Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 24 zář 2020, 20:11 Ahoj
predpokladám že toto je tiež tvoj topic
Ano je to moj topic.

Tak som sa k tomu vratil a mam asi vsetko co sa k tomu dalo ziskat.

Najprv co som vytiahol z inzinierskeho menu

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Schemy SD200

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Schemy SD120 Passanger Compartment Fuse
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vehicle Speed schema
Obrázek

BCM schema SD952
Obrázek

Ground distribution schema SD130
Obrázek

Backup lamp schema SD926
Obrázek


Neviem co je vlastne zle chybne. Mozno treba auto napojit na nejaku diagnostiku a tam to resetnut na BCM komponente a tak nasledne bude fungovat ta kamera.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Reklama
 

smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

no keď sa pozerám na tie schémy tak a rozdielové cesty pre jednotky - Audio beriem ako klasické rádio a označenie NAVI ako rádio s navi

jeden rozdiel vidím v schéme SD436-1
vehicle speed - medzi rádia medzi sebou používajú iné piny 18 vs 38 (audio/navi) toto si pravdepodobne prepinoval ale avšak zdroj je tu rôzny pin 3 pre audio vs pin 4 pre navi tu ma napadlo že by to mohla byť teoreticky cesta pre autorádio ako zistiť zaradenú spiatočku ale len strielam
je tam spomenutý konektor / schéma P.147, ale zase podľa tej schémy je to zakreslené tak, že je to aj tak vnútri pospájané, netuším presne prečo je to tak bežne majú v tých schémach také rozdelenie podľa toho čo auto má či AUDIO alebo NAVI a tu je to z nejakého dôvodu zvlášť aj keď určite nerobia auta osadené dvomi rádiami.

dalej SD120-3 pin 32 vs 33 - toto by ale mal byť asi len signál od zapalovania počítam že to máš vyriešené

SD200-11 - vyzerá byť zapojenie zbernice ktoré je však rovnaké pre AUDIO a NAVI

SD130-2 - 36 vs nič - toto je ten camera detect ktorý do NAVI nejde

SD120-14 a SD926-1 pin 25 vs nič - ozaj to vyzerá na signál zaradenej spiatočky ktorý nejde do NAVI ale len do AUDIO sú k tomu pripojené aj svetlá spiatočky a elektrochromatické zrkadlo

posledné dva body sú v podstate to čo som už písal

skus mrknúť tú SD436-1 - vyzerá to byť na poslednú vec čo je zapojená inak
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Tak sa zdá, že problémom je asi to vehicle speed a nie tak kamera. Jej zapojenie je teda správne a rádio si ju vie samo detekovať. AVN, čiže 8 palcové rádio, nedostáva nijaký signál o tom, kedy je v stave R čím by zaplo kameru na displeji. Všetko ostatné ale detekuje. Vid video.

Video ako 8" AVN detekuje rôzne stavy až na stupeň R. (Neskúšal som priamu jazdu, či vôbec detekuje rýchlosť)
https://youtu.be/lNPCVmxXHKY

Pri zaredenom stupni P (P-Position ON)
Obrázek

Pri zaradenom stupni R (P-Position Off, tu by malo dať Rear Gear na ON ale je to v Off [0])
Obrázek

Pri zaradenom stupni D
Obrázek

Detekcia kamery pri zapojení pôvodných káblov, ktoré vedú priamo na 5" Audio rádio.
Obrázek

Detekcia kamery pri zapojení adptéru káblov, ktoré sú napinované na 8" AVN rádio.
Obrázek

Čiže, AVN si samo detekuje kameru ako v tomto prípade je vidieť. Čo je podstatné je, či dostane ted signál o tom či je v R zaradená rýchlosť a či detekuje rýchlosť. Neviem čo v schéme SD436-1 by mohlo mať za následok takú zmenu kde je pre AVN 4 pin a pre Audio 3 pin keď to je tak zakreslené, že to v konečnom dôsledku by mohlo byť jedno.

Čiže kamera, je správne napinovaná a nemá nato vplyv a netreba riešiť Camera detect pin. Skôr čiste naozaj je to o tom Vehicle speed.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Ako sa dostat do inžinierského módu

https://youtu.be/xYh9vl7PN6g

Treba poklepať 5x vľavo a 4x vpravo.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Connector JM05
Obrázek
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 08 lis 2020, 13:15 dalej SD120-3 pin 32 vs 33 - toto by ale mal byť asi len signál od zapalovania počítam že to máš vyriešené
Pozeral som ake kable mam prepinovane a presne tieto nemam. Nejak som na ne zabudol. ](*,) prepojim a skusim co to urobi. Aj ked mam dojem, ze velmi asi nic.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

no počítam že všetky údaje čo sa na videu menili idú cez C-CAN zbernicu digitálne, nechápem prečo tam neprihodili aj tú spiatočku
skus ešte ten signál zapaľovania to by malo byť relativne lahké spraviť,
a tam ten signál vehicle speed neviem vyzará to divne v tej scheme
na rádiu to máš počítam prepinované a tušíš kde v aute je druhá strana toho signálu? (spomenutý pin 3 a 4)
dzejkob
*
Příspěvky: 22
Registrován: 10 zář 2020, 21:49

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od dzejkob »

Chlapi nemáte prosím schéma těchto konektorů z rádia?
Přílohy
IMG_20201116_114044.jpg
IMG_20201116_114044.jpg (65.27 KiB) Zobrazeno 1964 x
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

dzejkob píše: 16 lis 2020, 11:41 Chlapi nemáte prosím schéma těchto konektorů z rádia?
Ak sa nemylim tak by to mali byt konektory z Compact audio 5" radio, ktore sa dava do PD po facelifte? Neuvadzate z akeho auta su.

