vysoká spotřeba

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od mayq »

AD: Mne to pride skor ako test na spojku ako lambdu :)
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Accentdevil »

jj :wink:

Lambdu asi spravne proveris jen na osciloskopu. Ja sam mam podezreni na spatnou lambdu a presto diagnostika mlci a emise dobry(nechapu), udajne diagnostika nemusi hlasit chybu lambdy i kdyz je spatna.

http://www.igniter.estranky.cz/clanky/d ... opu/lambda
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Accentdevil »

Ja nevim kam s tim, tak to hodim sem...

Jak je mozne ze mi auto jede porad stejne kdyz odpojim lambda sundu? Jede to porad stejne a otacky jsou taky porad stejne a nezalezi na tom jestli je zapojena nebo neni :roll: a navic me prekvapuje, ze ani diagnostika neukazuje zavadu kdyz lambda neni vubec zapojena...cekal ze to pojede hur nebo lip, proste ze to pojede ´´jinak´´ ale jede to porad stejne, najel jsem sice jen 15km s odpojenou lambdou, ale i tak...nejvic me na tom udivuje ze diagnostika mlci(delam si taky vyblikavacku s LED diodou)

Co vy na to?
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Hardcam »

Svagrovy se na Fieste 2003 taky lambda podelala - respektive kuna prokousala kabely, sice kontrolka svitila, ale spotreba i jizda naprosto stejna. Horsi je, ze sice lambda se dala do kupy (to uz asi pred rokem), ale auto ted nechce jet vic jak 100km/h a to je po servisu ve Fordu - svicky, origo kabely, filtry atp...a nejelo to ani pred servisem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Accentdevil »

Ja sice zadnou poruchovou kontrolku nemam, ale kdyz jsem delal diagnostiku s odpojenou lambdou tak nic nehlasila a to mi prijde divny, jede porad stejne....kamosovi na golfu zase lambda cuka a diagnostika hlasi jeho chybu a zere mu to...me to zere, ale cukani zadny neni...
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Melkor »

mě když odešla lambda, tak se rozsvítil check engine, diagnostika ukázala na lambdu a auto začalo hodně žrát. Ale jelo to pořád stejně jak říkáš... jen to žralo... Po výměně vše ok v normálu...
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Accentdevil »

Dobre, takze mi z toho plyne ze mam v haji lambdu, protoze diagnostika mi nehlasi ani ze je vypojena na to aby mi hlasila chybu ze dava spatne hodnoty atd, ale diagnostika mi to nehlasi, me to zere i kdyz mam lambdu zapojenou. Zkusim jezdit chvilku s odpojenou lambdou a uvidim jak je to se spotrebou.
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
matiasm
Příspěvky: 5
Registrován: 13 dub 2010, 14:01
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Re: žere

Příspěvek od matiasm »

Limitz píše:Když ji odpojíš tak dosáhneš stejného výsledku jako když je pokažená, tzn. vyšší spotřeba :) takže ani nepoznáš jestli to je fakt lambdou, ale takhle velkou spotřebu dělá v naprosté většině lambda. Jinak dál to může být nějaká netěsnost výfukového potrubí, ale to by se spotřba zvedla tak o litr.
Když se odpojí Lambda i špatná tak počítač nahodí nouzovej stav a jede to i bez Lamdy v pohodě a někdy je spotřeba menší.
Uživatelský avatar
zmeskin
*
Příspěvky: 11
Registrován: 02 zář 2010, 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od zmeskin »

Mam taky vysokou spotrebu, snad 15l/100, zrejme to bude ta lambda sonda, ma cenu to posilat na diagnostiku, abych nevyhodil zbytecne prachy, kdyz me tam reknou, ze je vsechno ok, stejne jak to tady pisete. Co kdyz tu lambdu zrusim ? Normalne ju odpojim a pak spotreba klesne, jeden borec to tady taky psal. Potrebuju neco co zarucene funguje a ne jenom nazory a nevyhazovat penize taky nechcu. Snad mi nekdo poradi.




