Problém se stěrači

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Problém se stěrači

Příspěvek od HolyHole »

Zdravím pánové, po dlouhé době zase nějaký dotázek...
Nějak mi na mém Scoupu přestaly fungovat stěrače, teda né tak úplně, dojedou tak do třetiny okna a pak se sknou a nic. Když jim pomůžu rukou, tak aspoň nějakým způsobem dojedou zpět. Nevíte někdo, čím by to mohlo být, popř. jestli je to motorek, že je odvařenej nebo nějak před smrtí, tak jestli nemáte někdo jeden na prodej .... Za všechny případné rady jak a co s tím budu moc vděčný, vzhledem jaké teď začíná být počasí, tak mě to nějak ser.. že nemůžu stírat okínko.

Díkec
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od black_sheep »

to vypada na motorek.. #-o zkousel jsi je nejak promazavat? treba prosriknout WDckem?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od HolyHole »

Jasa, zkoušel. Už několikrát a nijak extrémně to nepohlo... Tak jestli je to motorek, tak to je v háji. Náhradní doma nemám ](*,) :roll:
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od black_sheep »

me prisel bejt na vsech hyundaich vice mene stejny :D ale jestli to promazani nak pomohlo tak bych premejslel jestli by nemohlo to nejak rozebrat a procistit...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od Jura »

taky jsem měl podezření na vadný motorek. Nakonec se ukázalo že vada byla v hřidélkách pod stěrači. Stěrače se občas "kously" v prostřed skla a za chvilku se opět rozběhly. Nakonec už nešly vůbec. Pomohlo WDčko. Opravdu za deště je bez nich špatně vidět, od té doby mám na skle ještě tekuté stěrače, při vyšší rychlosti stačí voda odtékat sama.
Kia cee´d SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort+packet plus+ r.v: 2013
Bylo:
Kia cee´d 1,4 CVVT 80kW /2008/
Hyundai Accent 5dv. 63kW 12V 1.3 /2000/
Škoda Rapid 130 5-speed /1985/
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od HolyHole »

Tak jsem přišel na další záludnost. Páčku stěračů dam do polohy jedna a stírají, sice pomaleji, ale jo, dám do polohy dvě - o něco se zrychlí a pak do polohy tři a seknou se a stojí na místě. CO S TÍM KU.VA JE ???????
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
Shelby_nr
**
Příspěvky: 170
Registrován: 07 úno 2008, 23:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od Shelby_nr »

HolyHole píše:Tak jsem přišel na další záludnost. Páčku stěračů dam do polohy jedna a stírají, sice pomaleji, ale jo, dám do polohy dvě - o něco se zrychlí a pak do polohy tři a seknou se a stojí na místě. CO S TÍM KU.VA JE ???????
skusal si dat stierace dola a pustit ten motorcek bez nich jak sa to chova?...vies ked sa to bude chovat tak isto tak problem vidim inde ako v motorceku...
Hyundai Scoupe Ls, 65kW
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od HolyHole »

At je to se stěračema nebo bez nich, tak se to chová stejně. Takže říkáš, že by motorek mohl být v pohodě ??? To by bylo supr. A kde by mohl být teda potom problémek ???
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od black_sheep »

je mozny ze se to pridira nekde na hridelkach a pak taky muze zlobit motorek, to je jasny. akorat musis najit zpusob jak vyloucit jednu a nebo druhou zavadu. ja bych to rozebral a strikal WD jak jen to jde..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od HolyHole »

Asi to o vikendu testnu a uvidím, co pomůže. No a jak na rozebrání stěračů, abych se dostal pořádně k těm hřídelkám ??
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od Romcis »

Cauky!Presne tenhle problem u me nastal loni v zime :-D Je to zaoxidovany v pouzdrech steracu,ty kridelky jsou jen z oceli a proste reznou...voda se tam proste dostane,staci rozebrat,vycistit,popr.promazat,a jedou jak na novem aute :-) Rok mam klid :-) Akorat je tam strasnej pristup s tim pocitej...
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od black_sheep »

ja je prostrikal tema dirama ktery berou vzduch v pod oknem :lol: sice 90% WDcka slo asi mirne mimo ale prestalo mi to na coupe vrzat a mam uz par mesicu klid.. akorat to chvili v interieru smrdelo WDckem no :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od HolyHole »

No to ja právě taky už stříkal těma dírama a nepomohlo to. Tak mi někdo prosím sem hoďte radu, jak to nějak trochu víc rozebrat...
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od black_sheep »

HolyHole píše:No to ja právě taky už stříkal těma dírama a nepomohlo to. Tak mi někdo prosím sem hoďte radu, jak to nějak trochu víc rozebrat...
no me to jen skripalo tak to pomohlo. ale nebylo to uplne efektivni. v pripade ze uz se ti to i pridira tak to chce rozebrat. sundat sterace, ty plastove mrize a pak to pujde samo. kdyz o tom tak premejslim ja jsem to vlastne nakonec taky sundaval ty plasty, pac to byli dva sroubky.... :!:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se stěrači

Příspěvek od HolyHole »

Tak dneska jsem to celé rozebral....vážně super prácička. Ale naadruhou stranu mě potěšilo, že motorkem to nebylo, ten jede jak drak...měl jsem zadřený jeden kloub, stačila trocha násilí na rozhýbání a hoooodně oleje, vazelíny a odrezovače a nakonec to jakštakš povolilo a rozchodilo se to... Ale zadařilo se a nebýt toho že jsem ukroutil dva šrouby tak to byl 100% úspěšný výlet ... :D/
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“