Vymnena oleje

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od Hardcam »

meles nesmysly :wink:
nejde o :hyu:, bavime se o funkci, kterou nekdo k zivotu potrebuje, nekdo ne, ja (a dalsi jini tady)se o svoje auta staram, pro me je to zbytecny, ty se treba nestaras, tak si porid cervenou diodu, ona ti zablika, az bude potreba...
jak psal enjoy, zbytecne to nekteri prozivaji :wink:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od Chasnik »

pietro, a jaká kontrolka ti připomene, že máš jít 2x do roka na preventivku k zubaři??? :D

Auto je dost drahé zboží, takže by se spotřebitel měl seznámit se způsobem údržby. Navíc i v autoškole každého učí, jak se kontroluje vozidlo před jízdou. Při každodenním provozu není potřeba provádět všechny úkony, ale čas od času otevřít kapotu a mrknout třeba na úroveň provozních kapalin neuškodí. A v motorovém prostoru najdeš štítek, kde je napsáno, kdy a případně při jakém stavu km je potřeba další návštěva servisu.

Nehledě na to, že je to primitivní záležitost, minimálně 1x ročně a drtivá většina aut má dneska prohlídky po 15 nebo 20 tkm

A není to rozhodně problém Hyundai. Na Focusovi jsem to neměl, Honda Accord taky ne. A necítil jsem se o něco chudší...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od caruser »

to: Chasnik

Vlastné zdravie mi je prednejšie, takže určite si budem pamätať, kedy mám ísť na preventívnu prehliadku k lekárovi. Ako píše pietro je smutné, že to dnešné autá nemajú, hlavne keď sú dne citlivé na servisovanie, prípadne výmenu oleja. V dnešnej uponáhlanej dobe je mnoho majiteľov, ktorí jednoducho nemajú čas myslieť kedy treba ísť do servisy, ak by tam bola táto kontrolka tak ich to aspoň upozorní. Samozrejme pre takých ľudí ako sme tu my, čo tu diskutujeme je to zbytočné, ale sú aj majitelia, ktorí nie sú technicky zdatní a vôbec nerozumia ako automobil funguje, pre tých je to veľmi dôležité :wink:
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od 89majlo96 »

Kupte si debilnicek a zapiste si datum vymeny oleja a najblizsiu servisnu prehliadku. Ak vam tak strasne chyba jedna kontrolka navyse, odporucam urychlene predat auto a kupit si fabiu 1,2 Hovno To Pojede :wink: . Mne osobne vyhovuje ze tam ziadna takato kontrola neni, olej menim castejsie ako je stanovene vyrobcom a kontrolka by mi pridavala starosti navyse s tym ze by som musel chodit do servisu davat ju vynulovat, kedze si olej menim sam.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od caruser »

to: 89majlo96

Debilníček netreba, to už si zrovna môžem otvoriť kapota a prečítať si štítok. Je tu diskusia o kontrolke servisného intervalu, výmeny oleja, tak nevidím dôvod, prečo by Hyundai nemohol mať takúto kontrolku. S Fabiou HTP som jazdil, nie je to až tak zlý motor ako ho opisujú.
A hlavne kľud je to len diskusia :D/
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
lockay
*
Příspěvky: 56
Registrován: 28 říj 2011, 11:25
Bydliště: Brno ( Olomouc )

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od lockay »

Uprimne receno ani sem netusil co se tady strhne kvuli takove 'blbosti'
Me osobne upozorneni na servisni interval chybi. Auto je uzitna vec, neni clen rodiny abych si pamatoval jeho narozeniny a s tim vsim co si musim pamatovat, kvanta novych informaci co musim denne kvuli praci zpracovat atd je to presne vec kterou vypoustim ze zretelu.
V dnesni mire automatizace ( delam SW design v automation ) ocekavam ze me technika sama upozorni kdyz je potreba servisni ukon.
Termostat me taky sam upozorni na interval vymeny filtru ( podle casu nebo miry znecisteni ) atd.

