Opěrky hlavy

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Digis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 zář 2009, 16:22

Opěrky hlavy

Příspěvek od Digis »

Mám auto asi tři týdny, a stále si nemohu zvyknout na opěrky hlavy, které jsou nakloněné dopředu a i když je mám nastavené aby se skláněly co nejméně dopředu stále mě po jízdě bolí z krkem a to nejen mě , ale i spolujezdci. Byl jsem zvyklej mít hlavu volně a když jsem potřeboval tak jsem zaklonil hlavu o pár cm dozadu a opřel se o opěrku, ale tady to bohužle nejde. Člověk je opřen stále, rozumím tomu, že to je kvůli bezpečnosti, ale zatím si na to nemohu zvyknout.
Jak jste na tom vy?
i30 1.4 85kW Comfort, Vivid blue, 08/2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od Espero »

BUď rád, až do tebe bez brždění zezadu narazí opilec (nebo kdokoli jiný) jako do mně, oceníš to. U H1 mám také lehce opřenou hlavu, ale potíže mi to nedělá, myslím bolesti. U dacie hlavu opřenou nemám, opěrky jdou jako trošku zpátky a při tom nárazu u mě došlo k poranění krční páteře.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Měl jsem u Sonaty podobný problém. Vyřešil jsem to úplnou změnou pozice za volantem. Celé opěradlo jsem víc sklonil, čímž jsem úhel opěrky vůči hlavě "víc srovnal" a volant jsem si víc přitáhl k sobě. A je po problému. Prostě každé auto vyžaduje trochu jiný způsob "usazení se" :wink:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od tatchwud »

Digis píše:Mám auto asi tři týdny, a stále si nemohu zvyknout na opěrky hlavy, které jsou nakloněné dopředu a i když je mám nastavené aby se skláněly co nejméně dopředu stále mě po jízdě bolí z krkem a to nejen mě , ale i spolujezdci. Byl jsem zvyklej mít hlavu volně a když jsem potřeboval tak jsem zaklonil hlavu o pár cm dozadu a opřel se o opěrku, ale tady to bohužle nejde. Člověk je opřen stále, rozumím tomu, že to je kvůli bezpečnosti, ale zatím si na to nemohu zvyknout.
Jak jste na tom vy?
No já je mám polohovatelné asi na 4 polohy,takže si je nastavíme jak potřebujem.To u komfortu není?
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od matysekul »

Určitě je. Já mám taky polohování. Jak píše Mr. Hyundai,je to i o najiti správné polohy za volantem.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Digis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 zář 2009, 16:22

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od Digis »

tatchwud píše:
Digis píše:Mám auto asi tři týdny, a stále si nemohu zvyknout na opěrky hlavy, které jsou nakloněné dopředu a i když je mám nastavené aby se skláněly co nejméně dopředu stále mě po jízdě bolí z krkem a to nejen mě , ale i spolujezdci. Byl jsem zvyklej mít hlavu volně a když jsem potřeboval tak jsem zaklonil hlavu o pár cm dozadu a opřel se o opěrku, ale tady to bohužle nejde. Člověk je opřen stále, rozumím tomu, že to je kvůli bezpečnosti, ale zatím si na to nemohu zvyknout.
Jak jste na tom vy?
No já je mám polohovatelné asi na 4 polohy,takže si je nastavíme jak potřebujem.To u komfortu není?

Samozřejme je, ale i ta posledni poloha je prostě dost vepředu. Ono to je akorat, ale byl jsem prostě zvyklej držet hlavu volně a opřít se když potřebuju.
i30 1.4 85kW Comfort, Vivid blue, 08/2009
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od matysekul »

Já měl ten pocit poprvé taky,ale pohrál jsem si s nastavením sedačky a volantu a už je to v pohodě.Taky mi to přišlo divný,když se to manželce v předváděčce nezdálo,ale pak si sedla za volant a v pohodě.Tak jsem se utvrdil v tom,že to nastavit jde.Chvíli jsem laboroval a zkoušel a bylo to.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Digis
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 zář 2009, 16:22

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od Digis »

matysekul píše:Já měl ten pocit poprvé taky,ale pohrál jsem si s nastavením sedačky a volantu a už je to v pohodě.Taky mi to přišlo divný,když se to manželce v předváděčce nezdálo,ale pak si sedla za volant a v pohodě.Tak jsem se utvrdil v tom,že to nastavit jde.Chvíli jsem laboroval a zkoušel a bylo to.

Tak jsem tu sedačku trochu položil a volant povytáhl a uvidím až pojedu delší trasu jak to bude.

