Diagnostika

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Diagnostika

Příspěvek od mmv »

nevytříská, mám to tam skoro pořád a auto třeba týden nevyjede, při vypnutým klíčku to hlásí, že to není připojený k ecu, takže jede jenom BT a jeden stabilík + červená led, zapnuté BT v mobilu ho taky za den nevyždímá (řekl bych)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Diagnostika

Příspěvek od Hardcam »

Mne patrne vytriskalo. Je ale pravda, ze si nevzpominam, zda jsem pouzil stropni svetlo, protoze jsme na hory dorazili vecer a ja si asi pomohl lampickou pri vykladani veci. Presto bych to zbytecne nepokousel a uz tam modul nemam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Diagnostika

Příspěvek od mmv »

už jsem to tu někde psal, na IX20 zhasne do 20ti (?) minut snad vše, krom lampičky v kufru.
Každopádně to elm tam nemá co dělat když to neni potřeba, a taky by to nemuselo vydržet že to je furt zaplý. Je to pořád připlý přímo k ŘJ a kdyby nedej bože krabička zakukala nějakou fatální závadou, aby jí (Ř.Jednotku) sebou nevzala do kopru
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Diagnostika

Příspěvek od Hardcam »

Ne, RJ to nic neudelalo. Zustala tam omylem, protoze jsem neco zkoumal. Kazdopadne baterka ma 7 let, mozna byla horskym vzduchem vytizena :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Diagnostika

Příspěvek od mmv »

myslel jsem to všeobecně, že by ta věc za 150Kč mohla udělat spoustu neplechy, já jí tam nechávám z naprosto stejnýho důvodu, tzn že na ní zapomenu a uvědomuji si, že to nemusí být v pořádku ;-)
na druhou stranu si dokážu představit, že se najde spousta lidí co to používají jako PP, viz kolega zde
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... UE#p416217
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Diagnostika

Příspěvek od soban »

Asi takhle.

Nepředpokládám že by to mělo vytřískat baterku, spotřebu to má minimální a když neprobíhá komunikace neměla by být závratná.

Pokud se něco té krabičce stane a nastane tam skrat tak sběrnice by měla být taky odolná takže by to nemělo nic vzít sebou, případně to vyrazí pojistku či nepojede auto s připojenou krabičkou po odpojení by měla komunikace na sběrnici zase fungovat.

Takže největší obavy mám z vlastního mechanického provedení a kvalitě součástek kdy by mohl vzniknout skrat a nekvalitní plast či nějaká součástka by mohla začít hořet.

A potom druhá že by chyba v SW mohla znefunkčnit nějakou část teoreticky by to v servise měly spravit přehráním SW v jednotkách - ovšem myslím že toto by byla moc velká náhoda - spíš věřím víc na ten požár.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Diagnostika

Příspěvek od Hardcam »

Vidim to stejne, urcite nenechavat bez dozoru. Bych si za to nejradsi nafackoval.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Lukyndak
*
Příspěvky: 50
Registrován: 16 bře 2013, 00:53
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Lukyndak »

kokroff píše:Cau panove.zrovna delam na jednom takovem zarizeni, soucastky me staly do 200,- jen ten konektor bude trochu drazsi.SW se da stahnout z http://www.Jen jsem si jeste musel navrhnout DPS(tistak) v eaglu ale nebylo to nijak narocne.Potom vam dam vedet ja funguje.
Zdravím a jaká je zásuvka na hynudai lantře 1.6 16v 84 kw rok 1998 nevíte náhodou ? :-)
Hyundai Lantra kombi 1.6 16V 84kw 1998
BruceWillis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 zář 2015, 13:13
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika

Příspěvek od BruceWillis »

Zdravim,

nema prosim nekdo novou zkusenost ohledne vhodne diagnostiky pro novejsi model i30? vidim ze je moznost kopit hodne tech BT/USB diagnostik resp scaneru (pravdepodobne na baze toho ELM chipu), ale predpokladam ze vetsina z nich jen vycte zavadu a zobrazi Live Data, no neumozni nic nastavit. Rad bych si poridil neco s cim bych si mohl par zakladnich veci i nastavovat (napriklad parovani klicu, nebo pridavani TPMS senzoru a pod). Nemate nekdo radu ktera diagnostika by toto umela? (vim ze existuje ta asi originalni HiCom, ale 8t mi prijde dost.).

Predem diky moc za info
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Diagnostika

Příspěvek od Exup.FZR »

Kde je prosím diagnostický konektor ve voze :. Elantra 1.6, benzín, r.v.2001.??


Edit." Už jsem našel.Pod volantem vlevo pod plastem palubky.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika

Příspěvek od patriknet »

Nemá někdo prosím zkušenost s tímto produktem?
https://www.alza.cz/auto/icarsoft-kr-v2 ... 640998.htm

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Diagnostika

Příspěvek od Exup.FZR »

S tímto produktem zkušenost nemám.
Mám klasický kabel, notebook.

Je to staré téma a snad ti ještě někdo jiný odpoví i když pochybuji.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Diagnostika

Příspěvek od pekoz »

Používám ten modrý převodník s mobilem (BT), aplikace TorquePro.

https://s.click.aliexpress.com/e/_d9kiY2G

Na :hyu: to pracuje perfektně, umí to ale jenom údaje dostupné na sběrnici motoru.
Tohle zařízení je dost atypické, takže asi moc uživatelů nebude.
Doporučuji koupit přes internet, vyzkoušet a když tak v zákonné lhůtě vrátit.
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika

Příspěvek od patriknet »

Diky moc za info. To co mas znam, ale jak pises, v podstate to jen cte. Tak asi udelam jak radis, koupim, a kdyby to nebylo ono vratim.
Pak napisu co to skutecne umi. Diky.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
TherioN
*
Příspěvky: 29
Registrován: 24 dub 2012, 21:27

Re: Diagnostika

Příspěvek od TherioN »

Mozno by niekoho zaujimalo, riesil som diagnostiku na Hyundai Grand Santa Fe 2016, kedze moj cinsky Autocom mi na tom nefunguje.
Nadabil som na Foxwell na Aliku, pisal som si vyrobcom a odporucil mi model Foxwell NT510 Elite pre Hyundai. Jedna sa o pristroj, ktory
berie napajanie priamo z OBD a pri diagnostike sa netreba natahovat s lapotom a kablami. Cena je 120 US dolarov.
FoxwellNT510.jpg
FoxwellNT510.jpg (92.28 KiB) Zobrazeno 1918 x
Je mozne ho updatovat z internetu a mal by pokryt vsetky Hyundai / Kia auta. Za dalsich 60 euro je mozne dokupit dalsieho vyrobcu automobilov.
Dokopy by mal zvladnut styri znacky. Funguje dobre a neskor este postnem nejake blizsie info.
Hyundai Grand Santa FE 2016 2.2 CDRi 147kW Premium
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“