Koupě Accentu 2007+

1994 - 2008

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
kalasnikov471
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2018, 21:03

Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od kalasnikov471 »

Zdarec,

Přemýšlím o zakoupení Accentu, líbí se mi vzhled novýho modelu z roku 2007 a jsou poměrně levný. Hledám něco do 100,000 kč.

Jaký motor je do Accentu nejlepší? Chci něco bez turba ale aby to zároveň jelo.

Jaký jsou nejčastější problémy, náklady na provoz, spotřeba, ceny náhradních dílů a vaše zkušenosti?

Díky :wink:
Reklama
 

Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od kyrmon »

Ahoj, do New Accenta se dávaly 3 motory a to 2 atmosférické 1,4 71kw a 1,6 82kW a jeden turbo diesel 1,5 crdi 81kW.
Již ta 1,4 s autem hezky cvíčí, snad jednoho dne budu mít možnost si vyzkoušet i další motorizace (kdo ví, třeba až se mi zvedne ještě o pár tisíc km nájezd, tak si pořídím ono zmiňované crdi :-$ ) a accentů s 1,6kou je bohužel jak šafránů

Nejčastější problémy si z fora vybavím snad jen origo tlumiče a el. posilovač, který nový stojí asi 40k ale naštěstí se již našlo pár lidí, co ho zrepasují za cenu kolem 7k kč. Ale ten snad ke konci výroby podchotili...

Někdy v roce 2008 již začal výrobce trochu šetřit a tak se může stát, že nebudeš mít podsvícené tlačítka ovládání oken, chrom znak na volantu, čidlo venkovní teploty (některé měsíce výroby měli natáhnutou aspoň kabeláž), tapucírnk víka kufru ( u kufru si kdyžtak dávej pozor na ty závěsný háky, když máš úplně narvaný kufr, tak musíš nějak udělat na ně místo, aby nic nepoškodili). Dále už chybí od toho roku 2008 jen drobnosti (i když u ty zamrzí) jako je úchyt krytky falešného dna kufru a gumová krytka u zámku kufru (jak je čidlo otevření kufru). Na víc si teď nevzpomenu...

Má spotřeba za ten rok co ho vlastním je 6,67 a to jen díky tomu, že jsem hova*o a nějak mi s ním nejde jezdit 90/hod ](*,)

no.. Cena náhradních dílů.. Co ti budu povídat.. Není to škodovka a díly se tím pádem neválejí na každým rohu za pár frflí, ale únosný to je 8)

No, snad jsem tě moc nevystrašil, já osobně jsem s ácou spokojen. Budeš se muset hold smířit i s tím, že to je jen sedan a tak do něj nedostaneš moc objemných věcí, ale taky jsem párkrát žasnul, co vše se mi do něj vešlo :wink:

PS: 2007+ je zde na foru označován jako new accent (officiální označení má accent mc) a zde je o něm spousta stran https://www.hyundaiclub.net/viewforum.php?f=46
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od Vilda »

V tom případě jedině 1.6ku CVVT 82 kW - 112 koníků. Ale asi ji budeš těžko schánět .... já ji prodal v květnu a od vydání inzerátu byla za půl hodiny pryč.

V téhle motorizaci to byla raketka a jezdila i za dobrou spotřebu. Silný motor udělal své 8) kopec nekopec, pořád táhla jako kůň !! Absolutně nejlepší atmosferický motor, který jsem měl kdy možnost vodit :!:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
kalasnikov471
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2018, 21:03

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od kalasnikov471 »

Vilda píše:V tom případě jedině 1.6ku CVVT 82 kW - 112 koníků. Ale asi ji budeš těžko schánět .... já ji prodal v květnu a od vydání inzerátu byla za půl hodiny pryč.

V téhle motorizaci to byla raketka a jezdila i za dobrou spotřebu. Silný motor udělal své 8) kopec nekopec, pořád táhla jako kůň !! Absolutně nejlepší atmosferický motor, který jsem měl kdy možnost vodit :!:
To zní dobře, na internetu jsem zatím našel jenom 1.6i mpi taky 82Kw a v předchozím příspěvku týpek říkal že se tam dávali jenom 3 motory, jeden z nich byl taky 1.6 82Kw. Je ten motor 1.6ku CVVT 82 kW to samý jako ten 1.6 mpi 82Kw?

https://www.aaaauto.cz/cz/hyundai-accen ... 0#promo=gm

Jo jo je to AAA ale na prozkoumání trhu to stačí. :D

Jaký jsou s tím motorem problémy? Kolik najede km? Jaká je u něj spotřeba?
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od kyrmon »

