Zkušenosti s Elantrou CRDi. Dobrý kup jako ojetina?

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Návštěvník

Zkušenosti s Elantrou CRDi. Dobrý kup jako ojetina?

Příspěvek od Návštěvník »

Uvažuji o koupi ojeté elantry s turbodieselem. Mám accenta s menším motorem CRDi a jsem s ním navýsost spokojen. Ale chybí mi čtvrtý válec a možná pár koní pod kapotou. Můžete mě, prosím, upozornit na úskalí tohoto vozu? Zatím jsem slyšel jen samou chválu. Jsem přesvědčen, že ve srovnání s octávkou I 110 HP značka H vítězí téměř ve všech směrech. Díky za odpověď.
kačer1donald@centrum.cz
Reklama
 

Felotron

Příspěvek od Felotron »

Elantra je hlucnejsi nez O1. Jedinou vyhradu, kterou mam je mene presne razeni, ale muze to byt otazka konkretniho kusu.

Jinak nic proti a hodne stesti! :)
donald

První svezení

Příspěvek od donald »

Mám za sebou první jízdu v autobazaru Vestec. Prostě klasika: Auto stálo od podzimu a vystálo důlky. V nádrži nedostatek paliva, takže jsme se jen otočili kolem plotu téměř na volnoběh. Na to, že bych si sedl za volant, ani pomyšlení. Chybí panel od autorádia s CD (mimochodem nemůžete poradit, jaký typ se dával v r. 2004, výbava comfort?), manuál a servisní knížka, motor jak po Dakaru pod nánosem prachu. Majitel se mstil laesingovce, která mu vůz sebrala.
Ale auto skutečně vypadá na 29 tis. km (po 14 měs. provozu je to reálný údaj) a kromě škrábance na haupně bez poskvrny. Tak musím doufat, že vše bude OK. Zálohu jsem už složil.
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Radio se tam davalo, jaky kdo mel, nebo chtel... takze jedine vytahnout, precist typ a koupit novy panel.
donald

Příspěvek od donald »

Díky, ještě zkusím bývalého majitele, snad se nechá obměkčit.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

to by bylo nejlepsi ;-)
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Anonymous píše:to by bylo nejlepsi ;-)
sem se neprihlasil... :(
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Už patřím do klubu

Příspěvek od Donald »

Takže auto je už v baráku a žádná z černých můr se zatím nepotvrdila. Jen zřejmě nefunční 1 žh. svíčka a sjeté přední destičky. S prvním majitel se sejdu a doufám, že mi dá dobrou cenu na serv. knížku, druhý klíč a panel rádia.
S autem jsem víc než spokojený. Pokrok proti Accent CRDi ve všech směrech, jen řazení vč. páky se mi zdá poněkud "bakelitové", ač funguje dobře. Jízdní vlastnosti bych srovnal s octavií I, v podvozku nic netluče. Doufám, že po investicích (2. garančka) bude auto stoprocentní. Nefuguje ostřikovač, ale až rozmrzne letní kapalina (stálo venku v autobazaru celou zimu), bude snad v pořádku. Řízení mírně táhne doprava.
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vibrace motoru. Standard?

Příspěvek od Donald »

S elantrou CRDi obrovská spokojenost. Jen se mi nelíbí vibrace motoru spojené s nepříjemným drnčením v oblasti pod 2000 ot./min. Rád bych věděl, jestli je to typický znak tohoto motoru (u tříválce CRDi při přidání plynu se ozývalo dunění) nebo věc mimořádná, která by se dala i nějak odstranit. Poraďte mi, prosím.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Kuciiii, nevite o Elantre CRDi do 150 tisic Kc? Podminkou je klima...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Hardcam píše:Kuciiii, nevite o Elantre CRDi do 150 tisic Kc? Podminkou je klima...
http://www.hyundaiolomouc.com/bazar.htm ....tady maji jednu za 170 000,-
:idea: treba to ukecas na 160 8)
Uživatelský avatar
Strejcek
*
Příspěvky: 26
Registrován: 05 úno 2006, 18:30
Bydliště: Litoměřicko

R. výroby 2001 Elantra 2,0 CRDi(113PS)

Příspěvek od Strejcek »

Dostal jsem slušnou nabídku na koupi. Můžete poradit na co se zaměřit a vaše zkušenosti s tímto vozítkem. Celkově tu slyším jen chválu na Hyundaiky. Původně jsem chtěl Accentika 1,5 CRDi, ale nějak se zatím nedostává. Tak asi vemu Elantru. Zajímalo by mne praktická spotřeba u toho 2 litru, měla už v té době elantra počítač?, a jak to vypadá s nejčastějším místem kde se objeví koroze? Díky moc.
Elantra 2.0 CRDi 16V 2001
dříve - Forman - LPG
Felotron

Re: R. výroby 2001 Elantra 2,0 CRDi(113PS)

Příspěvek od Felotron »

Strejcek píše:Dostal jsem slušnou nabídku na koupi. Můžete poradit na co se zaměřit a vaše zkušenosti s tímto vozítkem. Celkově tu slyším jen chválu na Hyundaiky. Původně jsem chtěl Accentika 1,5 CRDi, ale nějak se zatím nedostává. Tak asi vemu Elantru. Zajímalo by mne praktická spotřeba u toho 2 litru, měla už v té době elantra počítač?, a jak to vypadá s nejčastějším místem kde se objeví koroze? Díky moc.
Chces 2.0 CVVT nebo 2.0 CRDi?
Uživatelský avatar
Strejcek
*
Příspěvky: 26
Registrován: 05 úno 2006, 18:30
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Strejcek »

2 CRDi.
Elantra 2.0 CRDi 16V 2001
dříve - Forman - LPG
Uživatelský avatar
Strejcek
*
Příspěvky: 26
Registrován: 05 úno 2006, 18:30
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Strejcek »

Elantra 2.0 CRDi 16V 2001
dříve - Forman - LPG
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Lantru“