a dva vodiče pro airbag.
Pro plnohodnotné zapojení budeme potřebovat druhý nebo třetí typ, teoreticky lze vystačit i s původním, ale o tom později.

Dále tu máme ovládací prvky, tj. Tlačítkový modul.
Ten má několik modifikací podle toho, je-li přítomno audio, BT, tempomat nebo přístrojovka Supervision. Pro naši potřebu stačí rozlišit 6 provedení.

309.png

0 - důvěrně známe
A - audio + BT telefon vlevo, audio + PP vpravo, ojedinělá auta popsaná ve druhém odstavci v úvodu
B - audio bez BT vlevo, PP + tempomat vpravo
C - to samé pro vozy s BT
D - případ A pro přístrojovku Supervision
E - případ B pro Supervision

Pokud chceme nahradit provedení 0, ideální je provedení B. V nouzi lze použít i C nebo E.
Každý Tlačítkový modul potřebuje ještě svůj specifický Propojovací kabel.

310.png
Zdravím chci se zeptat zda by nebyla nějaká rada,když chci jen na volnat ovládání rádia. Vyměnil jsem si autorádio za android s bT a volání handsfree tak by se mě hodilo nějaké ovládání na volantu diky
Ddavid
Příspěvky: 1
Registrován: 26 bře 2023, 08:07

Re: i20 DODO - Domácí Dodělávky

Příspěvek od Ddavid »

- pak jsem se pustil do zkoumání origo handsfree (když už bylo tlačítko na "novém" volantu). Sehnal jsem origo radio s bluetooth (za 50 Zlotých) (byly 3 verze - bez BT pouze mp3 přes USB, s BT, CD mechanikou USB a mp3 a někdy i DAB, a pak navi s dotykovým displejem), zjistil, že za radiem je v konektoru osazen kabel na mikrofon, ale končí za obložením A-sloupku v konektoru na střechu. Co teď... neva - sehnal jsme kabeláž obložení střechy z vyšší verze (Style??), kde byl i dál vedený mikrofon, světýlka nad zrcátky, světlo vzadu, dešťový senzor, ECM zrcátko, senzor zamlžení atd... No tak jsem ponakupoval opět v Polsku ty světýlka, světlo dozadu, velké světlo dopředu se schránkou na brýle a zabudovaným mikrofonem, ECM zrcátko... Sundal stropní obložení (kupodivu práce ani ne na 2-3 hod) vyměnil kabeláž, opatrně a s precizním vyměřením upravil a vyřezal otvory v obložení na větší přední světlo a světlo dozadu... vše smontoval a voila.... vše fungovalo.

Zdravím Romane.
Mate ještě někde prosím foto a bližší info k výměně rádia za orig. radio s BT? Chci jit stejnou cestou (volant+radio z Allegra). Ale lámu si hlavu nad mikrofonem.
Mohu bližší info poprosit případně na mail david.vlcek@email.cz?
Díky
David

Z
roman813
Příspěvky: 6
Registrován: 08 dub 2016, 21:08

Re: i20 DODO - Domácí Dodělávky

Příspěvek od roman813 »

Mikrofon je jedina vec co to komplikuje. Jsou v podstate 2 moznosti

1. sehnat lampičku s mikrofonem a upravit a doplnit kabeláž (na 95% není potřeba měnit svazek a sundávat obložení) - ale opatrně vyřezat vetší díru na tu lampičku.

2. vyzkoušet, jestli když na konektor za radio nebo v A sloupku nenadrátuju nějaký mikrofon z HF sady (nějaký bazar/výprodej), tak to třeba bude fungovat. A pak pověsít někde ke stropu - na clonu atd...

Jinak rádio rychlá výměna kus za kus (když se člověk popere s plasty kolem přístrojovky a rádia - nejlépe někdy v teple na sluníčku - studeným plastům obložení rády praskají nožičky a úchyty - fotka konektorů - kam to nadrátovat, případně zaměření díry na tu lampičku můžu poslat
OliverIvanKucera
Příspěvky: 1
Registrován: 06 dub 2023, 12:14

Re: i20 DODO - Domácí Dodělávky

Příspěvek od OliverIvanKucera »

Ahoj!

Tiež riešim výmenu rádia za rádio s BT, len mám problém s mikrofónom. Keď som rozobral lampu na strope za účelom zistiť, či tam je niekde príprava - kábel na mikrofón, našiel som tam len jeden kábel ktorý napája samotné svetlo (foto nižšie). Nemáš náhodou nejaké fotky, poprípade link odkiaľ si kupoval mikrofón?

Čo sa týka volantu, mám úplne základný na i20, zisťoval som si, a vraj sa dá vymeniť volant za multifunkčný. Chápem správne že netreba dorábať žiadnu kabeláž, a ak vymením volant za nový bude mi fungovať aj tempomat, aj ovládanie rádia?

Ďakujem :)
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Úpravy, tuning“