Díky za připomínky.
i30 1.4 85kW Comfort, Vivid blue, 08/2009
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od alarm »

Tak so sedačkou som mal problémy.Nemohol som nastaviť dobrú polohu.Je tam viazaný pohyb.Skrátka ak zdvíham sedadlo, automaticky ho naklápa.A ja som potreboval , aby uhol bol zachovaný, ale aby bolo vyššie. Bol som s toho zúfalý, pri dlhšej trase mi tŕpli nohy.Vyriešil som to jednoducho.Odskrutkoval som zadné príchytné skrutky, podložil cca 20mm a vymenil skrutky za dlhšie.A vsio chorošo.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od tatchwud »

i30 píše:Tak so sedačkou som mal problémy.Nemohol som nastaviť dobrú polohu.Je tam viazaný pohyb.Skrátka ak zdvíham sedadlo, automaticky ho naklápa.A ja som potreboval , aby uhol bol zachovaný, ale aby bolo vyššie. Bol som s toho zúfalý, pri dlhšej trase mi tŕpli nohy.Vyriešil som to jednoducho.Odskrutkoval som zadné príchytné skrutky, podložil cca 20mm a vymenil skrutky za dlhšie.A vsio chorošo.
Jaké zadní příchytné šrouby? Popiš to blíže.....
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od alarm »

Tiež ti tŕpnu nohy? :mrgreen:
Sedadlo drží na štyroch skrutkách-kotvené do podlahy.Pokiaľ som nechcel zasahovať do mechanizmov posunu a zdvihu (to bol moj prvý nápad), tak som odskrutkoval upne zadné dve,predné som len povolil.Pod lištu som vložil veĺkoplošné podložky myslím že 12-ky, ani neviem či 4 alebo 5 kusov, kúpil skrutky dlhšie o tých 15-20mm ale pevnostné-(min 8G, alebo 8.8 ) a zaskrutkoval. Posed sa uplne zmenil.Pred tým som mal pocit, že nohy (v polovici stehna-tam, kde končil sedak) sú stále napnuté a nemohol som ich uvolniť. TERAZ JAK V RAJI....Možem odfotiť, lebo som to robil cca pred rokom a pol a preddôchodková pamäť už nie je ktoviečo. :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od tatchwud »

i30 píše:Tiež ti tŕpnu nohy? :mrgreen:
Sedadlo drží na štyroch skrutkách-kotvené do podlahy.Pokiaľ som nechcel zasahovať do mechanizmov posunu a zdvihu (to bol moj prvý nápad), tak som odskrutkoval upne zadné dve,predné som len povolil.Pod lištu som vložil veĺkoplošné podložky myslím že 12-ky, ani neviem či 4 alebo 5 kusov, kúpil skrutky dlhšie o tých 15-20mm ale pevnostné-(min 8G, alebo 8.8 ) a zaskrutkoval. Posed sa uplne zmenil.Pred tým som mal pocit, že nohy (v polovici stehna-tam, kde končil sedak) sú stále napnuté a nemohol som ich uvolniť. TERAZ JAK V RAJI....Možem odfotiť, lebo som to robil cca pred rokom a pol a preddôchodková pamäť už nie je ktoviečo. :mrgreen:
No nedřevění mě,(jak je to asi v češtině)ale může se to vyzkoušet. Jsem asi meší,co do výšky,takže v poho.Já mám zas problém,že se skoro neopřu o opěrku u řidiče.Protože mám asi sedačku vepředu. :-k
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od laufas »

Nekdy se divim, co se tady vse resi :D Ale aspon je co cist.
Operky hlavy me osobne mile prekvapily a sedi mi presne. Mam je nastavene, abych se v pohode oprel a nemel zaklonenou hlavu
i30 1.4 + kn, 12/2007
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od dalibordn »

Manželce ta opěrka u spolujezdce také nevyhovovala tak jsem ji otočil o 180 stupňů a je to v poho.Vyzkoušejte to a uvidíte.
Hyundai i30 made in cz
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Opěrky hlavy

Příspěvek od alarm »

tatchwud:
Ospravedlňujem sa za šírenie poplašnej nepravdivej správy :mrgreen:
Tiež nemám dva metre tridsať, a zle sa mi sedelo.Podložené mám predné skrutky-Dal som tam miesto podložiek maticu M16.
Jednoducho pri dobre nastavenom sedadle a operadle, som nemal stehná opreté o sedadlo a týmto podložením je to žúžo.
Na vyskúšanie len povol a vyber predné skrutky, podlož niečím, moc sa nekývaj [-X .A JE TO :mrgreen:
Přílohy
MATICA 1.JPG
MATICA 1.JPG (45.61 KiB) Zobrazeno 5073 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“