i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od i30mpact »

matuna píše: 06 pro 2021, 20:54 Zprovoznění bezdrátového připojení AA potvrzuji. Za 4hodinovou cestu se však AA čtyřikrát odpojilo. U připojení kabelem k tomuto odpojení docházelo pouze výjimečně (asi vinou kabelu). Jak je to u vás?
Bohužel teďka moc nejezdím dlouhé cesty, ale jsem na to zvědavej. Přece jen je to wifi a ta je náchylná k rušení - a i ten Australan řešil výpadky.

U kabelu mi stačilo vyměnit noname kabel za originál od telefonu a spojení bylo pak stabilní. Asi už byl moc ožvejkanej konektor. U wifi asi jen těžko odstíním celé auto tak, jako se to dělá třeba u kytar. Ale určitě záleží na poloze telefonu, kam ho dáváš? Já ho mám hozený tam, jak je ve Smartu bezdrátová nabíječka - pod těmi konektory a ovládáním klimatizace.
Reklama
 

Storman
**
Příspěvky: 164
Registrován: 14 říj 2021, 12:22

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Storman »

Počas polhodinovej testovačky Kony sa nám to odpojilo čo 10min. Preto sme nakoniec v i30 šli do 10” navi lebo som chcel po tejto skúsenosti na 100% CarPlay cez kábel.
i30 Fastback 1.5 T-GDI DCT Style Shimmering Silver
BMW E36 323i Touring M-Packet Avusblau(1998)
BMW E36 323i Sedan M-Packet Cosmosschwarz(1996)
Favorit 136 GLX Seagreen Metallic(1994)
matuna
*
Příspěvky: 10
Registrován: 16 led 2012, 17:18
Bydliště: MB

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od matuna »

Telefon jsem měl na začátku také v tom místě pro bezdrátové nabíjení. Ale tam to bylo nejhorší. Odpojeno 2x. Tak jsem si ho dal do kapsy a odpojil se jednou. Domníval jsem se, že WIFI 5G slouží k rychlému přenosu dat, je robustní a není náchylná k možnému rušení. Asi to tak nebude nebo je chyba v softwaru. Kdo ví. Je ale nepříjemné, když se během cesty AA vypne a člověk na navigaci spoléhal.
I30 1.0 T-GDI Family Smart
I30 1,6 CVVT 6ti kvalt - ex
Uživatelský avatar
vodopadek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 17 dub 2015, 14:51

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od vodopadek »

Ahoj vespolek. Diky za navod. dneska jsem to zprovoznil v I30HB 06/2021 :-) je to super ze clovek nemusi na kratkou trasu porad pripojovat kabel :-) Diky moc za navod. kdyz vi clovek jak na to je to rychlovka.. a to mi v servisu tvrdili ze to rozhodne nejde :D KLUCI DIKY :wink:
Hyundai I30CW, 1.6 MPI, steel grey 2014, paket komfort, parkovaci senzory STEELMATE - PRODÁNO
Současnost: Hyundai I30HB, 1,5 CVVT, Comfort - Polar White 2021
Uživatelský avatar
vodopadek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 17 dub 2015, 14:51

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od vodopadek »

jeste jsem zapomel uvest telefon: mam Oneplus 9 PRO :-)
Hyundai I30CW, 1.6 MPI, steel grey 2014, paket komfort, parkovaci senzory STEELMATE - PRODÁNO
Současnost: Hyundai I30HB, 1,5 CVVT, Comfort - Polar White 2021
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Verxes »

Tak já zatím testuju pár dní - a na Pixel 4a (Android 12) se mi to nedpojuje vůbec, funguje to úplně OK - vždy testováno 40 minut do práce, 40 minut z práce.. telefon v kapse - spuštěna navigace i hudba přes Spotify.
Apple Car Play vyzkoušen jen krátce - na iPhone 8, ale taky to funguje.
Ty ostatní volby v tom menu by mě taky zajímaly, co dělají - zapnul jsem DVRM, což by měla být možnost zobrazit si náhled zadní kamery i za jízdy, ale nikde jsem to nenašel - klasicky se to zrestartovalo, všechno jsem zase nastavil, ale žádná ikonka mi tam nepřibyla.. [-X :-k
Na YT je video, že tam má ikonku DVRM - ale ten záběr v tom videu byl z toho většího infotainmentu - 10,25" - u mě se prostě neudála žádná změna, ikonku jsem nikde nenašel, tak jsem to zase vypnul :roll: >> jinak náhled zadní kamery za jízdy je možný u Fastbacka ne? A tam je na to extra HW tlačítko, že? Tak mě napadlo, jestli to nevypíná a nezapíná tuto funkci toho tlačítka třeba? = který tam my nemáme..
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
davfel
*
Příspěvky: 58
Registrován: 18 srp 2021, 19:30

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od davfel »

já zkoušel a jede to zatím jen ženě. Já mám starší typ WIFI v telefonu. Leč tím že sem to zapnul jsem dostal do paměti auta celej telefoní seznam což mi dříve nešlo. takže za mě velké díky
Uživatelský avatar
rs0158
*
Příspěvky: 75
Registrován: 07 pro 2021, 20:49

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od rs0158 »

mám tři týdny nové i30 s 8" "tabletem" , tak s tím laboruju a zjistil jsem :
1. android auto funguje jen s telefonem s OS android 10 a vyšší
( na telefon android 8.1 jsem sice nainstaloval android auto - ale nefunguje spojení s 8" tabletem )
2. přes USB kabel android auto funguje vždy ( zkusili jsme 3 telefony - všechny s OS android 10 a vyšší)
3. přes blue... fungoval jen jeden telefon ze tří
( jinde na netu to popisují jako "vzácnou variantu" telefonu který funguje )
TAKŽE MOŽNÁ S NOVÝM FW (zatím MY22) TUTO VADU ODSTRANÍ
I30 kombi Comfort 1.5DPI 6st man. 11/2021
Uživatelský avatar
rs0158
*
Příspěvky: 75
Registrován: 07 pro 2021, 20:49

