Brzdy

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Brzdy

Příspěvek od zello »

Tak uz je to tu.

Tajne som dufal, ze hyundai vyriesil problem s brzdovymi platnickami pred spustenim vyroby, aby predisiel problemom
s ktorymi sa trapi koncernovy surodenec ceed.

Ale musim skonstatovat ze ani hyundai tento problem neosetril. #-o

Dnes rano po tom co auto stalo styri dni na parkovisku som sa dokazal pohnut az s razantnym pridanim plynu
pricom nasledovalo dost hlucne lupnutie v bzdach. Podla toho co opisovali kolegovia na fore znacky kia to ma
presne rovnake priznaky. :cry:

Dazd, statie vonku viac dni po sebe bez pohnutia, a potom lupnutie v brzdach, skripavy zvuk prve kilometre kym sa to neprebrzdi.

Stalo sa to uz aj niekomu inemu z nas ickarov?

Chystam sa pomaly prezuvat kolesa tak si skontrolujem kotuce a potom z najvacsou pravdepodobnostou navstivim servis.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od tatchwud »

zello píše:Tak uz je to tu.

Tajne som dufal, ze hyundai vyriesil problem s brzdovymi platnickami pred spustenim vyroby, aby predisiel problemom
s ktorymi sa trapi koncernovy surodenec ceed.

Ale musim skonstatovat ze ani hyundai tento problem neosetril. #-o

Dnes rano po tom co auto stalo styri dni na parkovisku som sa dokazal pohnut az s razantnym pridanim plynu
pricom nasledovalo dost hlucne lupnutie v bzdach. Podla toho co opisovali kolegovia na fore znacky kia to ma
presne rovnake priznaky. :cry:

Dazd, statie vonku viac dni po sebe bez pohnutia, a potom lupnutie v brzdach, skripavy zvuk prve kilometre kym sa to neprebrzdi.

Stalo sa to uz aj niekomu inemu z nas ickarov?

Chystam sa pomaly prezuvat kolesa tak si skontrolujem kotuce a potom z najvacsou pravdepodobnostou navstivim servis.
No to se mi stalo asi něco podobného,ale to jsem stál jen den a měl jsem zataženou ruční brzdu.Po ujetí pár stovek metrů a dvojím zabrždění je vše zase v poho.(Samozřejmě jsem odbrzdil!) Brzdí stejně,nic od brzd neslyším.Prostě se to asi trochu líplo..... Neviděl bych v tom nějaký velký problém. [-X
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od 89majlo96 »

mne sa to stalo iba raz bolo to minuly tyzden ked som bol auto umyt vapkou tak som vyspiechal aj podvozok a asi natieklo na brzdy a potom som ho dal do garaze, nemal som ani zatiahnutu rucnu, bolo len na rychlosti. Po piatich dnoch statia som chcel vyjst z garaze. Najskor som myslel ze mam zle zaradenu spiatocku tak som to skontroloval ale bolo vsetko ok. Tak som pritvrdil, troska to hodilo spravilo buch a hotovo. Potom som to rozbehol ale na 50 a prudko na brzdi a vsetko ok :? Ale tak stalo sa mi to iba raz za 1,5 roka co mam i-cko. Ale urcite to bolo len tym ze bola na kotucoch voda a nedostala sa uplne odtial 8-[
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Brzdy

Příspěvek od laufas »

Nestraste ](*,)
my mame na icku 8tis najeto a podobny defekt jsme nezaznamenali. tuk tuk
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Michal Jedlička
*
Příspěvky: 51
Registrován: 29 pro 2008, 08:57
Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Michal Jedlička »

Ja bych si z toho hlavu vubec nedelal... Jezdim taky casto s autama znacky Ford a uz jsem se s tim setkal ve vice pripadech... Navic v tomhle pocasi kdy je venku chvili teplo a slunicko a za chvili prsi a je na nule se asi neni cemu divit... Pokud brzdy po par seslapnutych pedalech brzdi jak ma, neresil bych to.
I30 Comfort 1.4 80kW Ember Red 8/08
Obrázek
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od vlado1979 »

Stalo sa mi niečo podobné. Auto zaparkované v garáži. Keď som chcel z garáže vyjsť, počul som zabúchanie od brźd. Prvé 3-4 zošľapnutia brzdového pedálu a stále sa od brźd ozýval taký divný zvuk. Robí to iba teraz v zime, keď prší alebo sneží. V lete som podobný problém nezaznamenal. Keď pôjdem na prvú servisnú prehliadku, budem žiadať, aby skontrolovali brzdy.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Brzdy

Příspěvek od laufas »

vlado1979 píše:Stalo sa mi niečo podobné. Auto zaparkované v garáži. Keď som chcel z garáže vyjsť, počul som zabúchanie od brźd. Prvé 3-4 zošľapnutia brzdového pedálu a stále sa od brźd ozýval taký divný zvuk. Robí to iba teraz v zime, keď prší alebo sneží. V lete som podobný problém nezaznamenal. Keď pôjdem na prvú servisnú prehliadku, budem žiadať, aby skontrolovali brzdy.
Pak dej vedet
;-)
Nam stal hnujdaj na dvore tak 14 dni v kuse, byl celej zasnezenej,zahrabanej.Sam sem byl zvedavej,jestli chytne,jak bude brzit atd. A vse v naprostem poradku. Brzdy ihned nez skreku fakcily na 1*
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 59
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od zubmachine »

s brzdami mam trosku iny problem, a to konkretne taky, ze ich pocujem brzdit.. proste suchot.. ked som auto kupil tak to nerobilo, teraz to robi skoro vzdy, aj ked je pravda ze najviac je to pocutelne prvych par brzdeni. Potom jo to onieco tichsie, ale nie uplne. Je to normalne? Na getzi nic take nerobilo, teda az pred predajom, ale to uz mal najazdenych 60000km. Na I-cku mam 4000km..
i40cw 1.7crdi 7dct.. 75000km
i30cw 1.6vvti classic.. predane
1.3i/62.5Kw - 60500km - Predane....
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Brzdy

