Vymena oleje v prevodovce

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Dastin

Příspěvek od Dastin »

menší chybyčka v překlepu má tam být samozřejmě hypoidní.Tak sorry za zmatení. :D
________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

vis jak radsi se zeptam dvakrat nez abych tam lil nakej olej co se dava traktorum na ozubeny kola
:D
Jiřa
Dastin

Příspěvek od Dastin »

tak to úplně chápu a ještě jednou sorry za nechtěné zmatení :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Dastin

Příspěvek od Dastin »

tak dnes jsem koupil převoďáček dva litříky tak o víkendu to vyměním koupil jsem Sunoko API GL 5 je to plná syntetika tak doufám že řazeníčko půjde jak po másle. Cena 280 kč za litr. :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84 kw 1997 LPG
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

Neni ta náplň v převodovce také podle roku výroby auta? Mě v Hyundai servisu řekli při dotazu na výměnu, že mám celoživotní ( teda pokud nevyteče nějakou destrukcí převodovky).

Lantra kombi 1,5 12V GLS r. v. 2000.
Dastin

Příspěvek od Dastin »

no to teda nevím o ničem takové jsem ještě neslyšel doporučuje se měnit olej úplně ve všem a to jak v diferenciálu, automat. převodovce i manuál atd, akorát je rozdíl po kolika km.Nebo se pletu.Dovolte abych vám doporučil do man.převodovky olej Sunoco API GL 5(full synthetic) včera jsem ho tam dal a před tím mě šla o něco hůř trojka a teď je to v poho. Sám jsem byl z toho překvapený. Je určený do extrémě nízkých tak i vysokých teplot, kde výrobce doporučuje olej výkonové třídy GL-5 a GL-4. :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Tak já mám psáno,že se nevyměňuje. 8) Jen u automatické v 90 000km. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Dastin

Příspěvek od Dastin »

je to teda divné ale když to tak máš tak proč ne.Hlavně když je to OK. :D
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Luzmen
*
Příspěvky: 15
Registrován: 05 bře 2006, 19:44

Příspěvek od Luzmen »

Zdeněk Dostál píše:no to teda nevím o ničem takové jsem ještě neslyšel doporučuje se měnit olej úplně ve všem a to jak v diferenciálu, automat. převodovce i manuál atd, akorát je rozdíl po kolika km.Nebo se pletu.Dovolte abych vám doporučil do man.převodovky olej Sunoco API GL 5(full synthetic) včera jsem ho tam dal a před tím mě šla o něco hůř trojka a teď je to v poho. Sám jsem byl z toho překvapený. Je určený do extrémě nízkých tak i vysokých teplot, kde výrobce doporučuje olej výkonové třídy GL-5 a GL-4. :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Ahoj
Mám Lantru 1,6 16v r.v. 98 a řeším ,jestli tam mám nalít API GL-5 a nebo API GL - 4 a jaký je mezi tím rozdíl ,nebo co je lepší.
Díky
Lantra 1,6 16v Komb.
Uživatelský avatar
Vojticek
*
Příspěvky: 76
Registrován: 14 říj 2005, 08:09
Bydliště: SK/BA/Petržalka

Příspěvek od Vojticek »

..otázočka: do 1.5 12V ide koľko oleja do prevodovky ?

..včera som kúpil jeden litrík, ale podľa toho čo tu čítam, budem asi potrebovať ešte jeden :-)
Fóbia kombi,
predtým Lantra II 1.5 12V 65 kW 12/96, cca 224 tis.km, 6,75 l/100 km, priemerne 716 km/nádrž, max.dojazd 889(!) km/nádrž
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Luzmen píše:
Zdeněk Dostál píše:no to teda nevím o ničem takové jsem ještě neslyšel doporučuje se měnit olej úplně ve všem a to jak v diferenciálu, automat. převodovce i manuál atd, akorát je rozdíl po kolika km.Nebo se pletu.Dovolte abych vám doporučil do man.převodovky olej Sunoco API GL 5(full synthetic) včera jsem ho tam dal a před tím mě šla o něco hůř trojka a teď je to v poho. Sám jsem byl z toho překvapený. Je určený do extrémě nízkých tak i vysokých teplot, kde výrobce doporučuje olej výkonové třídy GL-5 a GL-4. :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Ahoj
Mám Lantru 1,6 16v r.v. 98 a řeším ,jestli tam mám nalít API GL-5 a nebo API GL - 4 a jaký je mezi tím rozdíl ,nebo co je lepší.
Díky
Taky mám psaný GL-4 ale dal jsem tam GL-5 to je plná syntetika a úplná spokojenost i můj Simír (holka) říká že je to o moc lepší. :D
______________________________________
Hyundai lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Vojticek píše:..otázočka: do 1.5 12V ide koľko oleja do prevodovky ?

..včera som kúpil jeden litrík, ale podľa toho čo tu čítam, budem asi po
trebovať ešte jeden :-)
Tak to určitě budeš nevím kolik přesně ho tam mají 1.5 ale 1.6 mají 2.15litru a zase takový nebo žádný rozdíl tam nebude ale uvidíš to když vypustíš starý
a po naletí nového se kukneš kontrolním šroubem a nech ho při nalévání alespoň povolený nebo úplně vyšroubovaný aby se ti při nalévání do převodovky dobře dostával vzduch. :D
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Uživatelský avatar
MarekGT
*
Příspěvky: 44
Registrován: 25 dub 2006, 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od MarekGT »

Zdravím všechny, nedávnou jsem koupil Lantru 1.8 16v 94kW r.v. 1996 nevíte někdo přesně kolik oleje se lije do převodovky???
Lantra 1.8 16v GT - 94kW r.v. 1996
Zdeněk LKN
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 bře 2006, 17:51
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Příspěvek od Zdeněk LKN »

MarekGT píše:Zdravím všechny, nedávnou jsem koupil Lantru 1.8 16v 94kW r.v. 1996 nevíte někdo přesně kolik oleje se lije do převodovky???
Zdravím, do mechanické převodovky se uvádí 2,15 l a do automatu 6 litrů.
Tak aspoň hlásá chytrá knížka "Návod k obsluze" :lol:
Zdeněk
LANTRA 1.8/G4GM GLS; ročník 1997
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Zdeněk Dostál píše:
Vojticek píše:..otázočka: do 1.5 12V ide koľko oleja do prevodovky ?

..včera som kúpil jeden litrík, ale podľa toho čo tu čítam, budem asi po
trebovať ešte jeden :-)
Tak to určitě budeš nevím kolik přesně ho tam mají 1.5 ale 1.6 mají 2.15litru a zase takový nebo žádný rozdíl tam nebude ale uvidíš to když vypustíš starý
a po naletí nového se kukneš kontrolním šroubem a nech ho při nalévání alespoň povolený nebo úplně vyšroubovaný aby se ti při nalévání do převodovky dobře dostával vzduch. :D
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Taky tak,máme stejné převodovky a rozdíl je jenom v řadicí kulise! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“