Vstavana navigacia v NX4

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
loki18
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 zář 2022, 07:54

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od loki18 »

@speci - uz som si vsimol, ze je to zalozitost iba HEV modelu, pricom v PHEV ta spotreba kWh chyba. No nie je to paradox ? :D
Po update ma zacala vytacat 1 vec. Mam spustene radio a kliknem na MEDIA tlacidlo. Automaticky sa mi spustia zvuky prirody a nezobrazi sa mi ponuka MEDIA ako to bolo predtym (kde uz stacilo iba kliknut na Car play), resp. sa mi Car play spustalo automaticky po kliknuti na toto tlacidlo, ak som mal pripojeny a nacitany iPhone.
Deje sa to niekomu?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

Koukni někde v nastavení medií, jaké zdroje (USB, BT, Zvuky přírody atd) tam máš povoleny... pokud je jich tam víc, tak nabíhá ta nabídka, když je tam jen jedno, rovnou to volí to co je dostupné (takže např. když nemáš zasunut USB disk pro přehrávání, nebo připojený telefon atd) zvolí to jen jedno.... a případně bych se vůbec nedivil že zvuky přírody se zvolí vždy pokud nemáš nic jiného (i kdyby jsi je v povolených neměl) :-)
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
speci
*
Příspěvky: 88
Registrován: 27 čer 2022, 22:17

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od speci »

loki18: To je teda velký paradox. A to ti ani nikde v kapličce neukazuje spotřebu kWh od natankování atd.? Každopádně mě zajímají tvé dlouhodobější zkušenosti s PHEV.

K přepínání zdroje hudby používám jen tlačítko na volantu(mode). Po každém kliku se posune na další dostupný zdroj.
Hyundai Tucson NX4 Style HEV 169kW 4x4
Toyota Corrola Hatchback 1.8 Hybrid Selection 90kW
loki18
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 zář 2022, 07:54

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od loki18 »

PHEV sa opati, iba ak robis kratke trasy po meste a vies na dennej baze dobijat.
Nevyhody su, ze ked pustim klimu tak mam dojazd 55km namiesto 59. Ked zapnem fukare na okna (v zime), tak sa hned auto prepne do HEV rezimu a cuca benzin, teraz v zime je to nevyhoda, lebo idem kratku trasu cca 1km a musim pustit fukare lebo potrebujem odmrazit okno, resp. poriesit aby sa mi nezahlievalo. Ale to coskoro poriesim garazou.

Na dialnici ked idem 120+ tak bud sa elektrika mina strasne rychlo, cize prejdes 500m - 1 km a zmizne ti 2 km dojazdu. Preto prepinam zvacsa na benzin. Ak idem 130+ tak ta spotreba je aj okolo 9 litrov.

Co sa tyka dobijania, teraz isli verejne stanice tak hore, ze sa to uz ani neoplati, je to skoro ako benzin, stym ze musis stravit cca 2h niekde vonku na nabijacke (v nakupnom centre) alebo potom doma cca 6h. Ak nabijas doma, tak sa to samozrejme viac oplati.

Prvych 11000 km som mal priemernu spotrebu 4.9 litra, potom som to resetol, a teraz mam cca 6.9 a nejakych 13500 najazd, ale to kvoli tomu, ze je zima.
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Dnes som spustil kontrolu na novu verziu aktualizacie a ejhla ...je tam nova verzia ...uz ju stahujem. Asi niejaka oprava chyb. Zatial sa mi stahuje, takze jej verziove cislo zatial neviem.
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

tak cislo tejto aktualizacie je NX4e.EUR.S5W_L.001.001.221223 . Predtym som mal NX4e.EUR.S5W_L.001.001.221118
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od petzl62 »

Třeba vrátí do 3D mapy horizont [-o< :roll:
Přiznám se, že kvůli tomu jsem minulou aktualizaci vůbec neinstaloval ](*,)
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Mexican »

posledny update u Kie pridal ceny PHM
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od petzl62 »

