Vstavana navigacia v NX4

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

já po update najel cca 1000km od pátku (víkendová cesta skr republiku), a zatím bez problémů.. jediná drobnost (což asi byla chyba i dřívější verze), když si pošlu z Appky Bluelinkem adresu do navigace, tak té adrese chybí časová známka, takže když tu adresu při startu auta odložím, tak ve složce předchozích vyhledání je, ale až na konci seznamu, ne na začátku... chvíli mi trvalo si toho všimnout že to tam je, ale dole... tak aspoň jsem to promazal, ty jednorázové cíle... :-)

narazili jste na nějaký problém ?
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Quicker
**
Příspěvky: 208
Registrován: 02 zář 2014, 13:21
Bydliště: Ostrava !!!

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Quicker »

casco píše: 13 lis 2021, 15:25 Takze dnes mi na dialnici vyskocila chyba asistanta na dualnici HDA.
V nastaveniach nie je. Ale bol tam pred touto aktualizaciou....normalne to tam neviem najst...

Cize sa vraciam na septembrovu aktualizaciu... Difam, ze ta este bude k dispozicii na stiahnutie.

Cize zatial neodporucam aktualizovat Novembrovu aktializaciu.
Bohužel software nejde nikdy vrátit zpátky.... jakmile jednou aktualizuješ, zpět už se nikdy nedostaneš. Radio ti napíše "máte novější aktualizace" a dál tě to nepustí :roll: :lol:
Tucson 2021 1.6 TGDi 110KW Manual STYLE
VW PASSAT B8 110KW Manual
Hyundai i30cw 1.0 88Kw
Hyundai i30cw 1.6 94Kw
Audi A3 2006 1.6i 67Kw
VW Golf V 2004 1.9 TDi 66Kw
VW Golf IV 2000 1.4i 16V 55Kw
Uživatelský avatar
Quicker
**
Příspěvky: 208
Registrován: 02 zář 2014, 13:21
Bydliště: Ostrava !!!

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Quicker »

Pedro76 píše: 12 lis 2021, 17:15 Ještě bych měl dotaz, vzhledem k potřebě běžícího motoru.. dá se ta aktualizace dělat i za jízdy ? Jako když oželím rádio a např. navigaci si pustím na telefonu... nemají pak ty restarty atd vliv na jízdní vlastnosti ? Chápu že navigace a rádio nepojede, ale co ostatní systémy ? Zkoušel jste to někdo za jízdy ? Někde jsem historicky viděl zmínku že při aktualizaci si připrav dlouhou projížďku, ale tady v tom vláknu jsem to nenašel, mi přide že aktualizujete na stojáka na parkovišti.... dííík :-)
Já aktualizaci vždycky dělám sa spuštěného motoru a žádný problém
Tucson 2021 1.6 TGDi 110KW Manual STYLE
VW PASSAT B8 110KW Manual
Hyundai i30cw 1.0 88Kw
Hyundai i30cw 1.6 94Kw
Audi A3 2006 1.6i 67Kw
VW Golf V 2004 1.9 TDi 66Kw
VW Golf IV 2000 1.4i 16V 55Kw
Vegan
*
Příspěvky: 61
Registrován: 05 pro 2020, 15:09

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Vegan »

casco píše: 13 lis 2021, 15:25 Takze dnes mi na dialnici vyskocila chyba asistanta na dualnici HDA.
V nastaveniach nie je. Ale bol tam pred touto aktualizaciou....normalne to tam neviem najst...

Cize sa vraciam na septembrovu aktualizaciu... Difam, ze ta este bude k dispozicii na stiahnutie.

Cize zatial neodporucam aktualizovat Novembrovu aktializaciu.
Jen tak mimo téma HDA má vlastní FW, ten s navigací nesouvisí....
Vím to protože u mého auta se dělal upgrade v rámci svolávačky právě HDA SW... a dělal se z NTB technika jež seděl v autě a něco v něm dělal nedělal to přes USB disk, ze kterého to potom dělal už přímo příjmový servisní technik...
Jinak mi před tímto upgrade SW také blbnul, jednou mi dost nepříjemně sám zatočil na svodidla na dálnici, nic se nestalo pač jsme držel pevně volant, ale... No každopádně pak už nešel zapnout napsalo to nějakou chybu a nefungoval pak ani Lineassist jen byla bílá ikonka, ale čáry už nechytl... Od upgrade SW už funguje spolehlivě...

Jinak já mam po Update spíše jiný problém... mapa/navigace se mi jakoby restartuje beží navigování, pak najednou šum do domovského menu.... a při klikání na navigaci, nebo mapu to síce pípa, ale nic se neděje, to až tak za 30s znovu nastartuje a musím ji znovu nastavit, někdy dokonce ani po 30s nejde nastartovat a musím vypnout motor a znovu nastartovat...
Uživatelský avatar
posledni
*
Příspěvky: 41
Registrován: 30 lis 2017, 19:46

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od posledni »

To já mam jiný problém, po Listopadové aktualizaci mám servisní interval 0 kočet do výmněny oleje 0 ........, skoušel sem i reset a nic. :roll:
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

hm ...tak mozeme ocakavat v blizkej dobe novu aktualizaciu ...ALE aspon si to uz mozeme sami korektne a hlavne ofico stiahnut a nainstalovat... :)
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

