Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

boubik
Příspěvky: 4
Registrován: 06 úno 2011, 18:37

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od boubik »

Ahoj všem, chvíli mi trvalo než jsem se připojil k Internetu. Díky všem za příspěvky.

Dneska nás v tom Elantra zase nechala, točila točila a nechytla, baterka už skomírá musím jí dát nabít. Ani sprej do sání nepomohl. To šílené proměřování snímače otáček prozatím nechám jako poslední možnost, takže buď je to imobilizér (ukazuje to na to) nebo něco s dodávkou paliva do motoru /relé od čerpadla paliva spíná jen někdy, samotné čerpadlo jede jen někdy, nečistoty nebo voda v benzínu - nalili jsme technický líh (preventivně) apod./

Můžete nám ti z vás co měli problém s imobilizérem popsat výměnu té vadné části případně hodit link na součástku v českém internetu? Pro šťoury - máme verzi GL tzn. BEZ SIGNALIZACE ikonky klíčku na palubovce :-D

Projeli jsme to diagnostikou - známý má přenosnou - ale ta nic neukázala, bez závady ;-D

Stojí nám auto u baráku takže až chytne převezem to blíž ke garáži a začne se laborovat - takže co radíte dál?
Reklama
 

Mauro
Příspěvky: 6
Registrován: 16 čer 2010, 01:16
Bydliště: LEVICE

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od Mauro »

Ako som už napísal.Ak chceš stopercentne vedieť ,či je vadná cievka imob.musí sa na auto napojiť počítač z hyundai softverom.Ten vie odblokovať kontrolu kľúča imobil.Ak auto naštartuje tak vadná je cievka imob.Ak nie treba hľadať inde (zapaľovanie,vstrekovanie,pal.čerpadlo atď.). V takýchto prípadoch je asi najlepším riešením návšteva autoriz.servisu
Mauro
Lubo7796
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 kvě 2010, 21:53

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od Lubo7796 »

8832: Kontrolku imoblizeru nemam, pretoze mam verziu GL,

Par rokov dozadu sa mi stalo, ze som musel volat odtahovku do Hyundai servisu (vraj pocitac stoji vela penazi a nevozia ho k autu, ale auto k nemu), skoncilo to tak, ze odtahovka stala 1000SK a oprava stala 900SK :))

Este na jesen minuleho roku som s tym bol znova v inom Hyundai servise a tam predomnou nastartoval mechanik 6 krat zasebou a auto chytilio za 0,7sek. To Vam poviem ake som mal nervy na auto. Ked ja potrebujem nastartovat, tak pocitam sekundy a modlim sa aby naskocilo... [-o< .
Som presvedceny, ze to je imobilizer, ale ako sa toho natrvalo zbavit neviem :(
i30 1,4 80kW r.v. 2011 Spring edition + Smart pack
Elantra 1,6L 79kW r.v.2001
Mauro
Příspěvky: 6
Registrován: 16 čer 2010, 01:16
Bydliště: LEVICE

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od Mauro »

Ak smiem vedieť Lubo v ktorom meste je ten servis.Keď som mal ten problém tak ráno o 07:00 hod.som bol v servise a o 10:00 boli chalani zo servisu u mňa.Priniesli aj novú baterku,káble a samozrejme počítač.Lebo chybu zistia len vtedy ,keď to práve neštartuje.Cez poč.to odblokovali , naštartovali a mohol som auto odviesť do servisu.Za výjazd si účtovali 15 euro.Hneď objednali cievku a na druhý deň okolo obeda mi volali,aby som si prišiel pre auto.Neviem ako inde,ale u nás v Leviciach som z hyundai servisom max.spokojný.Dal som tam meniť aj rozvody po 90000km.Ráno o 07:00hod.som im pristavil voz a o 14:00hod. so si ho vyzdvihol.Robila sa výmena rozvodov,kladiek,oleja+filt.,chladiacej kvap.,brzdovej kvap.,sviečok a k tomu komplet.kontrola + test na pc.
Mauro
Lubo7796
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 kvě 2010, 21:53

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od Lubo7796 »

Bolo to v Hyundai Banska Bystrica, ale treba povedat, ze to bolo tak v 2008.
i30 1,4 80kW r.v. 2011 Spring edition + Smart pack
Elantra 1,6L 79kW r.v.2001
Lubo7796
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 kvě 2010, 21:53

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od Lubo7796 »

Mauro píše:Ak smiem vedieť Lubo v ktorom meste je ten servis.Keď som mal ten problém tak ráno o 07:00 hod.som bol v servise a o 10:00 boli chalani zo servisu u mňa.Priniesli aj novú baterku,káble a samozrejme počítač.Lebo chybu zistia len vtedy ,keď to práve neštartuje.Cez poč.to odblokovali , naštartovali a mohol som auto odviesť do servisu.Za výjazd si účtovali 15 euro.Hneď objednali cievku a na druhý deň okolo obeda mi volali,aby som si prišiel pre auto.Neviem ako inde,ale u nás v Leviciach som z hyundai servisom max.spokojný.Dal som tam meniť aj rozvody po 90000km.Ráno o 07:00hod.som im pristavil voz a o 14:00hod. so si ho vyzdvihol.Robila sa výmena rozvodov,kladiek,oleja+filt.,chladiacej kvap.,brzdovej kvap.,sviečok a k tomu komplet.kontrola + test na pc.

