Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od Garen »

Ahoj,
Tak jsem včera měnil palivovej filtr a jak jsem ho povoloval klíčem zespodu, tak se mi podařilo ukroutit trubičku, která vede z filtru do nádrže. :(
Chtěl jsem teda tu trubičku vydělat a nějak spojit ale můžu pátrat jak dlouho chci ale spoj nikde nenacházím.

To mi neříkejte, že je trubička z filtru až do nádrže z jedné části??!!

Tady se na první pohled zdá, že je spoj trubička-hadička ale podle mě tomu tak není, podle mě je to trubička obalená gumovou hadičkou a ta pokračuje až do nádrže
Obrázek

Další problém je, že se ta horní část trubičky (ta co zůstala v matce u filtru) je dost krátká takže by byl možná problém se spojováním...
Obrázek

No a další věc, co mě zaráží je, že v těch trubičkách snad není žádná díra :shock: To se to tím ukroucením zadělalo, či co? Nebo jak je to u těchle trubiček u palivovýho filtru?

Dík.
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od Hujer »

Ahoj!
je to az k nadrzi.Jinak ten spoj je klasika jako treba na brzd. trubickach.Mas moznost to budto vyndat a koupit origo trubku a nebo jestli ti ji nekdo vyrobi kdo dela brzdove vedeni.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od DusMi »

Ak to je rozmerovo ako brzdova trubka, tak medenu (6,8 atd..) zozenies aj od chladiarov, mali sme takto metraz, ked sme robili komplet brzdy na GAZa.
No a potom ti este treba "perklovacku" na rozklepanie tych koncov do prevlecnych matic.
Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od Garen »

Jej takže až k nádrži hm...a tam to vede kamsi nahoru a není tam vůbec přístup.
Takže celou novou trubičku se mi fakt nechce dávat.
Tím pádem uvažuju, že si teda seženu kousek stejné trubičky a pak musím nějak tu trubičku na jedné straně rozšířit aby to drželo v matici. A to udělám tou pertlovačkou? Co když ji nemám kde sehnat? Dá se to udělat nějak jinak?

A tyhle trubičky se spojují letováním? Nebo se to nějak svařuje? Akorát nebude lehký to zavařit bez vyndání trubičky :-(

Je to jen můj pocit, nebo se u jiných aut trubičky v určitých místech spojují? Udivuje mě, jak je tohle auto blbě řešený, co se týče následných oprav, viz čidlo abs, který když chceš odpojit, tak musíš oddělat podběh; když měníš brzdy tak zničíš ložisko. To je ale asi jen zlomek blbě vyřešených věci...nemá cenu se rozčilovat.
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od Hujer »

Kdaz povolis nadrz tak se k tomu lehce dostanes.Jinak varit benzinovou trubicku na aute je hazard! [-X Jinak je to benzinove vedeni a radci bych koupil a nebo nechal vyrobit jinou,nez nekde schoret! :-k
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od DusMi »

Ked nie letovat, tak co to zlepit cez dalsiu rurku, ktora sa navlecie na tie dva konce?
Aj ked ako pise vyssie, ide to dobre vybrat (nerobil som, ale verim), tak potom asi nie je o com, aj ked to je asi otazka moznosti - zdvihak etc....
Ten koniec sme rozklepavali aj tak, ze si mal zelezny kus, v ktorom bola diera priemeru trubky rozrezany napoly.
Vlozis tam trubku, tie dva kusy pritiahnes k sebe zvierkou a zvrchu tam nejakou kuzelovou plochou naklepes ten odskok.
Potm si to pri dotahovani sadne - teda ak je to med treba ju popustit, aby to zmaklo (nahriat a vlozit do vody).
Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od Garen »

Zlepit přes další rurku? Jako že dáš mezi to trubičku větší? Ale pak to stejně musíš nějak zaletovat/zavařit, ne?
Jinak možnosti nic moc. Jedině přes malej hever...je to naprd no...nejradši bych to tam nechal a nějak to tam dal bez vyndávání celé trubičky...
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od DusMi »

Ano presne tak, ze na tie dve konce navlecies o vacsi kusok rurky, najlepsie za tepla s presahom.To benzinu odolne lepidlo bude len kvoli tesnenie, mam takto kovovym epoxidom prilepeny paliovy kohut - bol vylomeny (sice na GAZe), ale drzi bez problemov, ale tuto je asi vyssi tlak...

Dalsia moznost je navliest na ten zvysok ktory ide k nadrzu prevlecnu maticu, rozklepat (pertlovackou) ten koniec a vyrobit si dalsich 10 cm trubky, ktora bude mat na oboch koncoch prevlecnu maticu. Potom to mozes napojit napriklad cez brzdovu kocku...
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od Lhoty »

sehnat kus co ti bude pasovat do filtru,zapertlovanej...pak tu co si ukroutil o kus zkrátit, sehnat gumovou hadicku(
pevnou,kvaitni)s vnitrnim prumerem o něco málo menším než je vnější průměr benzinový hadičky a udělat z ní mezikus, dobře utáhnout stahovací sponkou a mělo by to vydržet.....jinak měď nedávat, radši železo, měď dělá bordel a neradiji vidí na STK
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od Garen »

Lhoty píše:sehnat kus co ti bude pasovat do filtru,zapertlovanej...pak tu co si ukroutil o kus zkrátit, sehnat gumovou hadicku(
pevnou,kvaitni)s vnitrnim prumerem o něco málo menším než je vnější průměr benzinový hadičky a udělat z ní mezikus, dobře utáhnout stahovací sponkou a mělo by to vydržet.....jinak měď nedávat, radši železo, měď dělá bordel a neradiji vidí na STK
Není to risk, dávat tam guvomou hadičku když tím teče benzin? Navíc asi ne malým tlakem. Jakej je tam vlastně tlak?
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od Lhoty »

nevim jakej je tam tlak, ale už jsem to někde viděl takhle udělaný....
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od rade622 »

Tady to je, ttd palivové soustavy.
Přílohy
Graphic1.jpg
Graphic1.jpg (106.56 KiB) Zobrazeno 3673 x
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od mirpie »

jsem chtěl tipnout 3-4bary, jsou tam 3bary dle tabulky od Radeho, i tak na případně gumovou hadičku celkem dost. Ale pokud dáš dobrou hadičku a pro jistotu třeba dvě pásky na každou stranu, vydrží to. Řešil bych to stejně, nebo aspon bych to takto zkusil. Já ten filtr měnil taky a povolit tu spodní převlečnou matici byl porod, přístup nula, vidět na to nebylo a povolil jsem to až tak na 10pokus...5x mi z toho sletěl klíč a 4x jsem se bál, že to urvu, ale vyšlo to, naštěstí.
Je jasný, že výměna potrubí by byla lepší. Každej spoj je riziko.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od Jam »

Dej tam hadicu, v každých autodílech je mají, jsou na 10 atmosfér a přežijou oleje, benzín i lpg.
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna palivového filtru - ukroucená trubička (Coupe 1G)

Příspěvek od Garen »

Tak už to mám hotový. Dal jsem mezi to celkem silnou gumovou hadičku a utáhnul dvouma utahovacíma sponkama. Zatím to drží. Uvidíme. ;-)
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“