Pro me proste upozorneni na servisni interval patri do kategorie 'nice to have' - trojblik, sklapeni zrcatek, vytahovani oken pri uzamceni, dojezd steracu, ...
Predchozi Fabka 2001 bez PP to mela, byl sem na to zvyklej takze mi to logicky chybi. Ozvalo se to dostatecne dopredu, takze byl prostor a cas se objednat do servisu a taky to otravovani po nastartovani cloveka nutilo s tim neco udelat.
Samozrejme tuhle chybejici featuru nahradim pripominkou v kalendari, ale tak nejak to neni ono.
Tot vse co k danemu tematu mam.
Howgh
i30 III 1.5 DPi, Engine Red, Family Comfort
i30 1.4 CVVT, Glowing Red, Trikolor Plus, LPG
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od caruser »

to: lockay

Súhlas, treba si zvyknúť nič iné nezostáva. Ale trojblik už má aj Hyundai, možno časom pridajú aj kontrolku návštevy servisu :D
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od Mexican »

pietro32i ja teda neviem ako ty, alebo nejaka ina evidentne blondava pipina, ale mne v servise po vymene oleja davaju nalepku do ramu dveri. A ono tam clovek za cas raz zrakom zabludi. Respektive pamatat si nasobky 10-15-20 000km alebo nejaky ten cas v roku nie je problem. Ak je clovek spravca vozoveho parku, je to ine ale tam sa staci prave pozriet na nalepku
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od Skyline »

Mel jsem to ve vsech skodovkach a jedine mne to obtezoval, porad nejake pipani a ukazovani. Stejne jsem se naucil se Skodovkama jezdit drive nez podle PC, ted uz jsem dokonce zrusil promenlivy interval 30.000 a jezdim po 15000. Pro mne zbytecnost ale mnoho lidi takovou blbost potrebuje, nebot tomu nerozumi a nestara se a taky spousta lidi nerozumi pojmu 30000km nebo jeden rok! Olej kontroluji pravidelne 1x za mesic, nebo kdyz doplnuji kapalinu do ostrikovace. Ale moji zene by to urcite pomohlo, jen by nevedela proc to tam pise a proc sviti kontrolka a stejne by jela se zeptat do servisu, ona teda nejdrive vola vzdy me a v praci mi taky casto volaji co maji delat.

Na poznamky mam outlook a mobil, takze pokud nechci neco prosvinout tak to cpu tam a je to vse pohromade.
Naposledy upravil(a) Skyline dne 17 kvě 2012, 10:32, celkem upraveno 1 x.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1314
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od mnkk »

Vec je to dobrá a užitočná, o tom niet pochýb. Ale dá sa bez toho žiť. Netreba sa preto :evil: . Či? :mrgreen: :mrgreen: =D> =D>
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM
ex
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od Skyline »

Ja to nepotrebuji, ani PP nepotrebuji, shledavam zbytecnym.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od Chasnik »

lockay: chápu, že když to někdo měl v předchozím autě, tak si na to zvykl. Ale starost o auto není jenom 1x za rok přijet do servisu. Přece je potřeba občas auto obejít, zkontrolovat tlak v pneu, mrknout pod kapotu, podívat se na hladinu oleje, chladicí kapaliny, ostřikovačů, brzdovky apod. A při takových věcech člověka přece trkne, že existuje nějaký interval výměny a že se třeba blíží. Nehledě na to, že na dveřích nebo v motorovém prostoru ta cedulka je.

Pokud někdo spoléhá jenom na ty návštěvy servisu (na které by ho ještě navíc měla upozorňovat kontrolka), tak se o auto stará dost bídně. Jistě, každý jsme jiný a někoho nebaví nosit tyto věci v hlavě, to beru. Potom bych ale takovému uživateli doporučil nekupovat auto do vlastnictví, ale využít služeb operativního (pozor, NE finančního) leasingu. V tomto případě se o úkony údržby (garančky, přezouvání, i případné řešení škodních událostí) bude starat majitel auta - leasingová společnost - která ho s předstihem upozorní na nutnost pravidelné návštěvy servisu, případně servis sama za uživatele vyřeší.

Pouhé užívání techniky bez údržby většinou znamená snížení uživatelského komfortu nebo i životnosti. Na mobilu přece taky čas od času vyčistím displej, trošku sleduju intervaly nabíjení a pokud se zkracují, začínám se zajímat např. o novou baterii. U kompu taky občas oddělám bočnici a trošku ten case profouknu od prachu. V mrazáku kontroluju vrstvu námrazy a v případě potřeby odmrazím (lednice už mám beznámrazovou a funguje to...) atd. atd.

