Cena výměny žárovky

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od pietro32i »

severtom píše:Nemáš pravdu, ty si v servisu můžeš objednat třeba výměnu stěračů a když šikula pustí ramínku a prdne sklo (stalo se mé tetě), taky by to nemělo být kryto zárukou výrobce - budeš souhlasit? Existují tisíce věcí, které si můžeš objednat v autorizáku, a s nimiž výrobce nepočítal - přesto mu bývají předloženy k úhradě :-) ač by neměly.
Ak pustí ramienko a rozbije sklo, tak nie, ak však dôjde k poškodeniu skla vplyvom samotného stierača (nekvaliný alebo neoriginálny výrobok), tak sa záruka samozrejme musí vzťahovať. Mňa ako zákazníka nezaujíma, kto mi ju preplatí a nepotrebujem skúmať, či ten stierač bol originálny diel alebo nie. Namontoval mi ho tam servis, tak preberá zodpovednosť za ten diel (stierač) aj všetko ostatné čo je jeho prevádzkou ovplyvňované (sklo) - súhlasíš?
severtom píše:Když vyjdu z toho, co píšeš: "Ja som majiteľ auta, ktorý autám nemusí rozumieť" - ty sis objednal instalaci dílu, který není od H, o tom žádná. Takový díl nebude v katalogu dílů na i30. Už z toho, že sis ho zaplatil, jasně plyne, že továrna s ním nepočítala, nepokládá ho za "řešení" jakéhokoli "problému se žárovkami".
Súhlasím, ale znovu, mňa ako zákazníka nemusí zaujímať komunikácia servisu s výrobcom/importérom a ani to, či je to diel od H a či je v katalógu. Ak mi servis ponúkne riešenie môjho problému neustáleho praskania žiaroviek, že mi tam vloží nejaký odpor za drobnú úhradu, tak mi je jedno či s tým továreň počítala alebo nie, či je to diel z katalógu alebo nie. Mám predsa problém vyriešený autorizovaným servisom. Viem čo chceš povedať, že ak by došlo k nejakej závažnej poruche, tak by importér mohol odmietnuť plniť záruku z dôvodu, že som tam mal výrobcom neschválenú súčiastku. Keďže však mám doklad od autorizáku, ktorý mi to tam dával, tak budem požadovať plnenie záruky od servisu - znovu ma nebude zaujímať, kto to nakoniec zaplatí (ak to nebudem ja samozrejme :mrgreen:.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Reklama
 

severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od severtom »

Tu poslední větu jsi trefil přesně - autorizované servisy např. přestavují auta na LPG. Samozřejmě nesmí přímo, takže firma SUPERAUTO s.r.o. má sestru SUPER-AUTO s.r.o. ve stejném areálu a ta dělá montáže LPG. Když se pak zadře motor, zkusí to hodit na triko centrále (o žádném LPG jako nikdo nic neví) a ta to může a nemusí zkoumat/zkousnout.
Odporový drátek mohou zatajit, že sklo prasklo vinou jejich mechanika mohou zatajit, ale nedivil bych se ani trochu, kdyby moderátor tuto diskusi stopnul, protože to je sice všeobecná praxe, ale psát to takhle natvrdo na stránky, které centrála jistě čte - to smrdí.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Hardcam »

Prosim te a tohle mas ze svy hlavy nebo ti to nekdo poradil? Ano, jsou dva zpusoby, jak namontovat LPG, ale v pripade oficialni montaze ji provadi ta sama firma, ktera ti fakturuje i bezny servis. A ve druhem pripade to muze byt druhe s.r.o. a taky nemusi (napr. na aute po zaruce je to uplne burt). Ale tajnyho nebo nelegalniho na tom neni vubec nic. Jakou ma tohle vubec spojitost s vymenou zarovky?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Vladak »

Proč řešíte nějaký neautorizovaný zásah? Zatím jsou to jen samé dohady.Viděl fakticky někdo, co mají autorizované servisy od výrobce "autorizováno" a co už ne?

Pokud máte auto v záruce, tak po dobu 2 let nemusíte nějaké šidítka v podobě drátků řešit a necháte si v servise žárovky měnit úplně zdarma. Před tím než si do auta něco namontujete ( např. rádio, denní svícení nebo ty dráty), přečtěte si v garančce na co se záruka nevztahuje a co z toho plyne. Je to na vaší volbě, víte do čeho jdete.
Ale stejně stále nechápu ty, co si tam ty dráty rvou, ohrožují tím nejen sebe, ale i ostatní řidiče, ale zejména chodce. Jedině, že by to byli jen "denní jezdci".
A už vůbec bych se nechtěl na silnici potkat s takovými, co kvůli ušetřené padesátikoruně za žárovku nesvítí při jízdě na pumpu :(
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od pietro32i »

