Vrzani sedadel

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
ipreferqwerty
*
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2009, 18:28
Bydliště: Olomouc

Vrzani sedadel

Příspěvek od ipreferqwerty »

Zdravim,

hledal jsem, nenasel...takze se zkousim ptat :)

i30 mam asi 5 mesicu, najeto kolem 12000km a posledni dobou se pri jizde po nerovnostech zacalo ozyvat neprijemne vrzani sedacky ridice. Uplne to kazdi veskere jizdni dojmy - ruzne vibrace v kufru nebo ve dverich mi zas tak nevadi ale tohle je vazne des. Clovek si pomalu pripada ze jede v nejakym tragaci :-# Vim ze je to nekde ve spodni casti napravo. Neresil nekdo uz tenhle problem? Myslite ze by kdyztak nemel byt problem v servisu?


Diky...
Hyundai i30 CZ, Comfort 1.4 CVVT
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od alarm »

Neviem, či je to ten istý zvuk, čo sa ozýva mne,lebo si neposlal zvukový záznam :lol:
Zistil som ale , že to nevydáva sedadlo, aj keď sa to na prvé, druhé, tretie.........počutie zdá.
Robí mi to ukotvenie bezpečnostného pásu.Trochu s tým pohnem a je ticho.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od Laxius »

Trosku k topiku, trosku mozno mimo. Ale bolo by mozne domontovat chrbtovu opierku aj do sedadla spolujazdca? Kedze manzelka je tehotna, dost ju dlhsie cesty unavuju a kedze teraz nesoferuje, bolo b naozaj fajn, kebyze sa da dodatocne domontovat aj do sedadla spolujazdca. Neviete niekto?
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
ipreferqwerty
*
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2009, 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od ipreferqwerty »

To ukotveni pasu zkontroluju.. diky za typ! Ovsem spis si myslim ze to bude neco pod sedadlem - dnes jsem jel vetsinu cesty po vesnicich kde je cesta sama nerovnost a ozyvalo se to permanente - vzdy pomuze kdyz zvednu zada z oberadla, potom vse utichne. Vidim to na servis az bude cas, protoze je to opravdu nad moje nervy :-&
Hyundai i30 CZ, Comfort 1.4 CVVT
Uživatelský avatar
Jakub
*
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis 2008, 08:06
Bydliště: Svatava

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od Jakub »

mam ten samej problem ale přestalo to mi to dělat samo :roll:
I30 1.6 CRDi VGT PREMIUM 03_2008 vivid blue
Uživatelský avatar
ipreferqwerty
*
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2009, 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od ipreferqwerty »

A asi po jake dobe prosimte?
Hyundai i30 CZ, Comfort 1.4 CVVT
Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od Jurajc »

Mame Atosa a tiez to zacalo robit cca po 500km.Asi ty Indovia co to robili sa malo naranajkovali a slabo to dotiahli. Kolega zobral motoracnu a davaj ho dole sedadlo. Dotiahli sme komplet skrutky nasadili naspat a je po probleme. :mrgreen: Inak je to neskutocne hnusne, ked ides mas tichucko v kabine a zacne to vrzgat :twisted:
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
Uživatelský avatar
Jakub
*
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis 2008, 08:06
Bydliště: Svatava

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od Jakub »

asi jenom tejden a zatím nic :| tak doufám že to tak zustane :wink:
I30 1.6 CRDi VGT PREMIUM 03_2008 vivid blue
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od Vilda »

Taky mi vrzalo přední sedadlo u řidiče .... návštěva servisu, oprava na záruku a asi hodinové čekání, na salonu v Butovicích. Dotáhli nějaký šroub v sedadle a od té doby ticho .... už se to neozvalo :!:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od karel2 »

