Diagnostika

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Felotron

Diagnostika

Příspěvek od Felotron »

Nemate nahodou nekdo ten SW na diagnostiku?
Nevite nekdo, kde se to da koupit ten kabl (mezi PC a autickem) za rozumnou cenu (klidne beru i navod na vyrobu!)

ZN: Urob si sam ;-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Kabel mam pouze k VW, kdyz jsem kupoval notas, tak mi ho kupujici pan prodal se softwarem a v tom pouzdre byl i ten kabel (urcite ne naschval, odzkouseno na Passatu)...rikal, ze prej tam dela a potrebujou lepsi notas...mozna by nebylo spatny mit znamost se slecnou z Hyundai autosalonu, hmm? :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Diagnostika

Příspěvek od ivan »

Felotron píše:Nemate nahodou nekdo ten SW na diagnostiku?
Nevite nekdo, kde se to da koupit ten kabl (mezi PC a autickem) za rozumnou cenu (klidne beru i navod na vyrobu!)

ZN: Urob si sam ;-)
Jo chlape kdybych to věděl sám tak to koupím taky,ale co vím,tak nejlevnější diagnostickej přístroj stojí 65 000 kč i z dph ,ale podrž se proč
je to tak drahý dostaneš k tomu Windows XP Professional a licence je na
12-náct měsíců,Microsoft by se chtěl hodně nažrat!! :twisted: :twisted:
A tydle ty krabičky co prodávají kolem 5 000kč to je k ničemu,takovoudle krabičku ti udělám za tři stovky i z diodama!! :wink:
P.s Chtělo by se to dostat do USA,tam seženeš všechno a ne jako tady!! :twisted:
Je to multifunkční zařízení,který se zkládá z laptopu a kabeláže a připojovacích všelijakých sond a uděláš s tím hodně věcí!
Co já bych za to dal abych takovou věc mohl mít doma ach jo! :cry:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Hardcam píše:Kabel mam pouze k VW, kdyz jsem kupoval notas, tak mi ho kupujici pan prodal se softwarem a v tom pouzdre byl i ten kabel (urcite ne naschval, odzkouseno na Passatu)...rikal, ze prej tam dela a potrebujou lepsi notas...mozna by nebylo spatny mit znamost se slecnou z Hyundai autosalonu, hmm? :)
Hmm,taky řešení!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Hardcam píše:Kabel mam pouze k VW, kdyz jsem kupoval notas, tak mi ho kupujici pan prodal se softwarem a v tom pouzdre byl i ten kabel (urcite ne naschval, odzkouseno na Passatu)...rikal, ze prej tam dela a potrebujou lepsi notas...mozna by nebylo spatny mit znamost se slecnou z Hyundai autosalonu, hmm? :)
Sikovny kluk :-) ...mysli jako ja ;-)

Asi si udelma okruzni spanilou jizdu po Hyundai salonech...

PS: Vzpominam si, na jednu slecnu z Hyundai Olomouc... zitra tam zajedu ;-)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Diagnostika

Příspěvek od ivan »

Felotron píše:Nemate nahodou nekdo ten SW na diagnostiku?
Nevite nekdo, kde se to da koupit ten kabl (mezi PC a autickem) za rozumnou cenu (klidne beru i navod na vyrobu!)

ZN: Urob si sam ;-)
Mrkni sem! :wink: :http://id2.cz/obd2_enter_x.htm
Taky jsem už chytřejší! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Roman
*
Příspěvky: 23
Registrován: 03 bře 2006, 21:00

diagnostika

Příspěvek od Roman »

Napiš si přes googleho-vyhledat -OBD II- a určitě budeš spokojený, taková normální čtečka chybových kódů se dá sehnat asi za 2.500,- i se zástrčkou OBD II.
Roman
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Cau panove.zrovna delam na jednom takovem zarizeni, soucastky me staly do 200,- jen ten konektor bude trochu drazsi.SW se da stahnout z www.Jen jsem si jeste musel navrhnout DPS(tistak) v eaglu ale nebylo to nijak narocne.Potom vam dam vedet ja funguje.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Felotron

Příspěvek od Felotron »

kokroff píše:Cau panove.zrovna delam na jednom takovem zarizeni, soucastky me staly do 200,- jen ten konektor bude trochu drazsi.SW se da stahnout z www.Jen jsem si jeste musel navrhnout DPS(tistak) v eaglu ale nebylo to nijak narocne.Potom vam dam vedet ja funguje.
V lete budu v Pardubkach, tak to asi prokonzultujem u Budvarku ;)
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

No kazdopadne se nebranim.Jenom jsem zjistil jednu vec-VAG-COM jako SW ktery se pouziva k diagnostice umi vsechno mozny jen jsem nenasel podporu pro Hyundai musim kouknout jestli mame v tech autech to samy a drzej se normy OBDII - tzn standartne K-LINE, L-LINE a nejdou si zase nejakou svoji asijskou cestou...Kazdopadne co psal Ivan ze krabicky za 2500,-jsou k nicemu, musim tak trochu nesouhlasit.Diagnostika za 65.000 ma u sebe PC, SW s licenci a HLAVNE je to kompletni vyrobek takze cena je o hodne vyssi, nepocitaje nejake sondy jestli u toho jeste jsou.Ale samo o sobe je diagnostika je prevodnik mezi RS232(nebo USB) ze ktereho to zpracovava SW v PC a na druhe strane z toho potom leze nejaka norma ISO nebo neco jinyho.A ten prevodnik bude podobny v diagu za 65.000 i za 2500.Ale SW je klicova vec pro komunikaci.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

kokroff píše:Cau panove.zrovna delam na jednom takovem zarizeni, soucastky me staly do 200,- jen ten konektor bude trochu drazsi.SW se da stahnout z www.Jen jsem si jeste musel navrhnout DPS(tistak) v eaglu ale nebylo to nijak narocne.Potom vam dam vedet ja funguje.
Kokroffe!! Ten odkaz je nějaký divný mohl bys ho upravit díky!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Ivane, to neni odkaz, to se jenom samo povazuje za odkaz, jsou to jen oddelene vety. :) Ale stahnul jsem si vcera VAG COM z http://www.hackersrussia.ru/Cells/OBD2/ a nemusis se bat odkazu je tam vse potrebne.Jen bych uvital zda nekdo nema na HYU schema systemoveho konektoru abych zjistil kde je K a L LINE...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Sw jsem stahnul - ted musim sehnat kabel ;)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

kokroff píše:Ivane, to neni odkaz, to se jenom samo povazuje za odkaz, jsou to jen oddelene vety. :) Ale stahnul jsem si vcera VAG COM z http://www.hackersrussia.ru/Cells/OBD2/ a nemusis se bat odkazu je tam vse potrebne.Jen bych uvital zda nekdo nema na HYU schema systemoveho konektoru abych zjistil kde je K a L LINE...
Ten znám,mám to už všechno stažené a kabel mám taky,sem sehnal origoš Mitsubishi konektor,bač moje scoupe ho má !! ale používají taky K-line !! :wink:
Protože Ecu je Bosch!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Ivane, takze mas cele zarizeni uz postavene?Ja jen jestli nevis alespon barevne oznazeni vodicu K-LINE a L-LINE.Ja v moji Lantre mam asi normal OBD ale myslel jsem jsetli by to neslo obejit a pripojit to nekde naprimo na ECU.Ja vim je to nouzovka ale tak na prvni pokus by to stacilo. Jinak by s tim nemel byt problem uz to skoro mam jen ten konektor se u nas v PCE blbe shani. Asi si ho budu muset nechat poslat jestli je to opravdu ISO standard.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“