Pedro76 píše: 15 lis 2021, 17:41 já po update najel cca 1000km od pátku (víkendová cesta skr republiku), a zatím bez problémů.. jediná drobnost (což asi byla chyba i dřívější verze), když si pošlu z Appky Bluelinkem adresu do navigace, tak té adrese chybí časová známka, takže když tu adresu při startu auta odložím, tak ve složce předchozích vyhledání je, ale až na konci seznamu, ne na začátku... chvíli mi trvalo si toho všimnout že to tam je, ale dole... tak aspoň jsem to promazal, ty jednorázové cíle... :-)

narazili jste na nějaký problém ?
tak beru zpět... buď to bylo v předchozí verzi bez volby, nebo se updatem tato volba "odškrtla". V nastavení navigace, položka předchozí cíle je potřeba zapnout Časovou značku u předchozích cílů. Pak se to zase řadí že nejnovější jsou nahoře v záložce předchozí vyhledávání.
Asi inovace jejíž smysl zná jen autor :-)
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od petzl62 »

Po aktualizaci u sesterské Kia/ stejný systém jen jiné barvy...
-Vše prozatím funkční. Ale. Občas se nezobrazuje povolená rychlost v levém horním rohu(nemám funkci čtení značek)- značka tam je, ale jen s pomlčkami-někdy tam rychlost je, někdy delší dobu nic #-o . Stejně jako u zobrazení trasy. Někdy je barevné, někdy zůstane zvýrazněné, ale šedé. Ale naviguje. Zobrazení mapy ve 3D je jednoznačně lepší. I při správném zobrazení trasy zůstává zobrazena na mapě vyhledávací přerušovaná přímka celou dobu, dost mi to vadí :oops:
-Zmizela úplně možnost uložení oblíbených kontaktů u telefonu :( :!:
-Navigace Vám sice nabídne dvě trasy, ale přesto, že zvolíte trasu alternativní, sveřepě Vás stejně vede po hlavní trase :!: Asi se učí za pochodu, ale dřív nic takového nedělala.
-Jednoznačně lepší zvuk prémiového systému JBL. Byl hodně dobý i před aktualizací, ale teď je to opravdu doslova pecka.
-Jednodušší a logičtější zobrazení dvou pohledů couvací kamery. Klasický a kolmý shora s hranou nárazníku.
Systém UVO u :hyu: bluelink funguje bez problémů. Jen je po aktualizaci vše nutné znovu odsouhlasit.
Včera jsem po 800km cestě po Českomoravsku večer zkusil reset, uvidím co dnes.
Myslím a doufám, že nás brzy čeká oprava chyb a reaktualizace. [-o< :-k

Ale jinak co do grafiky celkem krok vpřed.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
kosatka
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 dub 2021, 07:50

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od kosatka »

Ahoj, po aktualizaci nemám na displeji informaci o počasí, je tam jen cca 5 vteřin a potom zmizí a zůstane jen čas prosím o informaci zda je to takto OK. V předchozí verzi softwaru tam počasí bylo.
Díky
JiRa
Příspěvky: 7
Registrován: 02 pro 2010, 14:01

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od JiRa »

kosatka píše: 16 lis 2021, 16:57 Ahoj, po aktualizaci nemám na displeji informaci o počasí, je tam jen cca 5 vteřin a potom zmizí a zůstane jen čas prosím o informaci zda je to takto OK. V předchozí verzi softwaru tam počasí bylo.
Díky
Také postrádám počasí. Je to tak, jak píšeš. Objeví se v pravém horním rohu a za chvilku zmizí. Prolezl jsem nastavení, ale zatím jsem na nic nepřišel.
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pjotr1 »

Taky se mi nezobrazuje povolená rychlost v levém horním rohu, to mě docela štve, doufám že vydají opravu
A nejde mi pustit rádio tlačítkem mode na volantu
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

mě tedy po updatu přijde že líp spolupracuje čtení značek s mapou, že už mi tam nezůstává třeba omezení rychlosti postavenou značkou kterou nikdo neukončil, protože to ukončila křižovatka... takže v tomto asi přínos...

Jinak to rádio, podívej se do nastavení tlačítka, co máš a co nemáš zatrženo že v tom tlačítku rotuje za "funkce"... Setup/Tlačítko Máš tam radio zatržené ?
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pjotr1 »

mám zatržené pouze DAB/FM a při zmačknutí MODE to hlásí něco jako nejsou žádné vstupy
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Pjotr1 píše: 18 lis 2021, 14:47 mám zatržené pouze DAB/FM a při zmačknutí MODE to hlásí něco jako nejsou žádné vstupy
Tak si tam musis pridat "media"
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pjotr1 »

Tak jsem testoval tlačítko MODE na volantu po aktualizaci a rozdíl oproti předchozí verzi :
- když je povolena jen jedna volba (já mám jen DAB/FM) tak to nic nezapne a napíše že není připojený žádný vstup
- aby bylo možné tlačítkem MODE něco pustit, musí být povoleny alespoň 2 funkční volby. Protože ale já nemám nic připojené tak přichází v úvahu k DAB přidat buď zvuky přírody nebo AM. Mezi nimi to pak přepíná. Ale já chci jen DAB tak mi to nevyhovuje
- MODE neumí rádio vypnout.
Závěr : tlačítko MODE je pro mně po aktualizaci nepoužitelný a rádio si budu muset pouštět tlačítkem na rádiu (ale to se musím předklonit - uff uff)
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“