Cena výměny žárovky

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od severtom »

chasnik: ano, to by byla velmi dobrá vizitka, kdyby uživatelé řešili jen výměny žárovek a ne např. "nezapomeňte si po garančce zkontrolovat barvu oleje, zda byl vyměněn" :-)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Reklama
 

Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Vladak »

Jasně, jsme všichni v blbým vlákně. Přestaňme tady už konečně dělat humbuk kolem prdlých žárovek a řešme tu něco jiného. Mám téma: Zase mám měněný olej a zas je černý. Chtěl jsem bílý. Mám ho znovu vyměnit? :D ](*,)
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Chasnik »

i ty rasisto! Tak černý olej ti nevoní, jo? :mrgreen:
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Vladak »

Sorry, já zapomněl že jsi háklivej na ty tmavý...... barvy :-#
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od ims »

:evil: stačí doliať trochu vody - a je ako biela káva :mrgreen:
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
Majan30
Příspěvky: 2
Registrován: 30 říj 2012, 11:00

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Majan30 »

Ve značkovém servise si za výměnu H7 a parkovačky vezmou 446,-Kč, takže raději pokud není -10st tak vyměnit sám
Hyundai i30 1,6 CVVT CW M/T 5G, 93kW, benzín
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Espero »

Na to, že to já sám dokážu udělat za 5 minut (včetně vybalení žárovky) je to cena luxusní, jako ostatně všechny ceny v servisech Hjundaje. Při ceně žárovky kolem 120 Kč vč. daně má ten servis na tom nějakých 350 Kč minus daň. A protože to umí za těch 5 minut taky, pak lze říci, že jeho hodinová sazba je 4 200,- vč. daně. 3 300 za hodinu práce čistý vývar. No nekupte to, takovou službičku.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od XMira »

Mě vyměnili žárovku v potkávacím světle za cenu žárovky (tuším 70Kč), Tátovi dvě parkovačky zadarmo. Vše v Autoprofi v Budějovicích. Takže to je, jako vždycky, o slušném servisu a servisu, co se snaží lidi jen odřít.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Vladak »

XMira: Pokud máte auta po záruce, pak je to až nenormální =D>
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od matysekul »

Majan30 píše:Ve značkovém servise si za výměnu H7 a parkovačky vezmou 446,-Kč, takže raději pokud není -10st tak vyměnit sám
To se nechce nechat oškubávat.Servis si něco naúčtuje,teď záleží co.Když si mi dovolí v autorizovaném servisu říct,že musí kvůli výměně sundat nárazník,tak bych je v tu chvíli nakopal do zadele.Už se mi to stalo a jejich požadovanou cenu jsem nezaplatil a kdyby měli další připomínky,hnal bych to klidně přes centrálu.Dokonce jsem chtěl servisákovi udělat školení,ale nechtěl.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od severtom »

Chasnik píše:i ty rasisto! Tak černý olej ti nevoní, jo? :mrgreen:
Rasista, sice se pokouší vtipkovat o bílém... důležitější ale je, že by olej po výměně v autorizáku měl být zlatý (pokud nejde o diesel, tam nový olej zčerná velmi rychle).
Zkušenost více uživatelů bohužel potvrzuje, že ne vždy tomu tak po výměně v autorizáku je.

Cena výměny žárovky rovněž zde uvedená je prostě realita - na nových autech se moc nevydělá, proto se výrobce hojí na drahém servisu. Servisy jsou současně prodejci, takže i své nízké marže na autech zvyšují cenou "prohlídek" a oprav.

Řešení: koupit auto, na které se výrobce nebojí dát dlouhou záruku, a servisovat ho mimo značkovou síť. LPG tak využívám zcela bezproblémově po dobu delší než půlka pětileté záruky. Žárovku si vyměním sám za 49 Kč, levou bez použití nářadí za minutu, pravou s klíčkem 10 mm za 5 minut, a vydržela mi svítit 32,5 tkm levá a 48,2 tkm pravá :-)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od XMira »

Vladak: Já mám v záruce, táta ne. Jsem jejich dlouholetým zákazníkem ale jinak s nima žádné další spojení nemám. Musím říct, že až na drobnější excesy se chovají vždy korektně. Nečekám, že služby prodejce aut, který se orientuje na cenu, budou na úrovni Rollse a po příjezdu budu vcházet do servisu po červeném koberci za zvuku lesního rohu a občerstvován šampaňským se šupinkami zlata. Ale naopak čekám, že občas bude někdo trochu neochotnej, budu muset chvilku postát, než vyřídí zákazníka předemnou a někdy zmizí moje objednávka na korekční tužku. Ale až dojde na proražený vlnovec, nebudou mi nabízet do pětiletého auta nové svody, ale navrhnou navaření uni-dílu za pár stovek...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Vladak »

severtom píše:
Chasnik píše:i ty rasisto! Tak černý olej ti nevoní, jo? :mrgreen:
Rasista, sice se pokouší vtipkovat o bílém... důležitější ale je, že by olej po výměně v autorizáku měl být zlatý (pokud nejde o diesel, tam nový olej zčerná velmi rychle).
Zkušenost více uživatelů bohužel potvrzuje, že ne vždy tomu tak po výměně v autorizáku je.

Cena výměny žárovky rovněž zde uvedená je prostě realita - na nových autech se moc nevydělá, proto se výrobce hojí na drahém servisu. Servisy jsou současně prodejci, takže i své nízké marže na autech zvyšují cenou "prohlídek" a oprav.

Řešení: koupit auto, na které se výrobce nebojí dát dlouhou záruku, a servisovat ho mimo značkovou síť. LPG tak využívám zcela bezproblémově po dobu delší než půlka pětileté záruky. Žárovku si vyměním sám za 49 Kč, levou bez použití nářadí za minutu, pravou s klíčkem 10 mm za 5 minut, a vydržela mi svítit 32,5 tkm levá a 48,2 tkm pravá :-)
Od hnůj servisu bude olej vždy zlatý, jen kouknu na fakturu :D
Ale s touto "daní" za prodlouženou "pseudozáruku" a klid v duši jsem počítal, takže i nadále jezdím do autorizáku.
Ve skutečnosti bude u mýho dehta ihned po výměně černý - jak říkáš tam opravdu nový olej zčerná velmi ale opravdu velmi rychle :mrgreen: - :idea:
Jen nechápu tvou naivitu. To jako si myslíš, že korejci dávají na žuky prodlouženou záruku, protože ses chytl na slova marketingových žvástů "nejkvalitnější české (SUV)?"
Nebo jak si mám vysvětlit to tvoje "řešení" ?
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Vladak »

XMira: Tak to potom není nenormální, ale nemorální z jejich strany, pokud máš auto ještě v základní dvouleté záruce. Protože pak máš nárok na výměnu zdarma včetně žárovek. Já jsem to takhle využil. Ale už jsem tu o tom psal, ale prý jsou důležitější starosti v tomhle vláknu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Espero »

Co je tady ještě vůbec morální! Ale je to tak, já s tímhle u aut od Renaultu problém nemám, mění v záruce žárovky. H1 mám mimo záruku už asi tak 6,5 roku (vlastně po nakoupení jsem mohl záruku používat jen půl roku a jako na potvoru s tím nic nebylo). A do značkového téměř nepáchnu, přece jenom 1150 za hoďku šmírákovy práce je hodně dost. Jsou ale situace, kdy Ti neznačkový nepomůže.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“