Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Moderátoři: vipe, Moderátoři

ZaT
Příspěvky: 2
Registrován: 07 říj 2012, 11:46
Bydliště: Modra

Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od ZaT »

Dobrý deň.
Hneď na začiatok sa chcem ospravedlniť ak už takáto téma existuje ale hľadal som a nenašiel som.

Mám Hyundai Getz 1.1 rok výroby 02, najazdených 83 000km. Auto mám 4 roky a bez najmenšieho problému.
Auto s počiatku začalo strácať výkon a zvyšovala sa spotreba. Po pritom som odsledoval, že auto ledva dá 90km/h ale aj to s problémami viac už nedokázalo. Samozrejme že postupne sa to zhoršovalo miestami do kopca som mal pocit že to nezvládne a budem ho tlačiť. Celkový ťah auta sa stratil a už aj badám že aj olej začalo žrať (netečie nikde). Auto viac nedymi. Po poslednej krátkej jazde keď som mal motor rozpáleny, červený ak :oops: tak som už na ňom nebol.
Samozrejme počas týchto problémov som navštívil bez srandy už 5 servisov. A nikto mi nevedel poradiť. Auto bolo pozreté mechanikmi napichnuté na pc a nič nevedeli poradiť. Samozrejme všetky filtre menené, tesnenie pod hlavou (ale to už dávnejšie), bolo kontrolované čerpadlo v poriadku. Bol pozretý hneď aj vyčistený katalizátor v poriadku. Pozerali všetko od elektriky, ventily, čidla...
Už mi ostáva len originál servis ale 20€/1h, neni už sranda keď si ho tam necháju pár dni aby ho len "diagnostikovali". A ak ani oni nato neprídu tak už fakt neviem.

Tak sa chcem spýtať či neviete mi náhodou nejako poradiť, či ste sa už stým nestretli a či neviete kde by mohol byť skrytý ten problém/y.

Ďakujem, pekne.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od Hardcam »

Svicky, kabely?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ZaT
Příspěvky: 2
Registrován: 07 říj 2012, 11:46
Bydliště: Modra

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od ZaT »

Sviečky nové tak isto aj káble pozreté :-k
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od enjoy »

Pokud nejede a je rozpálený,tak je podle mě,někde ucpaný... katalyzátor je jedna věc.. a co zadní tlumič,nebo střed,pokud tam je...
Zkus cvičně odpojit konektor od lambda sondy a projet to.. ta se nemusí na diagnostice ukázat jako vadná.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od alvin »

Teraz dám možno,pre väčšinu z Vás blbú a naivnu otázku,ale ja som to ešte neriešil ,dosiaľ . Je možné si LAMBDA sondu vymeniť sám, v domácich podmienkach? teda bez elektroniky,diagnostiky,iba bežným montážnym náradím,ako povedzme žiarovku,či sviečku ?
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od Hardcam »

Byl ses na ni aspon podivat? :)
mel by ti stacit klic, velikost bych pouze odhadoval - 17-21.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od alvin »

To hej,len som nevedel,či to nechce niečo ako "naištalovanie nového hardware"? či to ide prosto len vymeniť mechanicky kus za kus a jedeme dál
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od enjoy »

Jak říká Hard..
Rozpojit konektor,který najdeš někde pocestě na kabelu od té sondy,která je našroubovaná na svodech nebo na prvním dílu výfuku a pak už jen stranovým klíčem povolit sondu(občas se tomu závitu moc nechce).
Ale jak říkám,zkus nejdřív jen rozpojit konektor a projet to.Auto pojede,akorát bude mít trošku hrubší chod a často i poznáš,jestli byla vadná lambda.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od alvin »

Vďaka za rady,ale zatiaľ som to nemusel riešiť,ako som nalial do benzínu prípravok firmy Carlube na vyčistenie palivového systému,je kľud,už CHECK neotravuje a som spokojný s ťahom a štartovaním motora, Mám dojem,že chyba mohla byť v benzíne,ktorý som natankoval na jednej nemenovanej pumpe v okolí Piešťan :P,ale výmenou sviečok som ,rozhodne,veci neuškodil,skôr naopak. S tými čistiacimi prípravkami do benzínu mám dobré skusenosti,najmä pred zimou, z preedošlých áut.
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od Hujer »

Ma skusenost 2x tato pricinas na Getzu 1,1 byla v rozvodovem kole na klice!!! Stavalo se to i na 2,5 dieslech od Hcka. Vyhoblovana drazka na klinek, tim padem se rozhodilo casovani rozvodu!!! Rozvody dolu a skontrolovat!!!! ;-)
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
agonys
*
Příspěvky: 13
Registrován: 02 dub 2012, 17:07

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od agonys »

presne tak. robilo mi to dal som do hyundaia tak sa nevedeli dopracovat vymyslali kluka chybna a podobne. cena opravy auta 600 eur. dal som znamemu a boli to rozvody ;)
jeay
Příspěvky: 3
Registrován: 25 zář 2009, 09:08

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od jeay »

ZaT píše:Dobrý deň.
Hneď na začiatok sa chcem ospravedlniť ak už takáto téma existuje ale hľadal som a nenašiel som.

