Problém s elektrikou(okna,ostrikovače,světla,klima)

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
ferdaxxl
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 říj 2016, 16:22

Problém s elektrikou(okna,ostrikovače,světla,klima)

Příspěvek od ferdaxxl »

Nesetkal jste se nikdo, aby najednou přestalo fungovat ovládání oken, ostřikovač, klimatizace a přední světla potkávací a dálková včetně světelné houkačky? Projel jsem pojistky a vše se zdá být ok. Myslel jsem si, ze mám problém se spínací skřínkou, protože jednou se mi stalo, že jsem zaparkoval a pořád jela klimatizace i když jsem měl klíček v kapce. Po opětovném nastartování vše ok.
Volal jsem pro radu do autorizovaného servisu, abych zprovoznil na cestu domů světla a bylo mi řečeno, že pokud to nebude pojistkou tak mi pán není schopen poradit. Ptal jsem se i na spínací skříňku. Kdyby to bylo spínací skříňkou tak bych prý nenastartoval. Nesetkal jste se někdo s tímto problémem. Auto mám z druhé ruky a nemám k tomu žádnou dokumentaci.
Odpoledne zkusím okouknout ukostření a provětrám kontaktol.
Reklama
 

ferdaxxl
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 říj 2016, 16:22

Re: Problém s elektrikou(okna,ostrikovače,světla,klima)

Příspěvek od ferdaxxl »

Při zkoumání jsem ještě zjistil, že nefungovalo i topení a stěrače.

Problém se mi podařilo po několika hodinách částečně vyřešit. Problém je opravdu ve spínací skříňce. Na druhé straně kam se strká klíč je k tomu železnému bazmeku přišroubovaná spínací skříňka nebo jak se to odborně jmenuje a do toho vede svazek kabelů s konektorem. Pohejbal jsem konektorem a krom motorku ostřikovače začalo fungovat vše.
Otázkou je zda je špatná ta umělohmotná část nebo je jen špatný kontakt v tom konektoru. Konektor se mi nepodařilo rozebrat tak jsem ho prostříkal kontaktolem. Byl jsem rád, že to funguje tak jsem se raději nepouštěl do většího souboje než si o tom zjistím víc.
Měl jste to někdo někdy rozebrané pokud to vůbec jde? Pokud koupím nový kus jde to lehce vyměnit nebo to raději svěřit mechanikovi.
Přílohy
20180904_165801_změnit velikost.jpg
20180904_165801_změnit velikost.jpg (84.27 KiB) Zobrazeno 3003 x
20180904_165750_změnit velikost.jpg
20180904_165750_změnit velikost.jpg (80.65 KiB) Zobrazeno 3003 x
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Problém s elektrikou(okna,ostrikovače,světla,klima)

Příspěvek od slabostka »

na našom getzovi vypadlo podobne dnes... poriešilo sa to už definitívne? Menili ste niečo?
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Problém s elektrikou(okna,ostrikovače,světla,klima)

Příspěvek od slabostka »

tak sme sa k tomu dostali, chyba bola presne v tom konektore ktorý je spojený so spínačkou, boli spečené koncovky dvoch káblov, veľmi zlý prístup, poriešili sme to provizorne - spečená časť konektoru preč, tie dva káble sa nadpojili a sú teraz zapojené mimo konektora. Ináč sa to prejavovalo aj tým že nešiel prúd do zapaľovača plus tie vyššie uvedené symptomy.
Má pocit že elektroinštalácia je slabšiemiesto - odpálil sa prepínač svetiel, teraz toto.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odpovědět

Zpět na „GETZ“