Jak seřídit ruční brzdu

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od rudolf.tomka »

ok, tak ty používaš na zadnej brzde "typ brzdoveho trmenu: 1-pístové brzdové sedlo, třmen kotoučové brzdy s integrovanou ruční brzdou ", sktorým nemám žiadnu skúsenosť :-k , ale podľa foto,ktoré som si pozeral, ide o jednopiestový kombinovaný hydraulicko- mechanický typ kotúčovej zadnej brzdy...https://www.automobilovedily24.cz/hyund ... dovy-trmen
Přílohy
brzdovy-trmen.jpg
brzdovy-trmen.jpg (21.16 KiB) Zobrazeno 3283 x
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Reklama
 

Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od rudolf.tomka »

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

to rudolf.tomka: sice se tomu asi říka jednoduchý system , ale po kompletním rozebrani starých brzdiču bych řekl že tak jednoduché to není tedy machanizmus u vnitř , jak se k tomu dostanu udělám foto rozebraného brzdiče ,
jediný rozdil mezi pravým a levým brzdičem na starých brzdičích, byl ten že vnitřní pistek u levého brzdiče jde dost tuho a pokud sem hýbal tahle ruční brzdy tak pistek postupně vylezl ven správně by se mně vracet což nedělál ! na pravém brzdiči vnitřní postek chodí jak má , hýbánim tahla ruční brzdy pistek poleze ven a zase spět ,takže pryvý je ok , ale levý je divny tedy nepracuje jak má

přepokládám ten samy problem u nových brzdiču prava strana bude ok, a levá bude divně chodit tím padem levá brzdí min což mi potrvdily i valce na brzdy
opravdu nemám problem koupit další nové zadní brzdiče to je to nejmenší ale musím si být na 100 pro jist že levý je vadny :( jinak bych mohl kupovat brzdiče furt a ničeho bych se nedobral :(
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

a tady fotky snad to najk pomuže :(
006.jpg
006.jpg (52.59 KiB) Zobrazeno 3244 x
005.jpg
005.jpg (47.67 KiB) Zobrazeno 3244 x
004.jpg
004.jpg (47.91 KiB) Zobrazeno 3244 x
003.jpg
003.jpg (54.22 KiB) Zobrazeno 3244 x
002.jpg
002.jpg (52.25 KiB) Zobrazeno 3244 x
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od milda h »

Ten pastorek (Tvúj obr. 2) slouží pouze jako "samoštel" ,vymezuje vůli po opotřebení destiček a jelikož váleček se neotočí, musí být zasazen tak, aby se při opotřebení šnek vytočil a vymezil vůli a při výměně destiček šel celý zatočit do těla brzdiče nebo spíš mechanismu od ruční brzdy - viz moje foto mechanismu ruční brzdy.
obr. 1,3,5 - povolená ruč. brzda
obr. 2,4 simuluje zatažení r.b.
Přílohy
IMG_5.jpg
IMG_5.jpg (75.26 KiB) Zobrazeno 3209 x
IMG_4.jpg
IMG_4.jpg (63.87 KiB) Zobrazeno 3209 x
IMG_3.jpg
IMG_3.jpg (64.43 KiB) Zobrazeno 3209 x
IMG_2.jpg
IMG_2.jpg (105.21 KiB) Zobrazeno 3209 x
IMG _ 1.jpg
IMG _ 1.jpg (107.24 KiB) Zobrazeno 3209 x
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

Děkuji ale pořát nevím kde je problem :( protože zadní brzdu sem sledoval dost pečlivě , a mužu říci že tam levá "svině" chodí ze spožděním ! čili když zatahnu ručku prvně se zatáhne pravá čelist , pak za cca 1 sec se levá čelist zatahne ,sledovano podle toho jak chodí lanka od ručky , tak samo toje cítít když brzdím normálně ,když jen malo brzdím tak to není poznat ale jak mile o trucho více , už je to poznat auto zatahne do prava , pokud to člověk sleduje tak občas lze citit že leva brzda začně brzdít nepatrně později
ja už jsem viděl ledacos a zažil, ale tohle ne :(
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od milda h »