Ide o konektory M09-A a M09-B ale po facelifte!

Obrázek
Obrázek

PS: Asi nato bude vhodny samostatny topic pre FL
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
dzejkob
*
Příspěvky: 22
Registrován: 10 zář 2020, 21:49

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od dzejkob »

Díky moc, je to z i30 2020 facelift sociální verze. Číňan mi poslal konektor před faceliftem tak to budu muset nějak přepájet. Dalnjsem fotku do vlákna neoriginální infoteinmenty.
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od willy50 »

Omlouvám se za OT, ale nenašel jsem žádné vlákno ohledně 8" displeje.
Mé budoucí auto je asi ještě pořád ve svitcích ocelového plechu, zatím si zjišťuji různé věci kolem, hlavně co neznám nebo jsem nevyzkoušel jinde.
Dotaz: lze z USB nebo z tlf. přehrávat video?
Předpokládám sice, že z bezpečostních důvodů to nepůjde, ale co kdyby :D
A přehráváni mp3 z flešky, umí stromovou strukturu adresářů, po zmovuzapnutí začne hrát tam kde před vypnutím skončil?
A ještě jeden který trochu souvisí s vláknem: mám objednáno "comfort" tzn 4 repro, budou mi tedy chybět výškové repro. Není v autě náhodou příprava, čili šlo by dodělat?
*
Ještě jednou se autorovi vlákna omlouvám za zaplevelení diskuze. :roll:
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 16 lis 2020, 09:58 no počítam že všetky údaje čo sa na videu menili idú cez C-CAN zbernicu digitálne, nechápem prečo tam neprihodili aj tú spiatočku
skus ešte ten signál zapaľovania to by malo byť relativne lahké spraviť,
a tam ten signál vehicle speed neviem vyzará to divne v tej scheme
na rádiu to máš počítam prepinované a tušíš kde v aute je druhá strana toho signálu? (spomenutý pin 3 a 4)
Ten pin 3 a 4 nemá žiaden vplyv nato. Nakoľko podľa vysvetliviek schémy tá schéma hovorí, že ide priamo na modul, čiže rádio.

Urobil som ten kábel a prepojil piny 32 na 33 a viola, heureka. Funguje všetko ako má ba dokonca čiastočne funguje aj USB! Čo je na ňom neschopné je to, že sem tam sa odpojí a sem tam sa nezapojí, teda nespojí s telefónom. Každopádne je to paráda. Prikladám fotky ako dôkaz. :)

Vehicle speed je detekované nakoľko som jazdil pri zapnutom inžinierskom menu a mohol tak skontrolovať, že naozaj komunikuje so všetkým rádio.

Jazdil som s ním aj po meste a nepíše to hlášku o tom, že sa musí používať len pri zapnutom motore.
Odpojil som taktiež všetky piny, ktoré rádio neberie a to camera detect a reserve nech tam náhodou zbytočne nečetie nejaký prúd a nezahrieva rádio.

Smartmanik obrovská vďaka za trpezlivosť a diskusiu ohľadom tohto problému. Nakoniec sme to zvládli a funguje to ako má! Urobim jedno ako nato vlákno lebo tu sa to stratí.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

willy50 píše: 16 lis 2020, 16:53 Dotaz: lze z USB nebo z tlf. přehrávat video?
Předpokládám sice, že z bezpečostních důvodů to nepůjde, ale co kdyby :D
Na 90% to nepôjde, neviem čo dovoľuje ale inžiniersky mód a ako sa do neho dostať je čoraz zložitejšie po každej aktualizácií. Ono to funguje na Androide takže možno by to chcelo len nejakú appku tam vedieť nahrať ale bude to sakramenský zložité.
willy50 píše: 16 lis 2020, 16:53 A přehráváni mp3 z flešky, umí stromovou strukturu adresářů, po zmovuzapnutí začne hrát tam kde před vypnutím skončil?
Neviem to potvrdiť lebo osobne som z usb nepušťal mp3jky nakoľko dnes to ide cez telefón a to priamo cez USB kabel alebo Bluetooth. Ale na 99% by som povedal, že to tak pôjde.
willy50 píše: 16 lis 2020, 16:53 A ještě jeden který trochu souvisí s vláknem: mám objednáno "comfort" tzn 4 repro, budou mi tedy chybět výškové repro. Není v autě náhodou příprava, čili šlo by dodělat?
Tie autá sú robené tak, že ich základ kostra sú predpripravené na najvyššiu výbavu. Je to možné potvrdiť tým, že keď som rozobral palubovku je tam diera pre Start/Stop tlačidlo, pričom ja to nemám. Pri schémach na repro sú len schémy so všetkými repro, ktoré v aute sú. Čo je potrebné spraviť je objednať si chýbajúce diely, kabeláž a zapojiť tie repro následne. Dorobiť by to teda istotne išlo ale bude to vyžadovať veľa úsulia, schému ako zapojiť a hlavne vedieť ako rozobrať všetko bez poškodenia.

:)
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

=D> =D> =D>
Majcip tak super mam za teba radosť
Kolko to dalo prace a pritom takova blbost ze?

Btw na to prepinovanie si robil medzikus / medzikonektor?
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 16 lis 2020, 18:33 =D> =D> =D>
Majcip tak super mam za teba radosť
Kolko to dalo prace a pritom takova blbost ze?

Btw na to prepinovanie si robil medzikus / medzikonektor?
Ano robil ale je priveľmi hrubý/dlhý a to rádio sa tam dosť ťažko potom vkladá. Určite ak by sa dalo chcel by som spraviť kratší medzikus.

Obrázek

Tu to je fotka ako sme to dali dokopy, nakoniec sme priamo prepajkoval USB kábel, bolo to zbytočne dlhé.

Obrázek
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“