Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od Stonepet »

Saimon píše:Já si budu dávat Kayaby. :)
No já chtěl vyměnit tlumiče, jelikož jsou na voze od výroby. Bylo mi doporučeno nechat si změřit účinnost tlumičů, no a na testu mi vyšla účinnost předních 89% levý, 94% pravý, zadní shodně 84%. Technik mi řekl, že přední OK, zadní také, ale pod 80% by se měly již vyměnit.

Jaký na to máte názor?

Překvapuje mne, že na autě je najeto 150tkm a tlumiče mají stále tak vysokou účinnost. :shock:
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Reklama
 

dikard
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 čer 2015, 06:16
Bydliště: Slovensko

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od dikard »

asi by som neveril jednemu testu tlmicov a dalej pokial mas pocit ze tie tlmice uz nedotlacaju podvozok na cestu menil by som hned ja som na opli menil uz neskoro a par krat mi islo skoro o buracku :(
pravda islo o zadne tlmice.
dnes mi kamos rozobral zadny diferak a aj objednal nove gufero zajtra by malo prist a aj montovat.
Hyundai Tucson 2,0 CVVT, 104KW, 4WD
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od Stonepet »

No, právě, že se mi nezdají. A přemýšlím stále nad výměnou, kayaby jsem chtěl, ale kolega s nimi měl problém a skončilo to reklamací.
Tak uvažuji raději nad sachsy.

Na druhou stranu kayaby jsem před 3lety dal manželce na punto a tam po výměně super, tedy stále i teď se chovají skvěle.

Slyšel jsem, že snad existují různí výrobci kayaby a podle toho je kvalita, tak jsem z toho poněkud zmatený.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
dikard
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 čer 2015, 06:16
Bydliště: Slovensko

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od dikard »

ja som dal kvapalne s este 30% lepsou filtrovatelnostou povrchu gas and just tusim
neviem ja by som sa nebal dat podla mna su Sachs prilis predrazene i ked sa davaju i do prvovyrob alebo aspon davali.
Hyundai Tucson 2,0 CVVT, 104KW, 4WD
Tucson 4WD nafta
Příspěvky: 3
Registrován: 04 bře 2016, 17:40

Ložisko - predná náprava Tucson 4WD 2l 2008

Příspěvek od Tucson 4WD nafta »

Potreboval by som poradiť. Hučalo mi ložisko na pravom prednom kolese. Jazdil som na ňom ešte nejakých cca 300km. Potom som ho dal vymeniť. Po výmene po 100km,som zaznamenal slabý zvuk v kolese,išiel som znova do servisu,tam dali auto na zdvihák a zistili,že koleso sa kýve. Zase to rozmontovali a zistili sme,že je znova chybné ložisko. V servise to zobrali,že to bol asi chybný kus od výroby a dali tam nové. Ale po 100km sa chyba znova zopakovala.Zase servis,všetko mi poriadne skontrolovali,všetky časti boli pevné,len v ložisku bola zase vôľa a tým pádom sa kývalo celé koleso.
Bol som v servise pri tom,keď to rozmontovali,aj keď nalisovávali nové ložisko,lebo som chcel vidieť,či to robia dobre. Všetko bolo OK. Po zmontovaní držalo koleso pevne,nekývalo sa. Po prejdení cca 100 sa chyba znova objavila. Takže 3 krát menené ložisko,3 krát tá istá chyba. Koleso sa kýve,má výkyv nejakých 0,5cm a pri dobrzďovaní mierne hučí a pri vysokej rýchlosti vibruje volant. V tom servise si s tým už nevedia rady,bol som aj v druhom,tam mi to znova kontrolovali,všetky časti sú vraj v poriadku (poloos.atď...) a že vraj zase vymeniť ložisko a potom sa vraj uvidí,že potom by sa začali meniť druhé veci. Nechcem to riešiť metódou pokusu a omylu,že niečo sa vymení a bude sa čakať,či sa chyba znova objaví a vrážať do toho zbytočne peniaze. Mal už niekto z Vás skúsenosť s takýmto problémom.
Budem vďačný za každú cennú radu.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Ložisko - predná náprava Tucson 4WD 2l 2008

Příspěvek od mikodim »