Žijeme v době asistentů a připomínačů. Stále více spoléháme na externí zdroje a naše mozkovna přitom leniví a leniví. Jen si vzpomeňte, kolik tel. čísel jsme museli mít v hlavě v době, když nebyly mobily. A teď? Schválně, kolik si jich z hlavy pamatujete. Já se s uzarděním přiznám, že si nepamatuju ani tel. na svoji přítelkyni, a to už jsem s ní víc než 5 let :( Z hlavy dám tak maximálně telefon svůj, mého kolegy (protože ho věčně někomu diktuju), svojí ségry (protože ho měla mezi prvníma, tak se mi vrylo do paměti) a tím to zřejmě hasne... Dost málo, to přiznávám. Ale datum nákupu auta a fakt, že každých 20 tkm musím na servisku, si ještě pamatuju (asi i proto, že už je to třetí auto, který má stejný servisní interval). Uvidíme, jak dlouho :mrgreen:
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
jarin15
Příspěvky: 3
Registrován: 15 kvě 2012, 13:03

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od jarin15 »

Takze diky vsem pokad sem to dobre pochopil tak si to v poho udelam sam .
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od Hardcam »

Sky to rozsek, staci dat poznamku do mobilu, ktery drzite v ruce xkrat denne. A vymluva na castou zmenu telefonu je zcestna, dnes se da sparovat vic nez jen kontakty.
Za chvili budete chtit, aby se za vas auto i vys...
Vic nez nejaky upozornovani servisu me sejri zapominani hesel, protoze co server, to unikatni ruzny podminky (jen pismo, jen cislo, oboje, oboje + znak - napr. mojeo2 ma trojkombinaci, nekde heslo nejde menit) a pak samozrejme uzivatelsky jmena (banka ma jen cislo atp.). Na ten servis se da aspon ta nalepka dat do zarubne, ale abych mel v penezence schovany hesla, to je rovnou muzu dat doma na nastenku.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
lockay
*
Příspěvky: 56
Registrován: 28 říj 2011, 11:25
Bydliště: Brno ( Olomouc )

Re: Vymnena oleje

Příspěvek od lockay »

Chasnik: nejde jen o zvyk z minulyho auta. Uprimne receno vsechny tyhle remindery se pridavaji do vsech moznych zarizeni prave z duvodu ze vyrobce si moc dobre uvedomuje jak jsou lidi nespolehlivi a na spoustu veci hazou bobek.
Konkretne tady na foru to vypada ze polovina prispevatelu kontroluje minimalne jednou tydne stav provoznich kapalin, tlak v pneu atd a cvicne jednou mesicne udela rozborku a sborku motoru.
Ale to neni reprezentativni vzorek. V normalnim skupine ridicu tohle delaji 4% ridicu, 50% to udela 2x rocne a ten zbytek ani to ne. ( ty % neberte jako dogma, vycucal sem si je z prstu ale tak nejak to bude).
Ja konkretne tohle delam pred kazdou delsi cestou, plus kdyz je dostatek casu po tankovani ( kdyz jdou holky na kafe, cigarko a WC ), tzn prumerne celkem tak 6-8x rocne.
Ted se na me vrhne jedna skupina lidi, kteri mi budou spilat jak to zanedbavam a druha skupina bude nevericne koukat ze to nejak moc prehanim :)

Delam obcas analyzu Market researchu a Voice of customers a by ses divil co z toho vychazi.
Takze existuji remindery ktery jdou zrusit a ktery nejdou. Ty co nejdou zrusit jdou snooznout ( vubec, 1den, 3dny, 7 dni max ) prave z toho duvodu, ze holt cca 2/3 populace to nevzrusuje a kdyz je nebude kazdej den otravovat pipani, blikani a omezeni funkce atd tak nebudou resit nejakou kontrolu/vymenu neceho.

Tomu co popisujes ja rikam inzenyrskej ( /technickej/fandovskej) pristup a opravdu to dela miziva skupina lidi ( i kdyz treba v tvym ( tady na foru ) okoli je to 8of10 ).

A co se pamatovaka tyce tak prave z duvodu selhani/nedostupnosti techniky si pamatuju narozeniny, svatky, tel cisla atd cca 10 nejblizsich lidi vcetne tel cisla na nasi ambasadu ( podle mista pobytu ).
i30 III 1.5 DPi, Engine Red, Family Comfort
i30 1.4 CVVT, Glowing Red, Trikolor Plus, LPG
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“