A ako prosím ťa ohrozujeme seba, ostatných a chodcov s tými drôtikmi? Ty máš asi predstavu, že po aplikovaní to svieti ako 1W LED dióda alebo ako žiarovka v ručnej baterke, ktorej dochádza kapacita článkov, t.j. že sa vlákno žiarovky len tak mierne do oranžova rozžhaví ale nesvieti ](*,). To by si potom naozaj nemusel všimnúť ani chodec. Iste je tam úbytok svietivosti, o tom nepochybujem, ale že by bol až taký, že idem v noci len po pamäti a nič nevidím, tak to určite nie. Mne osobne nejde o nejakú drobnú čiastku za novú žiarovku, ide mi o to, že vymeniť žiarovky v i30 nie je také jednoduché (aspoň pre mňa) ako napríklad v škodovkách. Preto som volil túto cestu, zainvestoval som do lepších žiaroviek a už rok mám pokoj. Nemusím chodiť do servisu, aby mi v rámci záruky vymenili prdnutú žiarovku a ešte sa tam s nimi hádať, že 2-ročná záruka sa vzťahuje aj na žiarovky.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od severtom »

Já ale vůbec neřeším, zda někoho ohrožuješ. Jen jsem vyvrátil, že by šlo o zamýšlenou součást auta (od výrobce). Je to normální univerzální díl z Polska nebo Číny a pak je na příslušném H servisu, aby v případě potíží tu instalaci zamlčel a u H vyreklamoval např. rozteklou parabolu (když se o ni ten drátek bude opírat), příp. vypálený konektor atd.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od pietro32i »

Reagoval som na príspevok Vladak-a...
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Richard555 »

Já osobně si myslím, že žárovka je spotřební materiál stejně jako filtr oleje, vzduchový a kabinový filtr, brzdové destíčky atd. Tak bych asi s bezplatnou výměnou moc nepočítal....... chceš mi říct že když najedeš 50k km za rok tak ti v záruce budou měnit filtry zdarma ???
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od pietro32i »

Na každý výrobok, aj spotrebný materiál, sa vzťahuje zákonná dvojročná záruka, takže ak ti v jej lehote žiarovka odíde, máš nárok na jej bezplatnú výmenu. Záruka sa asi vzťahuje len na materiál/výrobok, nie na prácu spojenú s výmenou. Osobne sa mi dohadovať v servise nechcelo pre pár korún za žiarovku a prácu, hoci som už vtedy vedel, že by mi ju mali vymeniť na záruku.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od PPP »

pietro32i píše:Na každý výrobok, aj spotrebný materiál, sa vzťahuje zákonná dvojročná záruka
V ČR určitě ne a pochybuju že by tomu na Slovensku bylo jinak.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od pietro32i »

Určite aj v čechách aj na slovensku.
Dal som si námahu, pozrel som do servisnej knižky. Strana 7 (na SK), citujem:
"Základná záručná doba uvedená v týchto záručných podmienkach sa nevzťahuje na diely vozidla, ktoré pri jeho prevádzke podliehajú rýchlejšiemu opotrebeniu než vozidlo ako celok. Na tieto rýchlo opotrebovateľné diely je poskytnutá záručná doba 2 roky od dátumu začiatku platnosti záruky uvedenom na strane...
Rýchlejšie opotrebovateľné diely sú: ...žiarovky,..., stieracie lišty stieračov, filtre, brzdové obloženia, brzdové doštičky,..."
Naposledy upravil(a) pietro32i dne 24 zář 2012, 00:34, celkem upraveno 1 x.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od PPP »

Teda záruční doba jako taková je 24 měsíců, nicméně v zákonech je pak další ustanovení o běžném opotřebení, které v praxi těch 24 měsíců vyvrací.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od pietro32i »

Spravil som edit svojho príspevku, pozri si servisnú knižku.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od PPP »

pietro32i píše:Spravil som edit svojho príspevku, pozri si servisnú knižku.
Pokud to má Hyundai takhle, tak to beru zpět, servisku jsem nečetl.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Vladak »

pietro32i píše:A ako prosím ťa ohrozujeme seba, ostatných a chodcov s tými drôtikmi? Ty máš asi predstavu, že po aplikovaní to svieti ako 1W LED dióda alebo ako žiarovka v ručnej baterke, ktorej dochádza kapacita článkov, t.j. že sa vlákno žiarovky len tak mierne do oranžova rozžhaví ale nesvieti ](*,). To by si potom naozaj nemusel všimnúť ani chodec. Iste je tam úbytok svietivosti, o tom nepochybujem, ale že by bol až taký, že idem v noci len po pamäti a nič nevidím, tak to určite nie. Mne osobne nejde o nejakú drobnú čiastku za novú žiarovku, ide mi o to, že vymeniť žiarovky v i30 nie je také jednoduché (aspoň pre mňa) ako napríklad v škodovkách. .....
Jsi tak dobrý, že mi vidíš moje představy . Takové spojitosti s drôtikmi by nevymyslela ani blondína.
Předpokládám, že Tvoje "drôtiky" mají úbytek cca 0,5 až 1 V. To dělá u halogenové žárovky úbytek na světelném toku cca 10 až 20%. Když autočasopisy a BESIP řeší při různých testech i metrové rozdíly brzdných drah, pak je i toto na pováženou. Pokud jsi ani toto nepochopil, pak se omlouvám všem blondýnám. :idea:
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“