TPMS

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
raddy78
**
Příspěvky: 134
Registrován: 15 dub 2016, 15:24
Bydliště: Zlín

TPMS

Příspěvek od raddy78 »

Tak jsem včera vyzkoušel, jak se chová kontrola tlaku v pneumatikách. Nafoukal jsem pneu různě od 2,4 do 2,0 bar, TPMS píše jen hodnoty. Jakmile se tlak sníží na hodnotu 1.9 bar, začne blikat kolo na kterém je ponížena hodnota na palubním počítači + na přístrojové desce kontrolka tlaku a vykřičník.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi A/T PREMIUM 136kW "Tučňák"
Škoda Octavia combi 2.0 TDI 103kW DSG
Kia Ceed SW 1.6 CVVT 92kW
Saab 9000 2.0 136kW
Škoda Fabia, Škoda Felicia, Škoda Favorit a jiné již historické vozy
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepego
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 úno 2016, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Re: TPMS

Příspěvek od pepego »

Ja fúkam na 2.5 a minule mi vyhodilo poruchu pri poklese jednej pneumatiky na 2,2. Musí to vyhodnocovať rozdiel tlakov vo všetkých pneu.
TUCSON PREMIUM
2.0 CRDI A/T 136kw
pavelce
Příspěvky: 7
Registrován: 01 pro 2016, 12:07
Bydliště: Kutná Hora

Re: TPMS

Příspěvek od pavelce »

Máte někdo zkušenosti s výměnou TPMS (senzory tlaku v pneu). Třeba při výměně letních pneu za zimní načtou se senzory automaticky nebo se musí do servisu? Když do servisu, tak na kolik to výjde.
Trochu jsem četl recenze na netu, každý nadává, že je to příliš drahé..... ](*,)
DodoTUCSON
*
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2016, 07:25
Bydliště: Presov, Slovensko

Re: TPMS

Příspěvek od DodoTUCSON »

kup si do letnych kolies nove a je to... v pneuservise mi povedali, ze 40eur/ks stoji univerzalny a maju odskusane ze funuguju na vsetky aut. Aj na tucsona uz davali a bez problemov.
Snad nechces vyzut gumy, vybrat merace, dat ich na druhy disk a obut gumu a to iste zopakovat v zime... ved to len za vymenu preplatis...
KIA Sportage 1.6T-Gdi 4x4 AT GTline red power
Hyundai Tucson 1.6Gdi STYLE white power
Peugeot 407 sw 1.6Hdi 80kW silver power
Daewoo Nexia 1.5i green - no power :D
pavelce
Příspěvky: 7
Registrován: 01 pro 2016, 12:07
Bydliště: Kutná Hora

Re: TPMS

Příspěvek od pavelce »

Ne to nechci. Mám koupené nové senzory. Jde mi o to, když přezuji na jaře kola ze zimních na letní třeba doma na dvorku tak zda se senzory načtou automaticky.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: TPMS

Příspěvek od idam.i »

pavelce píše:Máte někdo zkušenosti s výměnou TPMS (senzory tlaku v pneu). Třeba při výměně letních pneu za zimní načtou se senzory automaticky nebo se musí do servisu? Když do servisu, tak na kolik to výjde.
Trochu jsem četl recenze na netu, každý nadává, že je to příliš drahé..... ](*,)
Chceš prehadzovať pneu na rovnaký disk,alebo ako ? Pokial len pneu nie je problém.Robím to 5 rokov a všetko funguje.Len je dobré vratiť disky na pôvodné miesto,lebo potom im trvá dlhšie kým sa nájdu.

P.S. Už to vidím.V poho,načítajú sa same.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
pavelce
Příspěvky: 7
Registrován: 01 pro 2016, 12:07
Bydliště: Kutná Hora

Re: TPMS

Příspěvek od pavelce »

Tak fain. :lol: Jen je škoda, že se kola musejí dávat na stejné místo. Mám ve zvyku cca po 10.000 km přehazovat kola ze předu na zadek a obráceně.
Uživatelský avatar
pepego
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 úno 2016, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Re: TPMS

Příspěvek od pepego »

Podľa mojej skúsenosti sa snímače načitajú samé a systém zvládne aj načítanie pri zmene pozície, ak by si chcel prehodiť zadok s predkom. Mne prehadzoval disky s zimnými pneu predajca a tie originálne letné neoznačil- bolo na nich nabehaných 8km. Keď som potom doma o polroka zakladal letné bolo by málo pravdepodobné že by som trafil pôvodné pozície. Každú gumu som nafúkal rozdielnym tlakom a do 10km sa to načítalo aj s tlakmi na jednotlivých pozíciách ako som ich pozakladal ja.
TUCSON PREMIUM
2.0 CRDI A/T 136kw
Uživatelský avatar
007
*
Příspěvky: 88
Registrován: 14 dub 2010, 20:03

Re: TPMS

Příspěvek od 007 »

Ahoj já koupil alu disky na zimu Dezent a k nim 4 ventilky TPMS, v pneuservise mi je načetli, jenže to zlobí, tu a tam (cca 1x za 4 dny) se to během jízdy zblázní a vypne a začne svítit kontrolka TPMS, nepomůže tomu ani vypnutí a zapnutí motoru a pak najednou třeba druhý den zase při jízdě naskočí do normálního režimu a funguje to. V servisu říkali, až budu přezouvat na léto, že mi ty originály TPMS na letních musí znova načíst,ale to je prý jen chvilka...
Tucson N Line
r.v. 2021 Style, 1.6 TGDi Mhev 110 kW, 4x2
předtím
1.7 CRDi Club
rv. 2015
předtím
Santa Fe
2,2 CRDi
rv 2007
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS

Příspěvek od milan74ma »

Ahoje,

ja som riesil zimne tak, ze som si nechal original :hyu: 17" z predchadzajucej ix35, kupil som k tomu 4ks zimne pneu a 4ks TPMS.
TPMS boli - TPMS Schrader 3060
PNEU - GoodYear Ultra Grip Performance SUV Gen 1 225/60 R17 103V 4x4 zimní pneu

NIKTO mi nic neparoval, nenacitaval a nikto nic nerobil.
Proste obuli sa vyvazene gumy spolu s TPMS na disky a bolo.
Moj limit je aby na tej masine svietilo maximalne 40 dokopy a zoptimalovali ich obutie tak ze boli vsetky do 24 a ks.
Sice sa servisak trosku divil ze preco to chcem a ze vraj to bude o 4Eura drahsie dokopy ci to nevadi - tak som sa aspon pobavil.

Ale spat k teme - ako som sa pohol, presiel som asi 800m max a a uz boli nacitane a zobrazovali tlak.
Akurat mi to ukazovalo mierne inak ako cez ich tlakomer, tak som to nechal nastavit podla Tucsonovho ukazovatela tlaku a uz na tom jazdim dost dlho a nehybe sa mi ta cislica, stale je po cca 10km konstatne rovnaka aj pri vypnuti. Ale nedaval som ani na leto ani na zimu vzduch, ale dusik.

Nic neblbne a vsetko facha tak ako ma :mrgreen:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Uživatelský avatar
petomsa
*
Příspěvky: 53
Registrován: 22 bře 2011, 23:59
Bydliště: Brno

Re: TPMS

Příspěvek od petomsa »

007 píše:Ahoj já koupil alu disky na zimu Dezent a k nim 4 ventilky TPMS, v pneuservise mi je načetli, jenže to zlobí, tu a tam (cca 1x za 4 dny) se to během jízdy zblázní a vypne a začne svítit kontrolka TPMS, nepomůže tomu ani vypnutí a zapnutí motoru a pak najednou třeba druhý den zase při jízdě naskočí do normálního režimu a funguje to. V servisu říkali, až budu přezouvat na léto, že mi ty originály TPMS na letních musí znova načíst,ale to je prý jen chvilka...
Toto mi dělá taky. Ventilky jsou naklonované a přes to to jednou za čas zablbne. Ale jak říká klasik na funkci to vliv nemá, tak to pořeším až zase budu na podzim dávat zimáky.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW 4WD AT STYLE Polar White 9/2016
Hyundai ix35, Comfort 4x2,1,7 CRDi, bílá 6/2011
pavelce
Příspěvky: 7
Registrován: 01 pro 2016, 12:07
Bydliště: Kutná Hora

Re: TPMS

Příspěvek od pavelce »

Dnes jsem do svého Tucsona nechal nainstalovat nové senzory TPMS na zimní pneumatiky. Vše proběhlo bez chybičky.Cena v pneuservisu za práci 750 kč. Senzory jsem koupil u Aliexpress za 1700,- všechny. Načetli se sami, takže super. Uvidíme jaká bude výdrž baterie.. Každopádně cena v servisu za jeden senzor je od 1000,- až po 1700,-.Za ty peníze mám všechny 4 ks.
Ještě kód výrobku 52933-C1100 a prodejce:
https://www.aliexpress.com/item/100-Ori ... 0.0.Z9ZDo5

Dodání cca 30 dnů.
mblack
Příspěvky: 5
Registrován: 16 čer 2016, 08:40

Re: TPMS

Příspěvek od mblack »

Ahoj
fungujú tie tpms z Číny ok nevyhadzuje ti to chyby

dik
Uživatelský avatar
Erik-Hyundai
*
Příspěvky: 36
Registrován: 10 pro 2016, 08:26

Re: TPMS

Příspěvek od Erik-Hyundai »

pavelce píše:Dnes jsem do svého Tucsona nechal nainstalovat nové senzory TPMS na zimní pneumatiky. Vše proběhlo bez chybičky.Cena v pneuservisu za práci 750 kč. Senzory jsem koupil u Aliexpress za 1700,- všechny. Načetli se sami, takže super. Uvidíme jaká bude výdrž baterie.. Každopádně cena v servisu za jeden senzor je od 1000,- až po 1700,-.Za ty peníze mám všechny 4 ks.
Ještě kód výrobku 52933-C1100 a prodejce:
https://www.aliexpress.com/item/100-Ori ... 0.0.Z9ZDo5

Dodání cca 30 dnů.

Mozem povrdit, vcera mi prisli zhruba po 21 dnoch TPMS snimace Shrader na Tucsona od toho isteho predajcu ako objednaval Pavelce, 1ks 16 €. Zhruba po 2km jazdy sa same sparovali s pocitacom a funguju bez problemov, všetky chyby a vykricniky z palubneho PC zmizli.
Hyundai Tucson-Style 2016-súčasnosť
Hyundai IX 20 - Style 2010-súčasnosť

História vozidiel:
Peugeot 508 sw 2015-2016
Renault Megane II combi 2008-2010
Suzuki Ignis 2004-2008
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: TPMS

Příspěvek od bony »

mblack píše:Ahoj
fungujú tie tpms z Číny ok nevyhadzuje ti to chyby

dik
A myslis ze ty co se prodavaji v servisu nebo nekde na netu jsou vyrobeny v nemecku? Spis by me zajimalo zda se platili nejake clo?

Odeslano z Androidu.
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Elektronika“