Mám Hyundai Getz 1.1 rok výroby 02, najazdených 83 000km. Auto mám 4 roky a bez najmenšieho problému.
Auto s počiatku začalo strácať výkon a zvyšovala sa spotreba. Po pritom som odsledoval, že auto ledva dá 90km/h ale aj to s problémami viac už nedokázalo. Samozrejme že postupne sa to zhoršovalo miestami do kopca som mal pocit že to nezvládne a budem ho tlačiť. Celkový ťah auta sa stratil a už aj badám že aj olej začalo žrať (netečie nikde). Auto viac nedymi. Po poslednej krátkej jazde keď som mal motor rozpáleny, červený ak :oops: tak som už na ňom nebol.
Samozrejme počas týchto problémov som navštívil bez srandy už 5 servisov. A nikto mi nevedel poradiť. Auto bolo pozreté mechanikmi napichnuté na pc a nič nevedeli poradiť. Samozrejme všetky filtre menené, tesnenie pod hlavou (ale to už dávnejšie), bolo kontrolované čerpadlo v poriadku. Bol pozretý hneď aj vyčistený katalizátor v poriadku. Pozerali všetko od elektriky, ventily, čidla...
Už mi ostáva len originál servis ale 20€/1h, neni už sranda keď si ho tam necháju pár dni aby ho len "diagnostikovali". A ak ani oni nato neprídu tak už fakt neviem.

Tak sa chcem spýtať či neviete mi náhodou nejako poradiť, či ste sa už stým nestretli a či neviete kde by mohol byť skrytý ten problém/y.

Ďakujem, pekne.
Tak to jsem asi v klubu, protože se mi právě stalo to samý, diagnostika ukázala vše v pořádku, tlaky, lambda, potenciometr škrtící klapky, atd...
Divný na tom je že první dvě minuty po startu jede normálně, potom se zahřeje a ztratí výkon...:(
Poslední co mi zbývá je asi řídící jednotka.
Neměl někdo podobný problém?...resp. jak jsi ho vyřešil nakonec ty?
Hyundai Getz, 1.1 , 2004
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od MICHAL77 »

Vždyť to tam jasně píše že to bylo těma rozvodama.
.........
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od Richard555 »

rozvody zkontroluješ celkem lehce, sundáš kryt a otáčením motorem nastavíš kliku na rysku a musí ti vyjít i ryska na vačce, nevím jak to má Getz ale u tý vačky to může být i dělící rovina (po sundání víka ventilů atd.) no a když motorem znovu točíš (ručně) musí se ti zas sejít po dvou otáčkách na zas značkách.......
Pokud ti motor za studena jede dobře a po cca pár km nejede, většinou je to lambda Když je motor studený tak si ji ř.j. nevšímá ale jak dostane info že lambda je teplá, vezme info o složení výf. plynů a začne řídit směs dle lambdy a ta pokud dává blbý info je i směs blbá. Pokud za tepla lambdu odpojíš stane se maximálně že ti bude svítit CHECK ale ř.j. si bez ní poradí a mělo by to jet jakž takž normálně. Pokud se tak děje je lambda v háji....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
jeay
Příspěvky: 3
Registrován: 25 zář 2009, 09:08

Re: Getz 1.1 nemá výkon a mnoho ďalšieho

Příspěvek od jeay »

Díky...nerozepsal jsem to detailněji...rozvody zkontrolovány, rysky sedí, zkontrolovány taky tlaky, ventily, katalyzátor nevysypanej atd. ...diagnostika neukázala žádnou závadu, auto nekouří, akorát ten výkon je nižší a spotřeba vyšší. Šlo mi spíš o to jestli je možné že diagnostika neukáže nějaké vadné čidlo (lambda, váha, otáčky kliky, atd.), protože to by znamenalo zkusit to vylučovací metodou a vyměňovat postupně.
Hyundai Getz, 1.1 , 2004
Odpovědět

Zpět na „GETZ“