Tak ted jak zacalo byt teplo (nejsem v CR :-) ), tak zacal docela koncert vrzani z obou prednich sedadel. Jelikoz jsem uz vybaven vazelinou, kdyz jsem mazal zamky zadnich sedadel, tak jsem odstrojil zadni plastovy kryt operadel a promazal - vcechny hacky, obe pruziny aktivnich operek a pazvuky jsou pryc. Teda az na operadlo spolujezdce, tam je jeste jeden zvuk, ktery nejsem schopen odstranit. Ale ma to neco spolecnyho s tim, jak se konstrukce operadla prohne pri zatizeni, ale prijdu na to. Jinak, uz jsem to nekam jednou psal. Prijde mi, ze nejak v Nosovicich uplne zapomneli na promazani ruznych veci - at uz ty zamky, nebo uchyceni pruzin v operadlech. Ty pruziny se mozna standardne nemazou, ale da se pak cekat, ze to zacne takhle skripat, protoze ocka, do kterych jsou pruziny zahaknuty maji ostre hrany. Prirovnal bych to k vrzani spartakiadniho luzka.
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od Amalfi »

Super sekce a dobre tipy - v i20 mame stejny problem. Takze to je konstrukcniho razu jak pise karel2 - soudruzi z NDR nekde udelali chybu. Takze promazani asi ceka i mne.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od karel2 »

Tak uz jsem odstranil i posledni zvuk. Dalo mi to dobrou hodinku, nez jsem to nasel. Po odstrojeni krytu sedadla clovek dole uvidi ozubenou tyc, ktera spojuje obe strany a slouzi k naklonu operadla. Ta tyc ma na obou stranach na sobe nasazeny plastovy kryt ve tvaru krouzku. Do mezirky mezi tim krouzkem a tyci jsem striknul WD40 a je po problemu. Tenhle zvuk mi dal zabrat protoze se projeval pouze pri zkrutu operadla dovnitr. Tzn. pri zatizeni operadla v oblasti beder anebo taky pri zmacknuti bocniho vedeni smerem k sobe. Cely ram operadla se pak malinko zkrouti a ta tyc zrejme s operadlem neni spojena a v mistech dotyku zrejme s tim plastem to skripalo. Cele operadlo pak slouzilo jako rezonator a bylo to dost slyset.

Jinak, samozrejme, nejcasteji jsou zdrojem skripani ony napnute pruziny, ktere drzi polstrovani - to spartakiadni luzko bych k tomu prirovnal asi nejlepe.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od alarm »

Na to sedadlo sa chystám už dlhšie, aj dnes mi tam niečo vrzgalo, povolil som rukou pás-uvolnil ťah- a prestalo to. Asi to budem musieť namazať. :-k
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od karel2 »

2 amalfi: je to tak, je to ne moc zavazna konstrukcni chyba. Jsou to detaily. To sedadlo by cloveku mohlo vrzat do nekonecna, aniz by to melo vliv na funkci - ale kazi to dojem z auta. Pritom, kdyz na to clovek hledi, tak by stacilo tak malo, aby se to nikdy neprojevilo.
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Vrzani sedadel

Příspěvek od Chrochnik »

ipreferqwerty píše:Zdravim,

hledal jsem, nenasel...takze se zkousim ptat :)

i30 mam asi 5 mesicu, najeto kolem 12000km a posledni dobou se pri jizde po nerovnostech zacalo ozyvat neprijemne vrzani sedacky ridice. Uplne to kazdi veskere jizdni dojmy - ruzne vibrace v kufru nebo ve dverich mi zas tak nevadi ale tohle je vazne des. Clovek si pomalu pripada ze jede v nejakym tragaci :-# Vim ze je to nekde ve spodni casti napravo. Neresil nekdo uz tenhle problem? Myslite ze by kdyztak nemel byt problem v servisu?


Diky...
Pár týdnů mi to občas vrzlo přesně ve stejném místě jak píšeš. Teď je ale zase pár týdnů ticho, tak to neřeším. Když to dělalo, tak jsem měl podezření na bederní opěrku, mívám ji naplno vysunutou a když jsem jí zasunul, tak to přestalo. Ale jistý si nejsem, protože cíleně se mi ten zvuk nikdy vyloudit nepovedlo ať jsem se na sedadle vrtěl jak chtěl... Musím zaklepat, že to byl jsediný pazvuk který mi kdy v interiéru vadil, jinak jsem měl asi štěstí, nikde nic nevrže.
Teda jednu dobu jsem se ještě ohlížel, co mi to občas při přejíždění prahů ťuká na pravé steaně, než jsem zjistil, že je to spona pásu spolujezdce ťukající do plastového obložení sloupku :D A to nevím jak bych měl vyřešit, to bych tam musel nalepit něco měkkého, ale co aby to nevypadalo blbě?
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“