Start

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Hyundai31.0tgdi
Příspěvky: 3
Registrován: 27 črc 2022, 19:45

Start

Příspěvek od Hyundai31.0tgdi »

Ahoj Všem.
Měl bych otázku spíše na majitelé 1.0 T-GDI. Mám takový problém že při startu mi něco strašně “rachtá” v motoru. Nemůžu vůbec identifikovat odkud nepříjemný zvuk vychází mám strach aby to nebyli rozvody. Nejeto mám 52 xxx. Rachtaní se ozývá cca 3 sekundy občas více někdy méně. Nemáte někde podobnou zkušenost? V autorizovaném servisu jsem vždycky odbyt že je to u tisícovky normální jev. To mi ale nepřijde. :D
Reklama
 

lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Start

Příspěvek od lumix »

Po staru nám taky často 1,0 z roku 2018 rachotil než se ohral, bylo to benzinem, tankovali jsme Benzina OMV Mol a pak jsem zkusil místní W8 a bylo po problému. Podobně rachotil i 1,5tsi. Myslím ze jsem četl něco o tom ze je to kvůli rychlému ohřevu katalyzátoru.
Hyundai31.0tgdi
Příspěvky: 3
Registrován: 27 črc 2022, 19:45

Re: Start

Příspěvek od Hyundai31.0tgdi »

lumix píše: 28 črc 2022, 12:35 Po staru nám taky často 1,0 z roku 2018 rachotil než se ohral, bylo to benzinem, tankovali jsme Benzina OMV Mol a pak jsem zkusil místní W8 a bylo po problému. Podobně rachotil i 1,5tsi. Myslím ze jsem četl něco o tom ze je to kvůli rychlému ohřevu katalyzátoru.
Díky za odpověď.
Mě to děla i když je studenej i ohratej. Musím se přiznat že taky tankuju jenom Benzinu a Molku. Nedávno jsem stál na parkovišti a nastartoval jsem a tak v tom zarachtalo ze jsem myslel ze je konec :D Vždy se ale jedna pouze vážně o chvilku než se uklidní. Nikdy jsem sice neslyšel jak rachtá rozvody řetěz ale myslím si ze to nic jiného proste nemůže být. Teda pokud to řetěz ma to ani nevím.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Start

Příspěvek od lumix »

U ohrateho si to nevybavuji, většinou totiž proběhl start jízda a zaparkovani a po několika hodinách další jízda. Muzu to ale zkusit, stará i30 je ještě doma a má najeto cca 64kkm. Leda mě napadá problém s olejem a napinakem řetězu.
Hyundai31.0tgdi
Příspěvky: 3
Registrován: 27 črc 2022, 19:45

Re: Start

Příspěvek od Hyundai31.0tgdi »

lumix píše: 28 črc 2022, 12:56 U ohrateho si to nevybavuji, většinou totiž proběhl start jízda a zaparkovani a po několika hodinách další jízda. Muzu to ale zkusit, stará i30 je ještě doma a má najeto cca 64kkm. Leda mě napadá problém s olejem a napinakem řetězu.
Ještě počkám na zkušenosti jiných majitelů a popřípadě změním servis. Každopádně díky za radu. 🙂
Jose_D
*
Příspěvky: 14
Registrován: 24 čer 2021, 17:49

Re: Start

Příspěvek od Jose_D »

počkám na zkušenosti jiných majitelů
oki, jiný majitel tu.
strašně “rachtá”
asi bych dokázal říci, že mi chod motoru hned po startu přijde méně pravidelný. Ale je to otázka třeba 10-15 sekund.
A určitě bych to nenazval "strašně rachtá".

Zkus to nahrát přes telefon a hodit sem. (třeba přes google disk, nebo jinak.).
Klidně se pak obětuju, a nahraju to u svého lichoběžníka taky.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“