Vildo? (snad kalasnikov471 promine, že mu zaplňuji vlákno) Koukám teď na ten inzerát jak kalasikov postnul a hned mě udeřila do očí jedna věc.. viz tato fotka: https://img.aaaauto.eu/thumb/900164068_ ... 768x75.jpg Měl jsi na kolejničkách od sedaček ty krytky jak jsou tady? Si je u svýho nějak nemůžu vybavit [-X :-k

a ať přidám i něco konstruktivního.. Na oné fotografii je vidět i loketní opěrka v zadních sedačkách, která v mnohých jiných vozidlech slouží i jako vstup z kufru do kabiny např pro lyže.. U Accenta se po sklopení opěrky nevytvoří průchod (zato přibyde další držák na pití a na hranolky :twisted: ), tak jen abyste nebyl zklamán, až se na nějakého pojedete podívat
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od Vilda »

kalasnikov471 píše: To zní dobře, na internetu jsem zatím našel jenom 1.6i mpi taky 82Kw a v předchozím příspěvku týpek říkal že se tam dávali jenom 3 motory, jeden z nich byl taky 1.6 82Kw. Je ten motor 1.6ku CVVT 82 kW to samý
To je on .... mpi tam patří. Je to vícebodový vstřik. Celý název 1.6ky je 1.6i CVVT - DOHC - mpi :wink:

S motorem jsem žádný problém neměl ... každý rok výměna oleje, po 15 tisících kiláků výměna svíček a každé jaro nový vzduchový filtr. Accent s tímhle motorem dokázal letět i dvě kila 8) Většinou jsem s ním ale jezdil do 150km/h a bral tak 7.5 litru na sto.

Ale když nebyla nálada na rychlou jízdu, po okreskách při klidné jízdě šel i pod šest litrů.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7902
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od Mexican »

ak kalasnikov chce aby to aspon trochu jelo ale nemalo to turbo, tak mu fakt ostava len 1,6 benzin. V podstate nic ineho :-)
do 100 000kc to kupi uplne. Je tu velke vlakno o accentoch, v zasade je to slusne auto bez velkych chyb a s relativne nenarocnou udrzbou (ja mam 300 000km)

-> moze blbnut posilovac riadenia (snimac otacok) - prejavuje sa to ze volant ide trhane
-> origo podvozkove casti su trochu slabsie, takze tlmice/silentbloky/kosti treba skontrolovat
-> na par accentoch a bohuzial aj u mna som si vsimol, ze zacina korozia u zadnych lemov (napojenie zadneho naraznika za kolesom) -detailnejsia kontrola

no a inak vlasten ani nic dalsieho, je to fakt nenarocne a spolahlive auto. Ta 1,6 je ale bohuzial dost vzacna a najam jej nestiha podvozok :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
kalasnikov471
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2018, 21:03

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od kalasnikov471 »

Vilda píše:
kalasnikov471 píše: To zní dobře, na internetu jsem zatím našel jenom 1.6i mpi taky 82Kw a v předchozím příspěvku týpek říkal že se tam dávali jenom 3 motory, jeden z nich byl taky 1.6 82Kw. Je ten motor 1.6ku CVVT 82 kW to samý
To je on .... mpi tam patří. Je to vícebodový vstřik. Celý název 1.6ky je 1.6i CVVT - DOHC - mpi :wink:

S motorem jsem žádný problém neměl ... každý rok výměna oleje, po 15 tisících kiláků výměna svíček a každé jaro nový vzduchový filtr. Accent s tímhle motorem dokázal letět i dvě kila 8) Většinou jsem s ním ale jezdil do 150km/h a bral tak 7.5 litru na sto.

Ale když nebyla nálada na rychlou jízdu, po okreskách při klidné jízdě šel i pod šest litrů.
To zní dobře, budu se po nějakých dívat. :D Žral ti ten motor olej? Proč jsi ho prodal?
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od Vilda »

Od výměny do výměny oleje, nezmizel náprstek oleje ..... a prodej Acouše byl prostě naplánován. Stáří vozu necelých deset let a hlavně super stav. Průběžně obnovuji svůj vozový park cca po šesti letech, ale u Accenta jsem udělal vyjímku.

Bylo to moc dobré auto a dost nerad jsem se s ním loučil, ale rozhodlo stáří auta a tak trochu taky peníze, které bych za něj dostal.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
kalasnikov471
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2018, 21:03

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od kalasnikov471 »

Tak jsem se dneska byl podívat na Accenty, našel jsem jenom 1.5 diesel. Udivilo mně jak je to autíčko uvnitř velký ale taky mne udivilo jak se liší fotky od reality. Na fotkách vypadá o dost líp ale skutečně je ten interiér strašně nepříjemně levnej. Pedály jsou moc blízko sebe tak že se blbě mačká spojka, řadící páka je nepříjemně veliká a páčky za volantem se mi zdají dost daleko.

Plyn strašně pomalu reaguje a má to turbo díru jako kráva ale od 2000 otáček se motor rychle vytáčí což mně docela překvapilo a auto jede celkem svižně. Nevím jestli je to tak u všech Accentů ale tady u toho byla stašně měká spojka že ani nebylo cítit kde zabírá, řazení bylo velice nepřesný jako když zapíchneš vařečku do pytle s moukou, brzdy byli taky velmi měký a neúčinný a řízení absolutně bez zpětný vazby.