Příspěvek od De&d »

zubmachine píše:s brzdami mam trosku iny problem, a to konkretne taky, ze ich pocujem brzdit.. proste suchot.. ked som auto kupil tak to nerobilo, teraz to robi skoro vzdy, aj ked je pravda ze najviac je to pocutelne prvych par brzdeni. Potom jo to onieco tichsie, ale nie uplne. Je to normalne? Na getzi nic take nerobilo, teda az pred predajom, ale to uz mal najazdenych 60000km. Na I-cku mam 4000km..
Dělá i můj...taky jsem na to nebyl z minulých aut zvyklej.
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od tatchwud »

De&d píše:
zubmachine píše:s brzdami mam trosku iny problem, a to konkretne taky, ze ich pocujem brzdit.. proste suchot.. ked som auto kupil tak to nerobilo, teraz to robi skoro vzdy, aj ked je pravda ze najviac je to pocutelne prvych par brzdeni. Potom jo to onieco tichsie, ale nie uplne. Je to normalne? Na getzi nic take nerobilo, teda az pred predajom, ale to uz mal najazdenych 60000km. Na I-cku mam 4000km..
Dělá i můj...taky jsem na to nebyl z minulých aut zvyklej.
No tak to já naštěstí (ťuk,ťuk) při brzdění neslyším nic. Je to OK.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od 89majlo96 »

vsetkym co pistia brzdy... Treba ich odmastit a nebude to robit, za par korun kupite sprej na brzdy a je po probleme :D

Edit Mexican: dneska je to tu gramaticky velmi biedne, prosim o zachovanie istej kultury, dik
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Brzdy

Příspěvek od De&d »

89majlo96 píše:vsetkym co pistia brzdy... Treba ich odmastit a nebude to robit, za par korun kupite sprej na brzdy a je po probleme :D

Edit Mexican: dneska je to tu gramaticky velmi biedne, prosim o zachovanie istej kultury, dik
Těm co brzdy pískají to asi pomůžě, ale píše se tady i o tom, že brzdy "šustí" tady odmaštění asi nepomůže.
i30 1.4 Cmf KimShit
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Brzdy

Příspěvek od matysekul »

s brzdami mam trosku iny problem, a to konkretne taky, ze ich pocujem brzdit.. proste suchot.. ked som auto kupil tak to nerobilo, teraz to robi skoro vzdy, aj ked je pravda ze najviac je to pocutelne prvych par brzdeni. Potom jo to onieco tichsie, ale nie uplne. Je to normalne? Na getzi nic take nerobilo, teda az pred predajom, ale to uz mal najazdenych 60000km. Na I-cku mam 4000km..
Ten zvuk je každopádně způsobený tím, že pokud je vlhko,tak kotouče při delším stání prostě chytí povrchní rez... No a do té chvíle než se to obrousí působením brzd, tak to právě vydává tento podivný zvuk... Hlavně je třeba si dát pozor na to, že hned po rozjetí jsou takové brzdy citelně volnější než obvykle.
Zažil jsem to na několika autech,takže opravdu nic závažného.
To lupnutí při rozjezdu a a přirezávání destiček je větší problém,to by se určitě stávat nemělo.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od kowalski1410 »

Tak jak říka matysekul..povrchová rez =no problem...ale pokud musíte urvat desky od kotouče tak to problém asi bude #-o ....měl jsem tento problém u svého prvního (nové,citroen saxo) auta,kdy po týdením stáni v garáži jsem musel prošlápnou plyn abych vůbec vyjel,pokaždé se ozvala rána jak prase...auto dost blbě brzdilo i po obroušení rzi,kvůli tomu jsem si jednou málem rozbil hubu,když jedna svědomitá občanka zabrzdila na křižovatce na oranžovou [-o< a já si málem vykloubil nohu na brzdě abych vůbec dobrzdil...
zde je pár foteček na mé bývalé kotouče po 15 000 km!!!Kotouče byly orginály z prvovýroby!!!...vyměnil jsem je za nové kotouče + destičky FERODO a do dneška mám klid...žádné přilepování a rýhy v koutouči,takže spokojenost
Přílohy
HPIM6230.JPG
HPIM6230.JPG (124.67 KiB) Zobrazeno 6146 x
HPIM5782.JPG
HPIM5782.JPG (98.25 KiB) Zobrazeno 6146 x
HPIM5779.JPG
HPIM5779.JPG (119.12 KiB) Zobrazeno 6145 x
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Brzdy

Příspěvek od mirpie »

ono by možná neuškodilo nesahat na ten krám vedle řadící páky. Já ručku používám jen v zimě na smyky :-), nebo na chvili při nastartovaným autě třeba na křižovatce, ale při parkování nikdy.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“