Hyundai accent 1,5 GT 73 KW ´97
Uživatelský avatar
zmeskin
*
Příspěvky: 11
Registrován: 02 zář 2010, 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od zmeskin »

Tak jsem se rozhodl, ze na diagnostiku zajdu, ted jsem se vratil, vysledek - auto slape jak hodinky, vaha vzduchu ok, lambda ukazuje od 0,1 do 0,9 V , takze taky ok, technik doporucoval vymenit akorat svicky a zkusit natankovat plnou nadrz, vzit si kanistr do auta a spocitat celkovou spotrebu, ze muze byt cosi i s plovakem, ze v nadrzi je treba jeste 7 litru a budik muze ukazovat spatne. Vyzkousime, uvidime. :hyu:
ibisave
Příspěvky: 1
Registrován: 26 říj 2012, 23:03

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od ibisave »

Starou Lantru mám taky , po tátovi , takže se ji zbavit nechci (automat) Sonda mi dělala taky problém a každej kdo jí potřebuje ať si napíše na meil a zašlu ji na dobírku za nákupku cca 1.500,-kč ( Pomáhal jsem rok v servise a nakupuji za nákupní ceny - se slevou ) Moje http://www.svetlomety.com , nebo meil. svetlomety.com@seznam.cz , Po dohodě můžu i jiné náhradní díly. Tomáš. ( sonda 4 vodiče Bosch č.0258986507 , pro Lantru J1 84kw 1.6 r.v. 1992 )
Přílohy
lamda sonda.jpg
lamda sonda.jpg (18.67 KiB) Zobrazeno 6177 x
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od ivan »

ibisave píše:Starou Lantru mám taky , po tátovi , takže se ji zbavit nechci (automat) Sonda mi dělala taky problém a každej kdo jí potřebuje ať si napíše na meil a zašlu ji na dobírku za nákupku cca 1.500,-kč ( Pomáhal jsem rok v servise a nakupuji za nákupní ceny - se slevou ) Moje http://www.svetlomety.com , nebo meil. svetlomety.com@seznam.cz , Po dohodě můžu i jiné náhradní díly. Tomáš. ( sonda 4 vodiče Bosch č.0258986507 , pro Lantru J1 84kw 1.6 r.v. 1992 )
Nezlobse ale 1500kč za lambdu kde to žiješ :shock: ](*,) Aspon kdybys tem lidem napsal,že se jedna o univerzalní lambda sondu :!: :!: :!: Špatná není jedna se o nahrazení všech typu lambda sond z dusledku vyroby od firmy Bosch jedna se o tzv. program univerz,funguje to asi 10 let :!:
Ps .pokud budete něco chtít mne kontaktujte přes SZ,je vidět,že jsem tu dlouho nebyl a Hardcam spi [-o<
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Hardcam »

ivan píše:a Hardcam spi [-o<
??? proc bych mel spat?

ad ta lambda za 1500...sice ji umim u par set levneji, ale jeho cena mi nejak silena neprijde, resp. je to bezna internetova cena a ze je to univerzal je snad videt z obrazku nebo pod kazdym odkazem tohoto produktu. Ano, osobne bych taky volil univerzalku 3x levnejsi, ale kdo chce Bosch, at si koupi Bosch. Nedelej z toho kovbojku :wink:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
jURis_
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 led 2012, 20:10

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od jURis_ »

Dotaz, orientačně jak bude reagovat motor a spotřeba když do nepřestavěné lantry, bez přídavné řídící jednotky (1,6 16V, 84kW, 97r.) natankuju místo N95 čistý E85. Bez míchání. Nastartuju bez problémů, jak to bude s mazáním, opotřebením, případně nějakém delší provozu bez přídavné řídící jednotky čistě na E85?
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoká spotřeba

Příspěvek od Limitz »

s největší pravděpodobností ani nenastartuješ, takže další otázky jsou bezpředmětné :-)
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Benzín“