benzin v oleji

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Toldik
Příspěvky: 3
Registrován: 21 bře 2017, 12:37
Bydliště: Kosice

Re: benzin v oleji

Příspěvek od Toldik »

Za benzinom v oleji je GDI pumpa. Mam kamosa co icj vyraba. Mali dost reklamacii od hyundai na ti pumpy ze prepustaju benzin do oleja. Je to komplikovana suciastka ktora je manazana olejom s motorovej casti. Pri akom kolvek podozreni urgujte ju vymenit. Musi sa vymenit cela neda sa pretesnit. Sposobuju to bud vadne tesnenia vo vnutri pumpy alebo necistoty pri laserovom zvarani. Verim ze uz tie chyby odstranili ale ak tak urciite vela aut beha po cestach s vadnymi gdi pumpami. Verim ze nebudem jednym z nich.
Hyundai Tucson 2016 1.6 T-gdi
Reklama
 

Uživatelský avatar
jackdanous
*
Příspěvky: 36
Registrován: 21 srp 2015, 15:01

Re: benzin v oleji

Příspěvek od jackdanous »

Ahojte, jsou nějaké nové poznatky? Plánuju koupit Tusíka, na naftu nemám nájezd, 1.6 GDi mi přijde na tak velké auto už nedostatečné. Nejradši bych vzal T-GDi, ale bojím se stoupající hladiny oleje. Jezdím hlavně město. Díky :-)
Hyundai i30 kombi, Fleet 2, 2013, 1.6 GDI
Fóbie 1.2 HTP - naštěstí prodáno :-)
Samo01
**
Příspěvky: 174
Registrován: 29 kvě 2017, 14:16

Re: benzin v oleji

Příspěvek od Samo01 »

jackdanous píše:Ahojte, jsou nějaké nové poznatky? Plánuju koupit Tusíka, na naftu nemám nájezd, 1.6 GDi mi přijde na tak velké auto už nedostatečné. Nejradši bych vzal T-GDi, ale bojím se stoupající hladiny oleje. Jezdím hlavně město. Díky :-)
Tiež som riešil rovnakú dilemu, v súčastnosti už nemám dieslový nájazd a 1.6 GDi sa mi zdala papierovo slabá, a ani po odskúšaní ma nepresvedčila. Nieže by to bol vyslovene lenivec ale od auta čakám viac... Ohľadne T-GDi mám informáciu z len druhej ruky (bratranec známeho, ktorý pracuje v :hyu: servise), momentálne by to už malo byť v poriadku, bol to problém v začiatkoch výroby.
Dúfam, že je to naozaj tak, lebo mám objednaného Tucsona 1.6 T-GDi :P
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 130 kW DCT White Sand, 09/2017
ex.
Renault Megane 1.9 dCi 96 kW Grandtour, bi-xenony, 07/2011
Renault Laguna 1.9 dCi 88 kW Grandtour, xenony, 02/2002
Hyundai Accent 1.5 65 kW, 06/1996
Opel Kadett 1.3 44 kW
Škoda Rapid 136, 105L
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: benzin v oleji

Příspěvek od doni »

Hej už je to v poriadku :) Ja mam auto z marca/17. Jediné čo bol problem pri preberani vozidla bol olej nad riskou. Odsali 0,5L oleja... Žial az po mojom upozornení. Takze profesionalita 0 bodov... Vraj Tuxiky T-GDi ktoré prídu po 9/2017 budu mat STAR/STOP :(
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
Samo01
**
Příspěvky: 174
Registrován: 29 kvě 2017, 14:16

Re: benzin v oleji

Příspěvek od Samo01 »

Stop-štart bude..., žiaľ, aj môj prípad :cry:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 130 kW DCT White Sand, 09/2017
ex.
Renault Megane 1.9 dCi 96 kW Grandtour, bi-xenony, 07/2011
Renault Laguna 1.9 dCi 88 kW Grandtour, xenony, 02/2002
Hyundai Accent 1.5 65 kW, 06/1996
Opel Kadett 1.3 44 kW
Škoda Rapid 136, 105L
Petrss
*
Příspěvky: 68
Registrován: 05 pro 2017, 20:36
Bydliště: Praha

