Ostřikovače předních světlometů

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kozlovsky
*
Příspěvky: 30
Registrován: 07 črc 2005, 06:03
Bydliště: Praha-Západ
Kontaktovat uživatele:

Ostřikovače předních světlometů

Příspěvek od Kozlovsky »

Zdravim. Chci se někoho povolanějšího, než sem já, zeptat na ostříkovače předních světel u Lantry '96.Auto sem koupil asi před půl rokem a od tý doby sem nebyl schopnej zařídit, aby mi to fungovalo. Na středovym panelu je čudlík, kterym se se má ostřikovač pravděpodobně zapínat ale, nefunguje to. Nevíte, v čem by mohla bejt chyba?
Já v autě = kozel zahradníkem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

První bych zkouknul pojistky a následoval by pohled na to, jestli jsou konektory na motorku tam, kde maj být. No a poté kontrola zda ti tam jde proud ...... Prostě jedna z našich činností - hrát si a šmejdit. Držím palce, ať to najdeš a zprovozníš. :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Kozlovsky
*
Příspěvky: 30
Registrován: 07 črc 2005, 06:03
Bydliště: Praha-Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozlovsky »

OK, zkusim. A nemuže to bejt něco s hadičkama, který vedou vodu do střikovačů?
Já v autě = kozel zahradníkem
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

většinou jsou ucpaný hadice z motorku k tryskám, nasledně dojde k vypadení pojistky, v nejhorším případě odejde motorek.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ale bych to neřešil, umýt ručně, pokud je to funkční, tak to má takovej špryc, že ti to vycucne nádržku v okamihu :lol:
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Kozlovsky píše:OK, zkusim. A nemuže to bejt něco s hadičkama, který vedou vodu do střikovačů?
To by jsi slyšel vrčení motorku, co myslíš? O tom jsi se nezmyňoval, takže předpokládám, že je tato část auta dočasně mrtvá :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Ostřikovače

Příspěvek od Franta »

Občas se stávalo, že v kapalině vznikly vlivem mrazu krystalky ledu, které při častější aplikací vymastily ozubená kolečka čerpadla a pak se vlastně čerpadlo točilo narázdno, takže ostřikovače nefachčily.
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Re: Ostřikovače

Příspěvek od Hanz »

Franta píše:Občas se stávalo, že v kapalině vznikly vlivem mrazu krystalky ledu, které při častější aplikací vymastily ozubená kolečka čerpadla a pak se vlastně čerpadlo točilo narázdno, takže ostřikovače nefachčily.
Opět dodávám - To by jsi slyšel vrčení motorku, co myslíš?
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Ostřikovadla

Příspěvek od Franta »

Přesně tak. Ačkoliv, teď si vzpomínám, že vlastně ostřikují, a neslyším motorek. Takže jsou asi tak dvě možnosti. Buď ten muj raketoplán je tak hlučný, že už neslyším ani ty ostřikovače anebo už jsem tak hluchý, že už je jednoduše neslyším. Ale obojí je naprosto reálné.
Ale pokud hledáme závady na ostřikovačích, musíme mít v tom hledání systém.
Řešení: nechat vrčet motor, zastavit, zvednout kapotu a nechat někoho ať skusí ostřikovat. Pokud to nefunguje existuje možnost provést následující testy (dále čtou jen elektrikáři) : Vypnu motor auta, odpojím konektor motoru ostřikovače, vezmu dva kusy drátu, jeden připojím jedním koncem na kostru auta a druhým na konetor motoru ostřikovače (dál MO), druhý drát přes pojistku (řekněme 6 - 10A) připojím jedním koncem na + a druhým koncem se dotknu druhého vývodu na konektoru MO. A teď máme několik možností - buď motor zavrčí a ostřikovač stříká a pak hledáme závadu v přívodu mezi spínačem v kabině a konektorem MO-muže to být i vada v konektoru, ak stačí podržet spínač ostřikovače a zahýbat konektorem...
- nebo se nestane vúbec nic a motor je potichu - pak musíme vyměnit MO
- anebo krom předešlého navíc odejde pojistka - i v tomto případě měníme MO.
To by bylo asi tak z elektriky vše, pak jsou ještě závady mechanické :
vadné čerpadlo (vrčí ale nečerpá), skřípnutá hadička - nestříká, vypadlá hadička, stříká ale jinam, prázdná nádobka, nasávání kapaliny v nádobce je mimo úroveň hladiny kapaliny.......atd.
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

světla

Příspěvek od zaludnikrs »

no čirou náhodou jsem včera sdělával nárazník a tenhle problém jsem řešil....motorek nehučel a nic nestříkalo,relátko cvakalo,pojistky OK.vytáhl jsem konektor kterej k tomu vede a byl hrozně zasranej tak sem ho pořádně očistil a vše už je jak má být.protože jsem si ale ostřikovače na předním nárazníku zaslepil tak je prodávám tak kdyby snad někdo chtěl :) Jsou z 96ky ;)
Jiřa
Jiřa
Uživatelský avatar
Kozlovsky
*
Příspěvky: 30
Registrován: 07 črc 2005, 06:03
Bydliště: Praha-Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozlovsky »

Jeste sem se chtel zeptat, abych moh ostrikovat svetla ,musim mi pustenej motor, nebo statci mit klicek v zapalovani?
A napln ostrikovacu svetel je sdilena s naplni na ostrikovace oken?
Já v autě = kozel zahradníkem
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

ostrik

Příspěvek od zaludnikrs »

jo je sdilena a je uplne na spodku takze muzes vysat co to de :) jinak staci met klicek na posledni pozici ale musis mit mam dojem zapnuty svetla ;)
Jiřa
Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

Kruci vyhoďte toho debila sexmena.......sere sedo všech témat.. stejně je to asi automat........
Hyundai Lantra 1.6-automat
Uživatelský avatar
Kozlovsky
*
Příspěvky: 30
Registrován: 07 črc 2005, 06:03
Bydliště: Praha-Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozlovsky »

Povim vám, že bez těch otřikovačů to neni žádnej med. Hlavně teď v zimě. Mám přední světla furt zasviněný a sem línej to čistit manuálně a pak se divim, že nic nevidim . . . . .
Já v autě = kozel zahradníkem
Uživatelský avatar
Bruce Lee
**
Příspěvky: 132
Registrován: 16 čer 2005, 13:20
Bydliště: Č.T.,Řeka,Třinec
Kontaktovat uživatele:

ostřikovače světel

Příspěvek od Bruce Lee »

Ostřikovače předních světel fungují jen při nastartovaném motoru a zapnutých světlech!Nádržka je u této výbavy 7-litrová.Bez ostřikovačů je 3-litrová.Spínač je na palubovce uprostřed,jak jsou mlhovky,vyhřívání zadního okna.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“