Ostřikovače předních světlometů

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Re: ostřikovače světel

Příspěvek od Michal.Orlova »

Bruce Lee píše:Ostřikovače předních světel fungují jen při nastartovaném motoru a zapnutých světlech!Nádržka je u této výbavy 7-litrová.Bez ostřikovačů je 3-litrová.Spínač je na palubovce uprostřed,jak jsou mlhovky,vyhřívání zadního okna.
Přesně tak - ostřikovače světel fungují pouze při zapnutých světlech - má to svou logiku. Když nepotřebuji svítit, tak proč bych je měl ostřikovat.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
JFK
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 bře 2006, 13:36
Bydliště: okr. UnO
Kontaktovat uživatele:

Přední ostřikovač okna

Příspěvek od JFK »

Mám obdobný problém, ale s tím rozdílem, že mi to alespoň trochu ostřikuje (mám teď na mysli ostřikovač předního okna, ostřikovače světel na autě nemám), ale je tam asi strašně slabý tlak, protože to je jen takovej čůrek, kterej sotva dosáhne na okno... Nicméně včera jsem zkoušel odpojit hadičku před místem, kde se rozdvojuje ke dvěma rozstřikovacím tryskám a myslel jsem si, že když zkusím ostřikovat, tak z ní bude stříkat voda, ALE ONO NIC!? :?: Musí tam snad být nějaký odpor (proti proudu kapaliny), aby to fungovalo? Hadičku jsem zkoušel profouknout směrem k nádobce a to bylo bez problémů... Rozumíte někdo tomu, proč mi to v normálním zapojení ostřikuje (i když veeeeelmi málo) a když to rozpojím, tak nic? Jinak motorek byl slyšet...

Díky. #JFK
Hyundai Lantra combi 1.5 12V 65kW 1998
jURis_
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 led 2012, 20:10

Re: Ostřikovače předních světlometů

Příspěvek od jURis_ »

Zdravím,
je tu někdo kdo na Lantře vozí ostřikovače předních světel a poreferoval by mi? Nebo některé, které by se tam daly dopasovat a byly by k užitku?
Díky ;)
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače předních světlometů

Příspěvek od Lhoty »

mám je, jediné k čemu je využívám je před zimou, když potřebuji vystříkat rychle všechnu letní směs...jinak využití nevidím....
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“