Re: benzin v oleji

Příspěvek od Petrss »

1.),jak víš,že je olej naředěn benzínem?
2.)tohle dělají TDi a stačí vyměnit gumičky na vstřikách a je to v pohodě.
3.)na tuto závadu jsem se ptal prodejce,když jsem kupoval moje auto a o ničem takovém není nikde záznam.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi Moon Rock
BMW GS 800 pro uvolnění a zábavu
Ford Transit Connect SportVan 110 Pracovní kočár
ex Daewoo Leganza 2.0 CDX
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin v oleji

Příspěvek od saldy »

Petrss píše:1.),jak víš,že je olej naředěn benzínem?
2.)tohle dělají TDi a stačí vyměnit gumičky na vstřikách a je to v pohodě.
3.)na tuto závadu jsem se ptal prodejce,když jsem kupoval moje auto a o ničem takovém není nikde záznam.
a co tam má být jinýho? Prodejci bývají prolhaní nebo o autech neví nic.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Petrss
*
Příspěvky: 68
Registrován: 05 pro 2017, 20:36
Bydliště: Praha

Re: benzin v oleji

Příspěvek od Petrss »

saldy píše:
Petrss píše:1.),jak víš,že je olej naředěn benzínem?
2.)tohle dělají TDi a stačí vyměnit gumičky na vstřikách a je to v pohodě.
3.)na tuto závadu jsem se ptal prodejce,když jsem kupoval moje auto a o ničem takovém není nikde záznam.
a co tam má být jinýho? Prodejci bývají prolhaní nebo o autech neví nic.
Nevím jak který,ale u Domanského jsem byl velmi překvapen co vše mi o autě říkali. Ptal jsem se na závady u 1.6 TGDi a on i otevřel počítač a ukazoval mi co se řešilo. Měli tam rádio-řešeno výměnou a 2x záznam o převodovce.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi Moon Rock
BMW GS 800 pro uvolnění a zábavu
Ford Transit Connect SportVan 110 Pracovní kočár
ex Daewoo Leganza 2.0 CDX
Petrss
*
Příspěvky: 68
Registrován: 05 pro 2017, 20:36
Bydliště: Praha

Re: benzin v oleji

Příspěvek od Petrss »

doni píše:Hej už je to v poriadku :) Ja mam auto z marca/17. Jediné čo bol problem pri preberani vozidla bol olej nad riskou. Odsali 0,5L oleja... Žial az po mojom upozornení. Takze profesionalita 0 bodov... Vraj Tuxiky T-GDi ktoré prídu po 9/2017 budu mat STAR/STOP :(
Mám 1.6 TGDI 11/2017 a start stop nemám.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi Moon Rock
BMW GS 800 pro uvolnění a zábavu
Ford Transit Connect SportVan 110 Pracovní kočár
ex Daewoo Leganza 2.0 CDX
Emer
Příspěvky: 1
Registrován: 09 led 2018, 18:02

Re: benzin v oleji

Příspěvek od Emer »

Zdravim pani mam Tucson 1.6.TGDI 4x4 AT 4/2017, ten isty problem. Po zhruba 5000 KM olej cca 2 cm nad rysku - zapacha benzinom. ](*,) ](*,) Vyjadrenie servisu, kratke trasy....
Tucson 1.6 T-GDI 4wd AT WS
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: benzin v oleji

Příspěvek od petzl62 »

