Rosení předních LED světlometů

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od rychlyzadok »

Hm ale to mi nedáva zmysel. S novými svetlami mali prísť aj nové odrosovače. Videl som zarosene svetlá dokonca na fungl novom aute. Bavime sa o tých membránach, ktoré sú na kanalikoch. Nebude to tým, ze už je teplejšie a svetla sa už nerosia plošne každému? Každopádne na druhu stranu si myslím, že to bude tiež kameň úrazu u mňa. :-k zaujímalo by ma, či sa dajú vymeniť bez démontáže svetla.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
ramon302010
*
Příspěvky: 68
Registrován: 13 lis 2017, 10:56
Bydliště: Lipany

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od ramon302010 »

Svetlá mám vymenené, ale zatial som nemal možnosť vyskúšať či sa rosia, alebo nie. Parkujem pod strechou a tam to nerobí.
Odrosovače vidno po otvorení kapoty v hornej časti svetla, taká sivá gumená štvorcová čiapočka. Skúšal som ju vybrať na starom svetle, no nešla von, tvárila sa, že je nejako prilepená, tak som to nechal tak, aby ma neobvinili zo zásahu do svetla čím by mi padla záruka.
i30 WGN 1,4T-GDi STYLE RLED POLAR WHITE 6.st
Peugeot 206 1,4l, 55kW, (23000km - uloženka)
EX:
KIA CEE´D 1.6 CVVT TX, 93kW
Škoda Fabia 1,4MPi, 44kW (+ chip,ktorý bol na h...o)
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od rychlyzadok »

Tak parada, drzim palce nech to je OK :) ja som dostal zo servisu vydjadrenie, ze sa oficialne nedaju objednat ziadne diely na svetla, takze len vymena odrosovacov nie je mozna.. Nemam tomu servisu preco neverit. S ich pracou som spokojny, rovnako s pristupom. Drzim sa povodneho planu, kedy dostanem do svetiel pohlcovace vlhkosti na test.
Mozno len tip, ak by som dostal nove svetla, nevahal by som a rovno by som ich dal potiahnut do folie... Drvivu vacsinu jazdim dialnice a tie svetla su dotukane pri 21000 km jak keby mali raz tolko minimalne. Nadavam si, ze som to nedal urobit od novoty, no nevedel som... :cry:
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od Minko »

súhlasím s rýchly zadok, tie dnešné polykarbonáty na svetlách sú úbohé. mám cca 73 tisíc na i20 ale svetlá vyzerajú ako keď som mal 150 tisíc na ceede z roku 2008, ktorý som svojho času jazdil. Neviem či je to šetrením :hyu: alebo ekologickými predpismi ale hrôza ako rýchlo sa ten polykarbonát poškriabe a zreaguje na teplo od svetiel.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od Pjotr1 »

Mám zarosený přední LED reflektor. Včera jsem jel (sucho ale zima) jen na denní svícení a když přijedu tak jeden reflektor zarosený. Dnes v poledne rosa zmrzla na krytu světla. Auto koupené loni.
Je to na reklamaci nebo je to vlastnost a když zapnu LED potkávačky tak se to odmlží ? Nechce se mi po záruce zjistit že něco vevnitř zkorodovalo a musím vyměnit celou parabolu.
Přílohy
zamlzene svetlo.jpg
zamlzene svetlo.jpg (59.14 KiB) Zobrazeno 1568 x
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od rychlyzadok »

Uprimne uz ani neviem, ci to reklamuju, alebo prestali. Ja som tam dal sacky so silica gelom, ake sa asi bezne davaju napr do xenonov, a odvtedy mam s rosenim pokoj. Zatial rok bez problemu a ked bude treba vymenim ich.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od Pjotr1 »

ale já mám LED, ty by neměly být rozebírací. Nebo jak a kam jsi dal ty silica pytlíčky ?
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
margi
*
Příspěvky: 20
Registrován: 30 pro 2012, 13:50

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od margi »

Do LED svetiel odrosovače nedáš, nie je tam na to priestor. A aj keď, tak zase je to len dočasné riešenie. Servis sa k tomu stavia ako ktorý. Jeden ti povie, že to je normálne ](*,) iný to rieši. Mne už ich menili 3x. Po poslednej výmene sa to zarosilo hneď v ten deň. Posunuli to na import tak čakám.
Hyundai i30 kombi, MY2019, 1.4T-GDI + 7-DCT, Style
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od Pjotr1 »

Tak to vypadá na systémový problém.

margi : prosím napiš až bude jasné jaké je řešení

Dík
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od kolomaz »

Tedy to je mi věc. Je zde vůbec někdo, kdo s Hyundai nemá problém? :-)
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od Sanchez »

:mrgreen:
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od helou »

rychlyzadok píše: 11 bře 2020, 10:06 Tak parada, drzim palce nech to je OK :) ja som dostal zo servisu vydjadrenie, ze sa oficialne nedaju objednat ziadne diely na svetla, takze len vymena odrosovacov nie je mozna.. Nemam tomu servisu preco neverit. S ich pracou som spokojny, rovnako s pristupom. Drzim sa povodneho planu, kedy dostanem do svetiel pohlcovace vlhkosti na test.
Mozno len tip, ak by som dostal nove svetla, nevahal by som a rovno by som ich dal potiahnut do folie... Drvivu vacsinu jazdim dialnice a tie svetla su dotukane pri 21000 km jak keby mali raz tolko minimalne. Nadavam si, ze som to nedal urobit od novoty, no nevedel som... :cry:
No ja som mal tento problem odkedy som kupil auto v 2017, mozes si to pozriet s5 v tomto vlakne.
V Presovskom servise mi najorv vymenili svetla, tie nove robili to iste. Po roku prisli na tie odrosovace a vymenili ich. Odvtedy mam pokoj takze ak ti tvrdia ze sa nedaju ale ze sa nemenia odrosovace tak ta oxebuju....
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od helou »

kolomaz píše: 29 dub 2021, 21:45 Tedy to je mi věc. Je zde vůbec někdo, kdo s Hyundai nemá problém? :-)
Urcite je niekto kto nema problem ale nie tu nafore.
Hyundai je dobre kupit kvoli dobrym zarucnym opravam. Mne napr po 2 rokoch vymenili vyfuk, vraj bol pokrceny....
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Uživatelský avatar
madPav3L
**
Příspěvky: 105
Registrován: 28 lis 2018, 23:14

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od madPav3L »

kolomaz píše: 29 dub 2021, 21:45 Tedy to je mi věc. Je zde vůbec někdo, kdo s Hyundai nemá problém? :-)
Já třeba nemám problém.
helou píše: 12 črc 2021, 10:22
kolomaz píše: 29 dub 2021, 21:45 Tedy to je mi věc. Je zde vůbec někdo, kdo s Hyundai nemá problém? :-)
Urcite je niekto kto nema problem ale nie tu nafore.
To určitě, počet aktivních lidí co je na foru bude sotva promile z počtu prodaných aut...
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Rosení předních LED světlometů

Příspěvek od remkren »

Co jsem si tak pročítal různé diskuze a díval se na webu, tak s rosením světlometů mají problém všichni výrobci - někdo míň a někdo víc. Netuším proč. Vždyť to je totální ptákovina, která jde přece technicky řešit. Zrovna tak ten materiál světlometů. Všichni výrobci píšou jaké to má ochranné vrstvy a kdesicosi a přitom prd - je to plast i s vrstvami měkký jak čokoláda a časem i degradující. Nebylo nad staré dobré poctivé skleněné světlomety.
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“