Líbil se mi podvozek, podvozek to má přesně to co je na naše silnice třeba. Celkem bych řekl že to auto nemá žádnou zpětnou vazbu, člověk v tom jede jako na polštáři, kolem všechmo skřípe, nevzbuzuje to žádný emoce a celkem tomu schází tuhost - všecho jde tak lehce že to působí trošku jako hračka, ale motor je dobrej to mne překvapilo.

Myslím že tole auto není pro mne a že má cenu tak 15 - 20,000 ne okolo 80,000.

Každopádně díky za rady, ještě mrknu na Sonaty. :wink:
kalasnikov471
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2018, 21:03

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od kalasnikov471 »

Tak jsem se dneska byl podívat na Accenty, našel jsem jenom 1.5 diesel. Udivilo mně jak je to autíčko uvnitř velký ale taky mne udivilo jak se liší fotky od reality. Na fotkách vypadá o dost líp ale skutečně je ten interiér strašně nepříjemně levnej. Pedály jsou moc blízko sebe tak že se blbě mačká spojka, řadící páka je nepříjemně veliká a páčky za volantem se mi zdají dost daleko.

Plyn strašně pomalu reaguje a má to turbo díru jako kráva ale od 2000 otáček se motor rychle vytáčí což mně docela překvapilo a auto jede celkem svižně. Nevím jestli je to tak u všech Accentů ale tady u toho byla stašně měká spojka že ani nebylo cítit kde zabírá, řazení bylo velice nepřesný jako když zapíchneš vařečku do pytle s moukou, brzdy byli taky velmi měký a neúčinný a řízení absolutně bez zpětný vazby.

Líbil se mi podvozek, podvozek to má přesně to co je na naše silnice třeba. Celkem bych řekl že to auto nemá žádnou zpětnou vazbu, člověk v tom jede jako na polštáři, kolem všechmo skřípe, nevzbuzuje to žádný emoce a celkem tomu schází tuhost - všecho jde tak lehce že to působí trošku jako hračka, ale motor je dobrej to mne překvapilo.

Myslím že tole auto není pro mne a že má cenu tak 15 - 20,000 ne okolo 80,000.

Každopádně díky za rady, ještě mrknu na Sonaty. :wink:
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od Georges »

kalasnikov471 : Nevím, kde jsi se byl podívat. Samozřejmě interiér není jako třeba v audině, nicméně měřím skoro 190 cm a s pedály problém nemám, řadící páka mi připadá normální. Spojka jde fakt lehce, což za závadu nepovažuju. Měkký a neúčinný brzdy ? Kolem všechno skřípe ? Turbodíra jako kráva ?
Nejspíš jsi trefil hodně mizerný kousek, o který majitel nejspíš moc nepečoval a na kterém je hromada práce. Takže pryč od toho.
Jinak chlapi tady ti jistě potvrdí, že Accent 1.5 CRDi je solidní auto bez zbytečných kurvítek.
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od Vilda »

kalasnikov471 : :lol: Ale no tak .... celou dobu jsi psal rozumně a pak tohle.

Accent bylo lidové auto, v mém případě v plné palbě za 326 000 Kč. Takže sedan nižší třídy, ale neskřípalo v něm vůbec nic. Vnitřek vozu byl vzdušný a velmi praktický. Hlavně dvou barevný interier byl na tu dobu docela nadčasový. Na očistu stačil saponát, kartáček a zase svítil čistotou.

Nevím, jak jsi vysoký ... ale měřím 183 cm a neměl jsem pocit, že bych v Ácovi trpěl nedostatkem místa. Pedály byly tam, kde mají být ... pokud člověk neřídil v lyžákách.

Spojka fungovala úplně normálně a že nebyla velká odezva od předních kol, je u elektrických posilovačů řízení jev vcelku přirozený. Hydraulické servo bylo lepší .... ale kdo ho dneska dělá.

Brzdy měl Accent slušné .... s kotouči na všech kolech auto brzdilo velmi dobře. Proti mému nynějšímu Fiatu, měl Áca regulérní jedovky :!: ale musel jsem o ně starat, což dělám u všech vozů.

Nemůžeš soudit auto po první jízdě s nějakou plečkou :roll: na každej auťák si člověk nějakou dobu zvyká ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Koupě Accentu 2007+

Příspěvek od kyrmon »

No.. mě taky něco v kabině skřípe, občas cvrliká.. už pár měsíců přemýšlím, co by to mohlo být (můj tip je madlo nad spolujezdcem) ale člověk to většinu času nevnímá :-$

A co se brzd týká, tak když jsem si Ácu vezl z bazaru domů, tak jsem několikrát při mírném stlačení brzd. pedálu málem proletěl čelním sklem, jaký to byly jedovky (ale je fakt, že můj peugeot začíná brzdit až v půlce pedálu a i to dost neochotně :-k ) teď už mi ten pocit ale taky nějak chybí :-k , ale zas mi za chvíli skončí životnost předních kotoučů, tak třeba po výměně zase tím oknem začnu lítat.




Doplňění k šetření na modelovém roku 2008: Skutečně tam ty krytky kolejniček nemám :roll:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“