Zkušenosti s Elantrou CRDi. Dobrý kup jako ojetina?

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Felotron

Příspěvek od Felotron »

Toz tatkovi to jede 7,2, ovsem nejezdi predpisove... jinak 6,5 se mu povedlo na delsi trase.

Najeto to ma 55000km a je spokojenej...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Strejcek
*
Příspěvky: 26
Registrován: 05 úno 2006, 18:30
Bydliště: Litoměřicko

Zkušenosti uživatele

Příspěvek od Strejcek »

našel jsem toto: http://auto2.zpravy.cz/clanek_lidovky.p ... lanek=1660 Máte jinou zkušenost?
Elantra 2.0 CRDi 16V 2001
dříve - Forman - LPG
Felotron

Příspěvek od Felotron »

No to motor je trosku vic slyset nez treba v Oktavce 1, ale nic hroznyho to neni... Ta spotreba je asi podle nohy. 1.9 TDi zere min, ale ceny VW Group a Hyundai jsou trochu na jinych urovnich...

Doporucuju zkusebni jizdu. Kdyz tomu das plnej plyn, tak vis, ze ten motor maka ;) Kdyz povolis plyn, vaute je klidecek... Jinak original repro jsou vyborny! - takze pripadne pridat volume na radiu a je to :)
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Souhlas svýhradami

Příspěvek od Donald »

S Vaculíkem na Tipcars.com musím v mnohém souhlasit (spolehlivost, drnčení palubní desky), v jednotlivostech nikoli. Předně jízdní vlastnosti elantry jsou mnohem lepší než u octavie I (dáno víceprvkovou zadní nápravou). Taky spotřeba je téměř srovnatelná s TDI. Jezdím za pět litrů podle PP i dotankování do plné. Jasně, nechce to při akceleraci dupnout na plyn a čekat, nýbrž o polovinu pedál povolit a nechat až si to motor vezme, pak opakovaně znovu šlápnou. Akcelerace tím příliš neutrpí, ale špatně spálené palivo v podobě černého kouře neobtěžuje okolí a navíc - spotřeba se dá uhlídat na dobré úrovni. Při srovnání s octávkou hraje většina věcí pro Hyundai (pořizovací cena - 100 000 až 150 000 Kč, nezájem zlodějů a vandalů, neokoukaný, ač orientální, design... Podle mého názoru je elantra CRDi velmi dobrá volba.
Uživatelský avatar
Strejcek
*
Příspěvky: 26
Registrován: 05 úno 2006, 18:30
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Strejcek »

Díky. Snad příští týden ji budu moct začít testovat.
Elantra 2.0 CRDi 16V 2001
dříve - Forman - LPG
Uživatelský avatar
Strejcek
*
Příspěvky: 26
Registrován: 05 úno 2006, 18:30
Bydliště: Litoměřicko

Konečně

Příspěvek od Strejcek »

Tak jsem se konečně dočkal a mám tu ojetinku doma. Drobné kosmetické vady. Najeto 26000 r.v.2001. No paráda. Doufám, že se zařadím mezi ty slušně spokojené. Takže zdravím všechny co si rádi vymění zkušenosti a řešení připadných problému. Jednu perličku na závěr.... Protože autičko bylo bez radia nenapadlo mne zajímat se o anténu. A pak jsem ji hledal a ona nikde. Přitom u radia je vývod na antenu. Trvalo mi než jsem zjistil, že jako antena je zapojené vyhřívaní zadního skla. Aspoň pokud jsem pochopil německý návod. :D
Elantra 2.0 CRDi 16V 2001
dříve - Forman - LPG
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Lantru“