Oleje TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

datam
**
Příspěvky: 148
Registrován: 06 říj 2014, 17:07

Re: Oleje TUCSON

Příspěvek od datam »

No takto prvá skúsenosť alebo skorej len môj pocit je že motor je o niečo hlučnejší hlavne za studena. Uvidíme čo to urobí s teplotou a časom.

PS: asi sa tu na to vyprdnem. Už si tu pripadám aj trápne keď si tu píšem vlastne sám so sebou. https://i.imgur.com/8beKa93.png
Škoda Octavia SCOUT TDi 110kW strieborná r.v.2015
Hyundai Tucson 2,0 CVVT 104kw tmavozelená r.v.2006 výbava: polokoža
WV Golf III 1,4i 44kW tmavozelená :P r.v. 1996 výbava: CL (RIP 2017 smer šrotovisko - slúžil 21 rokov a 417tkm)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Oleje TUCSON

Příspěvek od Alf6 »

Z toho si nic nedelej. Když sem se ptal na olej ja, nikdo mne zde neporadil. Takze jsem se zeptal na oleje.cz a tak zacala ma cesta samostudovani o olejích, svíčkách, filtrech atd...

Ted jsem za to vlastne i rad. Vse si vyberu sam a mam klid :)

PS: Richard te ale poradil dobře a dostatecne
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Oleje TUCSON

Příspěvek od Stonepet »

Já kupuji doporučovaný olej Shell Helix HX7 10W-40, SN.

Dříve jsem bral Castrol 5W -40 a motor bral více oleje a byl trochu hlučnější.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Pixell
*
Příspěvky: 33
Registrován: 11 úno 2019, 08:07

Re: Oleje TUCSON

Příspěvek od Pixell »

Caute včera som menil olej aj filter.
Kupil som si olejový filter podla win čisla. Dali mi filter teda na moje auto.
Ked som vyberal starý filter zistil som, že ten starý je o 7mm dlhší ako ten nový.
No a teraz čo aký tam má vlastne byt.Mám zlý nový ,alebo tam bol zlý starý?
Zistil som je, že v nich rozdiel taký ,že ten starý čo tam bol je na Euro 3
A ten nový je na Euro 4. A ja mám v technickom že je to auto s Euro 4.
TAk čo teraz dat tam taký ako tam bol,alebo taký aký som kúpil teda kratší o 7mm?
Keď som mal auto na zdviháku tak som si všimol že spod filtra vyteká olej.Celé to tam bolo zadrbané od olej.Filter som následne rukou normálne dotiahol asi o jednu otáčku. Takže je možne že ten starý filter kedže bol dlhši o 7mm sa nedal asi poriadne dotiahnut.
Teraz fakt neviem aký filter tam má vlastne byt.
Nemáte niekto foto filtra ,alebo link kde je foto ?
Tucson 2.CRDI-2006 4WD s DPF filtrom
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Oleje TUCSON

Příspěvek od mikodim »

To sa bezne stáva, ze filtre od rôznych výrobcom maju rôzne rozmery, no vsetky ak su vyrobené na danú motorizaciu, tak sú v norme a mozes ich tam spokojne dat.. To ze ti tiekol olej bolo slabým dotiahnutim alebo chybným tesnením..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Pixell
*
Příspěvky: 33
Registrován: 11 úno 2019, 08:07

Re: Oleje TUCSON

Příspěvek od Pixell »

Tak dakujem nechám to tak ako je stým kratším novým filtrom
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Oleje TUCSON

Příspěvek od Richard555 »

Různí výrobci dělají filtry různě velké - myslím tedy ty patrony s kovovým obalem které se mění vcelku našroubováním na centrální dutý šroub - musí sedět závitv a průměr těsnící příruby jinak průměr filtru a jeho výška se může o +-5 - 10mm lišit. Většinou je kolem dost místa tak nehraje pár mm roli.

Jiné to je ale pokud měníš jen tu papírovou vložku - tam musí rozměr na výšku sedět ale na šířka se může o pár mm lišit (pokud je kolem vložky dost místa).

Pokud se jedná v tvém případě o vložku filtru musíš v tom plastovém víku vyměnit těsnící kroužek, který je v drážce víka. Pozor někdy není to těsnění na první pohled vidět a lidé dávají kroužek na víko a pak ho dotáhnou - tento způsob způsobí tečení oleje kolem filtru a nedá se to dotáhnout - tečení kolem filtru se tu už řešilo tuším u Santy tam jsem umístění kroužku i kreslil to najdi......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Pixell
*
Příspěvky: 33
Registrován: 11 úno 2019, 08:07

Re: Oleje TUCSON

Příspěvek od Pixell »

Menil som parierovu vložku.Tak idem hladat že čo stým. :shock:
TOTO som nasiel https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 3&start=15
Ale aj tak neviem aká vložka tam vlastne má byt.Som z toho jelen
Inak podla tých ruských obrázkov bol ten starý filter ešte aj založení naopak.
Pixell
*
Příspěvky: 33
Registrován: 11 úno 2019, 08:07

Re: Oleje TUCSON

Příspěvek od Pixell »

TAk som dal filter oleja dole a presne oko píše Richard Boli tam dve tesnenia niekto ho pred tým nedal preč, a nasadil na to aj to staré, a potom to tam nedosadne , netesní a tečie tade olej.
To tesnenie je v takom záreze na tom viku olejového filtra a fakt ho tam nevidno,keby si neporadil nezbadal by som to ani ja. ](*,)
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Oleje TUCSON

Příspěvek od Richard555 »

No tak hlavně že jsi porozuměl tomu, co chtěl "básník říci" Koupil jsem nový noťas a ve starém jsem měl i obrázek který jsem k tomuto problému kreslil v malování..... jestli ho najdu dám ho sem i pro ostatní. Doufám, že jsi pochopil, že při tomto způsobu těsnění (kroužek mezi stěnami vůbec nezáleží na utažení víka - opravdu stačí pohlídat aby se kroužek správně usadil a při šroubování nevylezl. Dotáhnout kryt stačí opravdu jen rukou.......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“