Tak ty už tam mám víc jak rok, musely se nastavit v MMS mám ten dojem.
Ale že by byly ty ceny spolehlivé jsem nezaznamenal... :-k
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

ahoj,

asi primární oprava bylo to chybné odesílání stavu KM do Bluelinku.... mě to po aktualizaci funguje ok (byť třeba němečtí Ioniq5 majitelé si stěžovali že jim to nezabralo).
Ostatní věci asi budou že bugfixingy, za 2 dny ježdění jsem si nevšiml ničeho zjevného co by navíc či jinak... holt bez changelogu to můžeme jen hádat...
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Mne tie Km do BL presli iba tesne po dokonceni aktualizacie. Dnes rano po zamknuti a nacitani v mobilnej apke zatial stara hodnota zo vcera.
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

Mě to ty data posílá cajk po aktualizaci... ranní stav při zaparkování u práce to posílalo celý den, teď v průběhu podvečera při zastávce na nákup jsem to zkoušel, KM přibyly a držely celý nákup.... a po zaparkování u domu stále správná hodnota...

jinak nějaký němec tam psal že mu to taky po updatu ukazovalo špatně, a že mu pomohlo odhlásit se a znovu přihlásit do appky... ?

jinak jsem při čekání na ženu u práce prolistoval záložky, dobrá zpráva, servisní interval stále drží :mrgreen: a jinak jediné co jsem si všiml, tak v diagnostice je u každé položky krátký popisek co daný systém znamená... (informační hodnota blížící se nule).... takže fakt asi jen samé minor bugy opraveny... nic nového...
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Diky, po odhlaseni a prihlaseni v apke je stav km OK.
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
cvaldik
*
Příspěvky: 27
Registrován: 31 bře 2022, 13:34

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od cvaldik »

Ahoj
Po pár dnech používání se s Vámi podělim o zkušenosti s bezdratovým Android auto adapterem Carsify ( https://carsifi.com/ )

cena 89 USD a uplatněn slevovej kupon 5 USD tj 85 USD celková cena
Doručení do cca 10 dní od objednání

Než jsem vybíral rozhodoval jsem se mezi AAwireles a Motorolou a Carsify (CS) .
Nakonec dle zkušenost s Reddit a jiných forum jsem dal přednost CS-

Po rozbalení jsem byl překvapen velikosti je to malé , lehké takže to nezabíra místo v prostoru u USB (viz foto)

Připojení
Nainstaluje se apka do mobilu, kde dojde k prvotnímu nastavení a uprav některých parametru cca 5 min. Jsou tam animovaný navody tak to bylo dost inuitivní...

Po nasednut do auta cca do 20 vteřin je připojen AA. Plynulost stejná jak když to jde přes kabel přímo z mobilu.

Nevyhody: vybijení mobilu díky bezdratovému přěnosu jde znat ale není to nic zasadního na 3 hodinové cestě cca 10 procent.
Spíš co mě zklamalo bylo při použití s bezdratovým nabíjení kdy se mobil dost zahřál ale to je i věc telefonu samotného jak zvlada bezdratové nabíjeníl. Na kabelu ok ale mě šlo predevším o bezdratové použítí celého řešení AA.
Z cca 10 použití se 3x za cestu odpojil, vetšinou pomohlo odpojení adapteru od usb nebo vynucení připojení BT přímo na adapter.
Dle diskuzi na netu k tomu dojde při vypadku wifi z mobilu na chvilku tak upraven kanal wifi v aplikaci a od ty doby drží ale ruku do ohně za to nedám.

Přes občasné problémy a pozorumění jak to celé funguje jsem spokojeny, šlo mě hlavně o to abych nemusel kvuli AA kabelově připojovat mobil když vezu děti do školy nebo do prace. Na delších cestách mě to netrapilo .

Teď už jen aby se Google pochlapil a dodal Coolwalk aby to AA plně fungovalo , vypadalo a bylo to přes celý displej ne s těmi centimentrovými ramečkami :)
20230117_164912.jpg
20230117_164912.jpg (7.55 KiB) Zobrazeno 1016 x
Hyundai Tucson (NX4) N Line 1.6 T-GDi HEV 169kW/230k
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Tak po dlhej dobe nam dosla do google play aktualizacia hyundai bluelink apky na verziu 2.0.8 .

Vsimol som si, ze okrem uz davno chybajucej info o 12V baterke tam uz chyba aj info o svetlach. Vo verzii 2.0.7 tam svetla este boli.
Screenshot_20230120_081428_Bluelink.jpg
Screenshot_20230120_081428_Bluelink.jpg (28.33 KiB) Zobrazeno 944 x
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“