Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zapalkac
*
Příspěvky: 65
Registrován: 28 črc 2010, 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od zapalkac »

Ja som spokojny s Hyundaiom i30cw, ale to su veci, ktore by som napr. povazoval za ,,neluxus, auto stalo 14tis € tak keby stalo 7tis tak sa necudujem a neriesim taketo problemy. Ale 420 tis SK je dost velka suma za auto, ktore ma taketo nedostatky. Nechcem zlate pedale alebo kozene potahy. To su postrehy, ktore som zitil za pol roka ... tak mi netrepte somariny, ze si si nemal kupit take auto. Je tu taka tema, tak do takej temy aj pisem ....
Hyundai 1,4 T-GDI 103kw, Family, Ara blue
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od vlado1979 »

Prispejem aj ja so závadami po 58 tisíc km.

-začína vŕzgať spojka
-pískajúce brzdy
-výdrž žiaroviek (už som menil 8 krát H7 - pravá 4 aj ľavá 4)

To je všetko. V interiéri nič nevŕzga, na sedadlách nevidno, že by boli presedené. S auto som spokojný, za tie prachy je to ok.

Či by som kúpil ďalší hyundai ? Zatiaľ to vyzerá, že áno. Len tie žiarovky mi idú na nervy. Ani nie tak výdrž ako výmena a hlavne problematický prístup k nim. Inak, výmena žiarovky v autorizovanom servise stojí 15 €.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Skyline »

S žárovkama je to klasika, pokud si vzpomínám tak jen u Almery kde byly H4 jsem za 10 let menil tak 4??? Jinak u služebních Škodobek to byla klasika na cca 15tkm jedna, teď mám xenony a je klid.

Jinak 14t. euro to zas není bůhví jak velká suma za auto aby člověk čekal zázraky.

Ale psát se musí a já ty Tvoje výtky chápu.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od pietro32i »

vlado1979 píše:Prispejem aj ja so závadami po 58 tisíc km.

-začína vŕzgať spojka
-pískajúce brzdy
-výdrž žiaroviek (už som menil 8 krát H7 - pravá 4 aj ľavá 4)

To je všetko. V interiéri nič nevŕzga, na sedadlách nevidno, že by boli presedené. S auto som spokojný, za tie prachy je to ok.

Či by som kúpil ďalší hyundai ? Zatiaľ to vyzerá, že áno. Len tie žiarovky mi idú na nervy. Ani nie tak výdrž ako výmena a hlavne problematický prístup k nim. Inak, výmena žiarovky v autorizovanom servise stojí 15 €.
No tak to máš na toľko km celkom málo závad :o. Spojka mi ešte síce nevŕzga, ale brzdy brzdia tak hlasno, že je to až chvíľami nepríjemné počúvať. Musí to tam byť všetko hrdzavé a to jazdím každý deň. Kde chodíš meniť žiarovky, že je to také drahé? Mne to vymenili za cca 3 € bez žiarovky, len za výmenu (so žiarovkou to bolo tuším okolo 10 €). Asi ti tam dávajú nejaké drahé žiarovky. Ale ten priemer, že žiarovka nevydrží v podstate ani 10 tisíc km, je dosť hrozitánsky... Stačilo mi, keď som videl ako sa mechanik aj trochu potrápil s ľavým svetlometom (možno to na mňa iba hral, aby ma odradil :?) a dosť pochybujem, že by som to sám niekde na ceste zvládol. Padajúce prachovky tlmičov je asi všeobecná chyba, čítal som o nej na fóre dosť často - mám ju aj ja. Človek by čakal, že sa takú často sa opakujúcu závadu budú snažiť pri facelifte odstrániť. Čo ešte u i30 považujem za nedoriešenosť, je systém denného svietenia, kedy štartujem s rozsvietenými stretávacími svetlami. A zdá sa mi, že aj predný/zadný spojler to má trochu nižšie. Stalo sa mi už párkrát pri parkovaní, že som šuchol o trochu vyšší (nie však nadpriemerne) obrubník. A nie, nie je to mäkkými pneumatikami :) Najviac ma štvú tie nápravy, resp. prachovky - to je "prúser" a je jedno v akej triede sa auto nachádza - a dosť slabé servisy, resp. ľudia v nich pracujúci.
Aby to však nevyzeralo, že len kritizujem a som nespokojný, je oveľa viac vecí, s ktorými som u i30 spokojný 8)
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od SKV »

Minulý týden jsem byl na druhé výměně volantu (zpuchřelá a loupající se barva) a vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy. Konečně začali používat plast stříknutý něčím tvrdším a snad i odolnějším než původní jakoby gumová barva, která mi každé léto udělala puchýřky a pak se sloupla.
U FL verze jsem si dále všiml, že i páčka blikačů má preciznější a tužší chod a tak by snad už nemusela problikávat jako u před FL verzí.
Taky jsem si nechal přilepit prachovky. Zadní pravá mi hned druhý den opět začala klepat a tak jsem ji přilepil sám PUR pěnou (bez použití proklamovaného super speciál :hyu: lepidla).
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od severtom »

Co to máte na Slovensku za servis (a žárovky)? Mám nalítáno přes 16 tisíc km, rozsvěcím pokaždé, jezdil jsem v lednu šotolinu na Balkáně a žárovky stále původní... také nic nepadá, nepíská, nevrže. Že by to bylo tím, že nemám "páteční" auto?
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od 89majlo96 »

Brzdy si odmastim a vyumyvam prudom vody cely mechanizmus brzd vzdy pri vymene zimnych kolies za letne a nic mi nevrzga. O auto sa treba obcas aj minimalne postarat a nie cakat ze vydrzi vsetko vecne. Ked vam vadi piskanie tak si ich namazte vazelinkou :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od pietro32i »

severtom píše:Co to máte na Slovensku za servis (a žárovky)? Mám nalítáno přes 16 tisíc km, rozsvěcím pokaždé, jezdil jsem v lednu šotolinu na Balkáně a žárovky stále původní... také nic nepadá, nepíská, nevrže. Že by to bylo tím, že nemám "páteční" auto?
Nemyslím, že s tými žiarovkami majú niečo spoločné servisy na Slovensku, možné to však je. Iba ak by ich predajcovia menili už na nových autách za horšie alebo na Slovensko dovážali autá s inými žiarovkami. Žiarovky, tie pôvodné som mal Philips-y (neviem aký typ presne) a nevydržali ani 15 tisíc km.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
honza.21.3
Příspěvky: 3
Registrován: 01 čer 2011, 10:25

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od honza.21.3 »

taxat píše:Ahoj, krátký pokles výkonu motoru a tím pádem i propad ukazatele otáčkoměru občas zaznamenám také (i30 CW 1,6 benzin). Nejčastěji kolem 3.500 ot/min, v servisu mi řekli, že si s tím výrobce neví rady, přeprogramování řídící jednotky to údajně neřeší. Až na to přijdou, tak budou zákazníky kontaktovat.
řešil jsem podobný problém v zimě pokud byli teploty pod nulou tak vždy při prvním na startování a rozjezdu mě ručičky otáčkoměru a rychlosti padli až dolů a hned se zase vrátily žadný pokles výkonu škubnutí ani nic jiného jsem nezaznamenal a bylo mi řečeno v servisu že na tom pracují a budou to řešit komplexně a zvát si majitele vozu do servisu že nejsem jediný. tak se chci zeptat jestli jste tady něco podobného už řešily nebo jaké s tím máte zkušenosti, jedná se o vůz i 30 cw 1,4
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“