Vyjádření zákazníka: Kde v návodu k obsluze,sepsané a podepsané smlouvě o koupi vozidla,faktuře,předávacím protokolu atp. je zmínka-sebemenší-o nemožnosti,nedoporučení,nebo zákazu používání vozidla s tímto motorem na krátké trasy-definice krátké trasy :?: :!: :!: :!: :?: :?: :?:
Chci zápis o vyjádření servisu-kopii,reklamaci reklamace-kopii,náhradní vozidlo-zdarma- po dobu vyřešení problému a pánové,řešte si to třeba rok :oops: A s kopiemi navštívím prvního soudního znalce v oboru auto a poradím se o dalším postupu.Vím,je to drsné,ale Váš komentář zdůvodnění závady je ještě drsnější pro člověka,který zaplatil v dobré víře balík eur za něco s čím se nedá dle Vás jezdit :x
Děkuji a nashledanou. :wink:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin v oleji

Příspěvek od saldy »

Tady někdo výše řešil centimetry nad risku po několika málo jízdách-vadný GDI, ale tady je to po 7 měsících, to by mohlo být ještě v normě, protože při každém startu se trochu benzínu do oleje dostane.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: benzin v oleji

Příspěvek od petzl62 »

Po 5tis./2cm nad rysku-to je fakt moc :shock:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Zubesuch
**
Příspěvky: 110
Registrován: 08 črc 2017, 12:27

Re: benzin v oleji

Příspěvek od Zubesuch »

To je tak na novy motor. Petzl ma pravdu. Vobec by som ich v servise nesetril. Ten motor musi cosi vydrzat a ak nemoze jazdit kratke trasy tak nech je to v zmluve. Taku mr*ku si mozu strcit tam kde sa chrbatu uz pekne nehovori.

EDIT: Strasne mi to pripomina jednu nedavnu storku s topankami. Citim tam afinitu. Sice OT ale napisem nech sa pobavite.

Pred rokom som si kupil kozene poltopanky v predajni H.....c. Uhrnom 70eur. A vyuzival som ich v praci hlavne ako "prezuvky". Z bočnej strany pri opätku sa začali po čase trhať. Tak som ich šiel reklamovať. A začalo to.
Predavačka: no to je opotrebenim alebo rozrezane.
Zavolali sme veducu predajne.
Veduca predajne: Toto je Vysoko módna obuv a nemala by byt vyuzivana kazdy den.
Ja: Pytam sa ako vy viete ako som vyuzival tieto topanky? Pozrite sa na podrazku, nezosuchana. Mate pocit ze tieto šunty boli vyuzivane kazdy den? Co ja mam s nejakou vasou Vysoko modnou obuvou?
Veduca: Šunty?
Ja: Hovorim Vam Boli vyuzivane ako prezuvky. V praci kde chodim po koberci. Vikendy nepracujem. Takze odhadom nezvladli 1 rok = 52 tyzdnov = 52* 5 pracovnych dni = 260 pracovnych dni. To je potencialnych 260 obuti vyzuti. A z toho povacsine si to prezuvam len na meetingy. Takze?
Od Vas len chcem aby ste to poslali na reklamaciu.

Po tejto nepochopitelnej patalii sme sa dostali k tomu ze sa spisal reklamacny protokol a po 3 tyzdnoch prisla zamietava odpoved. Nevhodne pouzitie. Nedaroval som im to a dal znalcovi.
Ten mi dal za pravdu. Preplatili aj topanky aj znalca. Na otazku ci si prajem novy tovar alebo peniaze... hadajte co som im odpovedal. :mrgreen:

Ja mam taky pocit, ze dnes kazdu sra*ku co vyrobia sa snazia nalestit a predat za strasne prachy. Tym starostlivost o zakaznika a jeho potreby konci. Kazda nedokonalost sa bude pokladat za vlastnost a kazda chyba za chybu zakaznika/pouzivania. Uz mam toho dost.
i30 PDe 1.4 T-GDI Now!, 6MT, Fiery Red
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: benzin v oleji

Příspěvek od idam.i »

saldy píše:Tady někdo výše řešil centimetry nad risku po několika málo jízdách-vadný GDI, ale tady je to po 7 měsících, to by mohlo být ještě v normě, protože při každém startu se trochu benzínu do oleje dostane.
To myslíš vážne ? :?:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Motor a převodovka“