Este ak sa mozem spytat kolko toto vsetko stalo?
Levicky Hyundai troska poznam a viem, ze je tam dobry pristup.
i30 1,4 80kW r.v. 2011 Spring edition + Smart pack
Elantra 1,6L 79kW r.v.2001
Mauro
Příspěvky: 6
Registrován: 16 čer 2010, 01:16
Bydliště: LEVICE

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od Mauro »

Stálo ma to 520 euro.
Mauro
wildcat
*
Příspěvky: 15
Registrován: 11 kvě 2009, 20:09
Bydliště: Kladno

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od wildcat »

Ahoj, resil jsem to loni. Take mam GL bez kontrolky. Oprava stala v autorizovanem servisu 3500,-. Menili civku imobilizeru u spinacky. A jeste pry bzl zoxidovany nejaky kontakt od te civky k ridici jednotce. Tak to prover nez budes menit.
nyní: Elantra 1.6 GL 79kW, r.v. '02 a Škoda Felicia 1.3 LXi 50 kW (LPG), r.v. '97
bylo: Accent 1.5 CRDi 60kW, r.v. '02
Daewoo Nexia 1.5 GTX 66kW, r.v. '96
Daewoo Racer 1.5 GSi 52kW, r.v. '94
Škoda 120 LX 37kW, r.v. '88
Lubo7796
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 kvě 2010, 21:53

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od Lubo7796 »

Ja som sa minuly tyzden poriadne nahneval, ked som pri startovani vybil baterky, tak som bol v hyundai servise (bol som v LV, lebo teraz tam jazdim casto kvoli praci). Objednali mi tu cievku a dnes mi to aj vymenili.... cievka 166,1 eur + robota 13,5eur (0,5hod). Zatial startuje pekne, uvidim casom. Dufam, ze uz bude pokoj za tie prachy :))
i30 1,4 80kW r.v. 2011 Spring edition + Smart pack
Elantra 1,6L 79kW r.v.2001
boubik
Příspěvky: 4
Registrován: 06 úno 2011, 18:37

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od boubik »

Ahoj všem, trochu to trvalo (ne s vyřešením ale s odpovědí na fórum), šlo o čidlo otáček motoru, mělo nějakých slabých 800 Ohm a mělo mít tuším kolem 900-940 (viz katalog nevím přesně), výměna za nové pomohla - 2 šroubky a zapojit konektor, cena byla do 1.000 Kč (asi 40 EUR).

Problém vyřešen!
roman001
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2011, 22:01

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od roman001 »

Tiez mam tento problem ze toci ale nechyta ale nerobi to vzdy. napr. raz to urobi a potom mesiac dva nic ide uplne v pohode bol som na diagnostike a boli tam 4 chyby s toho 3x imobilizer a 1x snimac otacok. tak asi treba skor ten imobilizer poriesit ze ?
neda sa nejako odpojit ten imobilizer aby som mal istotu ze to robi on ? bo tiez nemam kontrolku nan. dik za odpoved.
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od Exup.FZR »

Je to sice staré vlakno, ale take napíšu sem.
V zimě se mi problém se startovanim také objevil, ale nakonec motor naskočil.
Dneska jsem po delší rychlé jízdě po vyzvednutí baliku na poště nenastartoval. Motor točí,pumpa benzinu vrčí a nestartuje.
Už jsem hledal číslo odtahovky, že pojedu do práce vlakem a furt si říkám,ze je auto asi dlouhou rychlou jizdou uhnane a přehřáte tak jsem sedl do auta a chvíli čekám a beru telefon.
Hodil jsem do netu dotaz a našel na začátku odkaz do tohoto vlákna na první stránku.

Tam kolega píše úder pěstí do spínací skříňky.
Tak jsem udělal to samé a auto hned nastartovalo. Otázka jak dlouho to bude fungovat??.

Nemáte někdo tip jak postupovat při zrušení imobilizeru?
Dokážete to někdo vymazat ten imobilizér aby to nechtelo ten požadavek kodu klíče??
Předchozí příspěvky jsem četl.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od BartaIV »

Mám Elantru XD 2001 s externím imobilizérem "METAsystem". Občas (velmi zřídka) se mi stane, že motor točí a nenaskočí. Musím zastrčit čip a pak zmáčknout dálkové ovládání. Od doby vlastnictví Felice 1.4 MPI GLS 1998 se snažím při startování šetřit benzínovou pumpu. Startuji jako diesel: otočím klíčkem na zapnutí kontrolek, poslechem zkontroluji pumpu a nechám ji natlakovat okruh a ztichnout. Pak teprve startuji. A světa na mojí Ele jsem rozleštil sadou Sheron z Kaufandu asi za cca 300,- Kč. Důležité je nanést slušnou vrstvu vosku a nechat ho pořádně zaschnout, poté rozleštit.
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od Exup.FZR »

Se startováním to už ted dělám obdobně jako kolega " BartaIV" ,ale asi mě nemine zajet do toho předraženého H servisu v H.K.na kontrolu imobilizéru,resp.cívky pod spinačkou. :|
Problém se startováním se objevuje častěji.

Ohledně světel na mém Hačku jsem řadil takto. :mrgreen: :D/

Odkaz - klik na text :mrgreen: :
Koukátka mojí Elantry - aneb jak jsem ladil přední skla světel kvůli STK
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Elantra 1.6i Xd nestartuje (motor točí ale nechytá)

Příspěvek od Exup.FZR »

BartaIV píše:....Mám Elantru XD 2001 s externím imobilizérem "METAsystem". Občas (velmi zřídka) se mi stane, že motor točí a nenaskočí. Musím zastrčit čip a pak zmáčknout dálkové ovládání..

Kolego,se optám. Proč je ve voze externí imobilizer?? To ŘJ má požadavek na kód v sw a to samé v kličku,ne?
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“