Tak kdyby to tahalo jen na ručce, tak bych řekl, že je chycený lanovod, ale jestli to dělá i na nožní. tak snad už jen ten brzdič. Prvně bych ještě znova vše odvzdušnil, pro jistotu. jinak nevím.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

no taky nevím čím to muže být :( ještě vymněním hlavní brzdový valec
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

takže jak bylo v pondělý tepleji +16c sem zajel na valce vše ok brzdy brdzdi stejně , byl jsem jak v jedné firmně co má valce na brzdy tak na STK u obou dvou brzdy brzdily stejnomněrně stejně tedy byly ok teplota venku + 16c,

dneska rano jsem si kolečko z brzdama z opakoval jak do ty samy firmy tak na tu samou STK teplota venku +7c a hadejte co , brzdy nebrzdí rovnomněrně prava stran brzdí normálně ale levé zadni kolo brzdí o 50 procent min a levé předni o 20 procent min teplota venku +7 c
jsem z toho vedle jak zajic v letadle , co muže být odvisle o teploty a tak haklivé ? ABS jednotka je nova (mněněna na jaře už předtím brzdy blbě brzdily ) ! hlavní brzdový valec ? nebo brzdovka ? trubky ? nebo hadice ?

dost lidi mi řeikalo žýe to muže dělat urvaný silemblok ale že by byl odvyslý od teploty to se mi nezdá možné
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od Деревенский »

:-k to bude chtít diagnostiku a nastavení ABS,ESP,TCS. Je to už model s elektronickými nesmysly bez náznaku jakékoliv blbuvzdornosti.

Zde si hraje s prima strojkem na tyhle věci, v amazonu,aliexpresu jde pořídit za rozumný peníz a za dlouhých zimních večerů si můžeš hrát.
https://www.youtube.com/watch?v=zDb9G3GXLQc
директор путаницы
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od soban »

Když je to závislé na teplotě nebudou aušusové nějaké zpětné ventilky které otevřou při jiném tlaku?

Skus zapátrat zda tam nějaké nejsou a které se neměnily když se měnila ABS a brzdový válec.
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

to možná ano ale auto jede rovně bez problemu , problem nastane pokud brzdim ale musím více brzdit a musí být chladno , pokud brzdím malo žadný problem neni auto brzdí normálně , tak samo se to chová na ručku pokud brzdím a je teplota venku nad 16c tak ručka brzdí normálně pokud je chladno tak i ručka taha do prava :(
ručka je machanická
no hlava mi to nebere , jedině že by to dělalo a nedělalo kvuli něčemu jinému ,a jen to připadá že to ovlivnuje teplota navíc cena diagnostiky je 9000 kč tedy hicom, jina se nada sehnat ! a nebo pak original což bude palaka řadově v 100vkách tisác

jidné spětné ventylky jsou v ABS jinde ne, ale i když vypnu abys tedy seberu mu obě pojstky tak to dělá stale .
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od milda h »

Tohle Ti asi moc nepomůže, ale přidám sem jednu svoji zkušenost ještě s Fiatem Punto. Začalo se mi hřát kolo, tuším přední. Rozdělal, vyčistil a NIC. Pak mi známý, automechanik, řekl, ať vyměním hadice ke kolům. Stává se, že časem vevnitř zhubkovatí, při brždění natlakuješ a po povolení se vevnitř hadice sroluje a udělá špunt, který tlak nepustí zpět a kolo přibrzďuje. Po výměně vše OK.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od copper5252 »

no to mně taky napadlo hadice mám nové v zadu , ale abych řekl pravdu auta se mi nenchce zbavovat , mně plně vyhovoje , ale pokud se nepodaří spravit to tahani při brždění tak pujde z domu :roll:
ono pokud bych ten problem mněl najk schrnout
tak začal po 3 garančce první mněsíc tohot roku , řešeno několikrát z autorizakem bez vysledku jejich tvrzeni aut nic neni i když jasně a očividně tahalo do prava při beždění , nakonec po několika hadkách vymněna ABS na zaruku ,
vymněna kotouču jak zadních tak přednich a desky vymněna berzdovky tu mněnil 2 x autorizak na vlastni naklady,
přez leto jak bylo teplo celkem bez problemu sem tam se projevilo thaní do prava při brždění když bylo chladněji ,
jak se začalo ochlazovat tak se problem tahaním vratil , vymněna zadní kotouče zadní desky zadni brzdiče a hadice vše original ,tahani se o naco zlepšílo ale i tak taha stale do prava

jedině co vím že prave lanko brzd jde normálně ale levé jde ze spožděním jako bylo zatuhle což není ! ani brzdič není zatuhly ! a že pokud je teplo tak si na valcich nic neprojevi a pokudje chladno tak levé strana brzdí min než prava na valcích
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Jak seřídit ruční brzdu

Příspěvek od milda h »

Nevím odkud jsi, co zkusit se poptat v jiném servisu, nebo jich obvolat víc, jestli se s tím někde nesetkali i třeba na jiném modelu.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Jak na to“