Tukani na predni naprave - brzdy:? video

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Tukani na predni naprave - brzdy:? video

Příspěvek od mirpie »

tomu moc nerozumim - namotal na obvod a vymezil tak vůli mezi čepem a vedením? To by nešlo moc dobře nasadit ne...možná to blbě chápu.
Napadlo mě nechat si vyrobit nové čepy, s větším průměrem, samozřejmě precizně změřit a precizně vyrobit...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Tukani na predni naprave - brzdy:? video

Příspěvek od zahyx »

mirpie píše:tomu moc nerozumim - namotal na obvod a vymezil tak vůli mezi čepem a vedením? To by nešlo moc dobře nasadit ne...možná to blbě chápu.
Napadlo mě nechat si vyrobit nové čepy, s větším průměrem, samozřejmě precizně změřit a precizně vyrobit...

presne ja pises slo to trochu stuha ale funguje to to my poradil automechanik delaji to casto
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Tukani na predni naprave - brzdy:? video

Příspěvek od mirpie »

zajímavý, zrovna tomuhle řešení bych moc nevěřil....No zkusit to můžu, dík za tip

mimochodem, jak velkou vůli jsi tam měl?
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Tukani na predni naprave - brzdy:? video

Příspěvek od zahyx »

mirpie píše:zajímavý, zrovna tomuhle řešení bych moc nevěřil....No zkusit to můžu, dík za tip
mimochodem, jak velkou vůli jsi tam měl?
proc bys tomu neveril?? ty potrebujes jenom zvetsit objem
jeste jsem nedodal taky tam musis nacpat hodne vazeliny do tech vodicich trubicek (fakt hodne)
rozhodne mensi nez ty me to jen bouchalo na kostkach
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Tukani na predni naprave - brzdy:? video

Příspěvek od mirpie »

to u mně už asi nepomůže...snad někde seženu funkční podkovu s těmi čepy, novou se mi ani nepodařilo najít, všude nabízí jen ten krám, ve kterým je píst a desky.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Tukani na predni naprave - brzdy:? video

Příspěvek od zahyx »

nejdriv to zkus a uvidis
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Tukani na predni naprave - brzdy:? video

Příspěvek od mirpie »

zkusim, pak dám vědět.

Edit:
Tak jsem dnes na to mrknul. Sundal jsem plovoucí část brzdiče. Chytnul jsem za oba čepy a v obou vůle, veliká. Oba čepy jsem vytáhnul ven. Překvapilo mě, že nejsou stejný. Jeden má na sobě vybrání a v něm gumičku s příčnými drážkami, zato ten druhý má zase zfrézované plošky, podélně celkem 4. Ty plošky chápu, to lépe zajistí, že se čep ve vložce nezasekne, pokud je tam dostatek tuku. Ale tu gumičku moc nepobírám....Neví někdo na co tam je?
Čepy jsem očistil a omotal tou páskou dle rady zahyxe. Chápu, že páska zvětší průměr, zase ale to nebude mít ty kluzné vlastnosti, pak chápu ten kýbl vazelíny, co mi radil. Namotal jsem to, nakydal vazelínu, složil a je to zas ok. Vůle nulová a ta vazelína, co tam je, pod čepem, působí zároven jako pružina a pomáhá se tak plovoucí části třmenu vracet po odbrzdění.
Jel jsem to projet, bouchání zmizelo.
Otázkou je, jak dlouho to vydrží.....Každopádně jsem to nešetřil a nakládal jsem tomu na brzdy fest, zajímalo mě, co s tím udělá ta vysoká teplota tam...Zatím se to nijak negativně neprojevilo a zdá se, že to snese.

Zatím dík za radu. Jako prozatimní řešení určitě dobrý. Časem to chce ale ten brdič určite vyměnit.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Tukani na predni naprave - brzdy:? video

Příspěvek od mirpie »

tak prozatím to pomohlo, ale asi tak na 600km a je to tu zas. Ty vymletý čepy byl důsledek házejícího kotouče, co jsem měnil....Takže výměna znova (bral jsem lehce jeté kotouče od člena zde z fora za prima cenu, ale jeden bohužel házel) a znova ohrožení ložisek....Kotouče už jsem dal nový a ložiska naštěstí přežily.....Stahovák mě vyšel asi na 10korun (2x šroub M10x90 a matice M10)....
Přílohy
ložisko1.JPG
ložisko1.JPG (112.24 KiB) Zobrazeno 2422 x
ložisko2.JPG
ložisko2.JPG (120.65 KiB) Zobrazeno 2422 x
stahovák_za10_korun.JPG
stahovák_za10_korun.JPG (113.07 KiB) Zobrazeno 2422 x
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Tukani na predni naprave - brzdy:? video

Příspěvek od kokroff »

Cau Mirpie, no tenhle problem nema jenom Coupe, resili jsme to na Lantre taky, nakonec jsem s tim nic nevymyslel, chce to vymenit cepy i
s drzakem trmene, sranda je ze treba na Lantru se to prodava jenom v celku, za 4-5k... :( Tak to zatim boucha, dela mi to vzadu...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Tukani na predni naprave - brzdy:? video

Příspěvek od mirpie »

clen tatulda mi nasel odkaz, kde prodávaj samotný čepy, 2ks asi za 5 nebo 6 stovek. Otázka je, jestli jsou vymletý čepy, nebo to vedení. Hlavně je potřeba najít příčinu a tu já jsem měl v házejícím kotouči. Kotouč jsem vyměnil a čepy omotal teflonovou páskou, nacpal vazelínu a by to chodilo a není s tím problém.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Parek
Příspěvky: 4
Registrován: 05 srp 2009, 08:07

Re: Tukani na predni naprave - brzdy:? video

Příspěvek od Parek »

Ahojte,

moje postrehy: Objednal som tie nove tycky, 2 ks bez gumicky, 2ks s gumickou.(cca 43 EUR) Na prve vyskusanie mali mensiu volu ako povodne vybehane avsak vola tam bola, problem bol aj v plavajucej casti teda v tych voditkach/dierkach takisto vydrane.
Niekde v katalogu som podobne voditka videl otazka znie ako tie povodne vybrat zo strmena.... Nic, riesenie od typana tu z webu s namotanim teflonovej pasky pod gumicku naozaj pomaha( vdaka). Ja som tam dal obe tycky z gumickou kedze som mal 2 nove a 2 stare. Kedze sa jedna v mojom pripade o zadne brzdice, vahe pridava este mechanizmus na rucnu brzdu.. Inak je to s prepacenim debilne konstruovane.. A s tou vazelinou: zase tak moc jej tam netreba, ledva som to stlacil na doraz, jak to pruzilo:) Neviem do kedy to vydrzi dam vediet ked sa bude majitel auta stazovat..

Zdar
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“