KOMPRESOR

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

KOMPRESOR

Příspěvek od N2DRFT »

Jelikož mám prázdniny a nemám co dělat a věnuju se autu a různým kravinkám, tak mi tak napadlo když už jsme mluvili o implantaci turba, co třeba implantovat kompresor, který netrpí žádným turboefektem a ačkoliv trochu výkonu ubírá (je poháněn mechanicky motorem) větší množství ho naštěstí přidává.
Když si tak čtu a vzdělávám se, připadá mi přeplňování kompresorem jako schůdnější cesta, nevyžaduje tolik úprav apod.
Nehledě na to, že by to byla poměrně velká rarita :)
Nuže, pokud se v tom někdo vyzná, rád bych se dozvěděl co vše taková úprava obnáší,
bohužel nepředpokládám, že je taková úprava levná :(
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od Andy4 »

Preštuduj si fórum MX-5 : http://forum.mx-5.biz/ je tam niekoľko kompresorovaných kúskov, nakoľko je to pomerne bežná úprava.
mx5/swiftsport/santafe/accent
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od N2DRFT »

tak s kompresorem jsem tam nenašel nic teda. Jen tam o něm někdo uvažoval.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od Andy4 »

sú tam minimálne dve. Kto hľadá ten nájde, chce to trpezlivosť.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od Hardcam »

Aspon to dej do spravny sekce!
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od Stanley »

Že by to bylo nějak jednoduché a levnější bych zrovna neřekl....... Na sérii motor ho jen tak plácnout nemůžeš.
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od N2DRFT »

Hardcam píše:Aspon to dej do spravny sekce!
přišlo mi, že kompresor se víc hodí k motoru, ale oukej teda.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od Hardcam »

Stejne ho tam davat nebudes :lol:
A pokud neco znamena slovo tuning, tak prave tohle. Obrovsky laminatovy narazniky tuning nejsou... :?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od 89majlo96 »

jj Stanley ma pravdu, vnutro motora a prevodvky by to tazko znasali a za chvilu by to urcite odislo. Ja by som radsej spravil atmosfericku supu, komplet nove vnutro a cenovo by to vyslo priblizne ako ten kompresor a vydrzalo by to podstatne dlhsie.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od Stanley »

No já furt říkám, že než srát peníze do úprav motoru, tak raději vyměnit za ten silnější model.. třeba to co má Hardcam. Když už lepší motor není tak nic nezbývá než ho překopávat :lol:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od Hardcam »

Stanley: to je prece ceska klasika, koupit to nejslabsi (takzvane s tim vyjebat) a pak resit na forech, jak zvednout vykon o par koni...to neni narazka konkretne na N2RFTa, ale obecne, casto se tento jev tady objevuje u majitelu Coupe 1.6 atp.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od Stanley »

To je pravda no, někteří mají dost (chtěl bych oturbit felinu - je to těžké? ... chci blow off ventil, stačí mi zvuk. jak to udělat? ... ) :D :)
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od N2DRFT »

děkuju za kompliment teda :D Já uvažuju o koupi audiny s8-ičky která výkonově bude jinde apod, takže i30 nemusim mít silnější. Nicméně by se mi to líbilo no, udělat z něj voňavku.

Jinak k objemu motoru, kterej tu zmiňujete, tak u nový i30 by byla jedině možnost 1.6, 2.0 se přestaly dělat mám dojem před 2007.

A navíc je to přirozená lidská vlastnost, chtít víc a i 30 se mi jako auto moc líbí a jsem v něm hodně spokojenej, co se týče posezu i zpětný vazby od kol do řízení. A proto bych si ho rád nechal, bohužel sportovní verze se nedělá a 1.6 ač je na poměry silná dost, stejně není pro mě dost výkonná.

Navíc jsem mladý a zvídavý, tak jsem se chtěl i trochu poučit a zjistit, co která úprava obnáší.
Jasně, že vím, že výhodnější by bylo rovnou koupit jiný auto který bude rychlejší. Ale to by bylo za cenu toho, že by se mi třeba nelíbilo no.

Mám ke svý i30 velmi dobrej vztah a jak říkám, ve všech směrech mi vyhovuje, jen ten výkon bych uvítal vyšší. A brzdy možná silnější :)

Ideální-ale je to jen vysněný by bylo dostat od hyundai sponzoring a postavit prostě s jejich pomocí unikát já nevim i30 RS :) A věřím, že by se našli lidi co by ji chtěli. Bohužel problém je, že hyundai si většinou koupí člověk kvůli ceně vs. výbavě a často je to důchodce nebo člověk spořivý, kterého nějaká velké jízdní výkony nezajímají.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od Hardcam »

N2DRFT: S8? :lol: 2.0 se nemohla prestat vyrabet pred 2007, kdyzcela modelova rada i30 v 2007 zacala. Dvoulitry skoncily s prodejem v roce 2010 (ja koupil v breznu korejskiu a o par mesicu pozeji Felotron nosovickou), ale slo uz pouze o skladovky, cemuz byla prizpusobena cena. Vim, ze jsi byl limitovany rozpoctem, ale priplatit si treba za 1.6ku urcite stoji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: KOMPRESOR

Příspěvek od Stanley »

Jenže za ty peníze co bys vložil do kompressoru by sis mohl už připlatit za nějakou předváděcí 2.0l.. Docela by mě zajímalo jak to jede, snad se někdy v tom svezu. Musí s tím docela dobře zahýbat v takovém malém autku.
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“