Skusil by som vymenit aj náboj, nielen lozisko. Mozno nesadne dobre lozisko do náboja a preto sa rychlo znici.. alebo fakt neskutocná nahoda ze si natrafil na chybne kusy lozisk. Skusal si aj znacku FAG?
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Tucson 4WD nafta
Příspěvky: 3
Registrován: 04 bře 2016, 17:40

Re: Ložisko - predná náprava Tucson 4WD 2l 2008

Příspěvek od Tucson 4WD nafta »

mikodim píše:Skusil by som vymenit aj náboj, nielen lozisko. Mozno nesadne dobre lozisko do náboja a preto sa rychlo znici.. alebo fakt neskutocná nahoda ze si natrafil na chybne kusy lozisk. Skusal si aj znacku FAG?
Prvé ložisko som si kupoval sám to bola značka FAG. Ďalšie dva kupoval autoservis to bola značka SKF.
Kupujem radšej drahšie značky,nech to vydrží FAG a SKF sú niekde v strede aj cenovo sú na tom rovnako.
Tiež som nad tým rozmýšľal,že keď bude najhoršie,asi budem musieť kúpiť aj nový náboj,neviem nakoľko ma to vyjde.
A je tu tiež možnosť,že bude chybná časť v ramene,to lôžko,do ktorého sa nalisováva ložisko (viď obrázok v prílohe). Jeden automechanik sa vyjadril,že môže byť elipsovité a preto sa ložisko časom vykýve,ale to sa nedá zistiť,iba kúpiť nový diel :(. Takže teraz neviem.
Přílohy
predná náprava1.jpg
predná náprava1.jpg (82.24 KiB) Zobrazeno 3776 x
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od mikodim »

treba zmerat hádzavost naboja. Nový naboj stoji mozno od cca 20e, samozrejme druhovýroba.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Tucson 4WD nafta
Příspěvky: 3
Registrován: 04 bře 2016, 17:40

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od Tucson 4WD nafta »

mikodim píše:treba zmerat hádzavost naboja. Nový naboj stoji mozno od cca 20e, samozrejme druhovýroba.
A ako to zmeriam alebo kde takéto veci robia?
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od mikodim »

Pouziva sa na to original sada na meranie, ktora sa pevne uchyti, toci sa nabojom a mikrometer meria hádzavost.. Da sa vyrobit aj doma ale asi najlepsie bude nejaky servis ktorý posudi ci je hadzavost este v norme alebo uz je nad normu.
takto nejak to vyzerá :
https://www.aamarket.sk/sada-pre-merani ... 49683.html
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
lokes
*
Příspěvky: 29
Registrován: 20 bře 2016, 08:19

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od lokes »

Nazdarek,tak idem na vymenu zadnych tlmicov a chcel by som objednavat od GafaAuto ,mate snimi skusenosti,a k tlmicom,TRW alebo Japanparts alebo Niparts a co vsetko ktomu treba,menit si to budem sam,Dikes za info
Hyundai Tucson 2006 automat
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od mikodim »

Od nich uz nejaku dobu pravidelne kupujem a v pohode aj ceny aj tovar aj pripadne reklamacie.. K tlmicom horne ulozenie/to nieje nutne ked je dobré ale ked vsetko tak vsetko :) / ,a doraz a prachovky ..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
lokes
*
Příspěvky: 29
Registrován: 20 bře 2016, 08:19

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od lokes »

mikodim dik
A ako zistim ci dobre horne ulozenie,to asi az.ked to zhodim dole nie?
Hyundai Tucson 2006 automat
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od mikodim »

Podľa zvuku počuť, ked tocis volantom vrzga, bucha , a pod. podla toho ake lozisko je v nom.. Ak nieje vysoka cena tak uz by som ho menil spolu s tlmicom a mas nejaky cas pokoj.. Budes este potrebovat stahovak na pruziny a opatrnost pri manipulacii lebo predna pruzina je nebezpecná.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
lokes
*
Příspěvky: 29
Registrován: 20 bře 2016, 08:19

Re: Podbehy / podvozok / nápravy TUCSON

Příspěvek od lokes »

mikodim,,zadne idem davat dole,predok je vpohode
Hyundai Tucson 2006 automat
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“