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od rs0158 »

doplnění : bezdrátový android auto jede po wifi a funguje jen pokud telefon umí wifi 5G
I30 kombi Comfort 1.5DPI 6st man. 11/2021
pekres
*
Příspěvky: 60
Registrován: 03 úno 2021, 09:30

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od pekres »

medved_09 píše: 02 pro 2021, 19:14 Jako první příspěvek to musí vypadat divně, ale právě se mi podařilo na 8" infotainmentu bez navigace aktivovat Android Auto wireless :D/

Firmware: PDe_PE.EUR.V132.200302
Model: PDe_PEN19S.DVAMN.F1EU
Software: PDe_PE.EUR.D2V.001.001.201218

Je potřeba dostat se do Engineermode pomocí klikání okolo tlačítka aktualizovat tak jak je tu na videu od toho australana. Přijde mi, ze to funguje vždycky tak napotřetí. Kód je 2400. Potom vybrat "Variant Coding" - tady je kód 1200. Potom jsem na svém autě změnil "CPU Config 1" na "CPU Config 2".

Po kliknutí na Apply se rádio kompletně zresetuje a ten "průvodce" připojením AA už říká, že se má zapnout bluetooth a wifi.

V telefonu je v nastavení AA potřeba povolit bezdrátové AA a znovu spárovat bluetooth s autem.

Pokusím se ještě přidat obrázky....

Auto je i30 Fastback 1.5TGdi MHEV Family Smart vyrobené v září 2021.

Udělal jsem přesně to stejné a taky mi to funguje. Ale pozor, mám dva telefony, jeden Huawei Mate 20 s Androidem 10 a na něm to nefunguje. Pak mám Xaomi Redmi Note 9 s Androidem 11 a na něm to funguje bez problému.

Když jsem koukal na tu aplikaci Android Auto, tak i když mám v obou dvou stejnou verzi, tak v Xaomi mám položku Bezdrátový systém Android Auto v Huawei táto položka není. Oba dva mají Wifi stejné, oba dva mají Bluethoot 5.0 a jediný rozdil je ve verzi Androidu a taky v procesoru...
Xaomi.jpg
Xaomi.jpg (63.69 KiB) Zobrazeno 1620 x
Huawei.jpg
Huawei.jpg (65.07 KiB) Zobrazeno 1620 x
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od i30mpact »

Jj, když to není Samsung nebo Google telefon, tak musí mít Android 11, aby to fungovala bezdrátové.

Jinak teda co jsem zkoušel, tak na delší trase se to občas odpojuje, když je telefon v bezdrátové nabíječce. Navíc to ani nestíhá dobíjet do 100%, po jízdě měl telefon pořád stejně baterky. (SGS10e)

U jiného telefonu(SGA40), který už je starší a pomalejší, se při navigaci občas stane, že přeskakují hlasové pokyny. Nebo jim to občas usekne konec(řekne jen odbočte, ale už ne vpravo). Takže na kratší cesty dobrý, ale na delší asi radši kabel.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od i30mpact »

Ono to vypadává vždy na těch stejných místech, co jsem vypozoroval, tak v jedné zatáčce u vedení vysokého napětí a trafostanice mám na 100% jistotu, že se to odpojí. Stejně tak na jižní spojce mezi Spořilovem a Hostivaří je taky jedno místo, kde mi téměř s jistotou spojení vypadne. Asi je ten wifi hotspot implementovanej na nějaký frekvenci, která je často rušená? S tím toho asi moc nenaděláme.

Koukal jsem, že se to ale děje v hodně autech, třeba řidiči BMW si po netu dost stěžujou, že jim bezdrátové spojení často vypadává pod mýtnými branami.
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Verxes »

Já jsem to ještě testoval i na iPhone 8 (bezdrátové carplay) a tam jsem narazil na podobný problém s odpojováním - stejná trasa, co jezdím každý den, předtím jsem několik dní testoval Android s telefonem (Google Pixel 4a), teď jsem to přepnul a že budu chvíli testovat iPhone - neujel jsem ani 5km a telefon se odpojil asi 10x, děs a hrůza.. tam to vypadá, že nedává Waze a Spotify dohromady - zvuk písniček začne zadrhávat, obrazovka s navigací i občas černě problikne a následně se pak i odpojí... #-o No naštval jsem se, zastavil, připojil se zpátky na Android auto a domů jel dalších 35Km bez jediného problému. :roll: =D>
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
Uživatelský avatar
koza8
*
Příspěvky: 35
Registrován: 16 úno 2021, 13:31
Bydliště: Brno

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od koza8 »

Já mám s iPhonem (SE 2020) teda lepší zkušenost. Stává se - během hodinový jízdy sem to zaznamenal asi 2x, že cca na vteřinu zčerná obrazovka a naskočí zpět, ale spojení zůstane zachováno a přehrávání se taky nezadrhne - kombinaci používám Waze + Spotify 100% času v autě.
K úplnýmu odpojení u mě došlo za těch cca 14 dní co to testuju jen jednou.
2021 i30 WG 1.5 DPi Comfort
2006 Tucson 2.0 CRDi 4x4
2006 Ford Focus 1.6 TDCi
Muhandis
Příspěvky: 4
Registrován: 16 úno 2021, 19:15

Re: i30 8" infotainment bezdrátový android a apple carplay

Příspěvek od Muhandis »

Dobrý dan, má to autorádio 8" SD alebo Micro SD slot ?
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“