Poskodeny lak

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Hyugo
Příspěvky: 5
Registrován: 08 dub 2011, 20:05

Poskodeny lak

Příspěvek od Hyugo »

Pani. Skoro ma natiahlo. Moja nova IX20 mala asi 60 km a ako som cuval a nemal pas- vsetko to pipalo a ja som prekotil odpadovu konvu a oskrel lak do ziveho na zadnom narazniku asi v dlzke 1+ 1 cm. Co s tym ? Mam z toho depku!
Dik za kazdu radu!
Maros
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od Bolo »

Zajdi na technické služby a oni ten odpadkový koš opraví :mrgreen: Jinak zkus dát fotky, možná to pujde rozleštit
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od mayq »

Ocistit, dat si namiesat farbu podla kodu, zatriet, prejst brusnym papierom pod vodou 3000 a dolestit pastou. Alebo nechat na odbornika co ale nebude najlacnejsie. Pripadne hodit nejaku nalepku... Aj to uz som videl ako riesenie...
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od amaize »

poprvé odklidit popelnici,vem si nějaké antidepresiva,pak půjčit auto manželce a až přijede tak se zeptat kde k tomu přišla ](*,) :-

ale teď vážně, jinak to mrzí skutečně hodně a bolí ještě víc, když to máš "do živého" snad ti to přeleští kdejaký schopnější autolakýrník , já mám od sebe kousek jednoho hodně šikovného,ten takové věci dělá "do zástřiku" to se přestříkne a pořádně proleští,no ale bude zřejmě někdo i poblíž tobě
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od airwaves »

Prosím jak zjistím kod barvy abych si mohl nechat namíchat na opravy? Je to červená metla glowing red. V techničáku je uvedeno barva červená metalíza a v prospektu Hyundai k ix2O je kod HAT. Možná je někde v autě ten kod na samolepce ale netuším???? Testoval jsem totiž couvací senzory jak si poradí s hřbitovní branou která je kovaná z příček no a ......potřebuji trošku barvy :D :D :D ](*,) .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
ilja
*
Příspěvky: 32
Registrován: 12 kvě 2011, 20:09
Bydliště: Senec

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od ilja »

Cez havarijnu poistku sa to neoplati? (?)
ix20 1.6 Style, Honda Civic 8g 1.8
EX: Honda Civic 8g Type S
EX: Toyota Corolla E10 1.3
EX: Renault 5 1.4
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od airwaves »

Poškození laku 2x2 mm spoluúčast 10.000,- :D :D :D raději ten kod???
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od Farrael »

Pokud vím tak kod barev by měl být vždy vyražený na té hliníkové či plechové destičce co je v motorovém prostoru obvykle pod oknem a jsou na ní vyraženy informace jako model auta, výrobce - dále hromada dalších užitečných informací, které obsahují i kody použitých barev ;-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od pepe pedro »

a možeš zase skúšat funkciu senzorov
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
ms45
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2010, 14:01

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od ms45 »

Jaké máte zkušenosti s barvou nárazníků a karoserie ?

Mám bílou IX20 v 1,4 b najeto 11.000 km (kromě barvy nárazníků, naprosto nefunkčních zástěrek a nesmyslně malého proužku folie u zadních dveří a přístupu servisu spokojenost) a řekl bych, že se to zhoršuje. Díval jsem se i po ostatních :hyu: i KIA (jedna fabrika) i ceed i30 atd a zejména u bílé a modré je to skoro vždy znatelné. u sportage, ix 35 to není

Zkoušel jste to někdo reklamovat a s jakým výsledkem. Mě servis řekl, že dle jejich mínění je to v pořádku a AŤ SI TO REKLAMUJI U :hyu: , S ČÍMŽ SE NEHODLÁM SMÍŘIT. Ikdyž si nejsem jistý, jak by ev. přestříkání dopadlo.

Jsem zvědavý, jak obstojí v dlouhodobém testu SM.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od FISHkaa »

nepatrný rozdíl v barevném odstínu je docela běžný. Nejsem na to odborník, ale vím, že sem stejnou věc pozoroval na své stříbrné MAzdě 6 8) Záleží na úhlu pohledu a na aktuálních světelných podmínkách a typu světla....

Jinak : šrámy tužkou zalakuješ, ale bude to vždy vidět. Ideální je to dát do něčeho jako je totok: http://express-lakovna.cz/?gclid=CO6xto ... 3wodHVJy7w

VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=1iWbAqhP ... r_embedded
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
ferda mravenec
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 lis 2011, 08:57
Bydliště: M.B.

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od ferda mravenec »

A podívali jste se někdo jak je ošetřen spodek automoblu? Já jsem se úplně zhrozil jak to tam vypadá. Připadal jsem si jako když jsem v roce 1979 koupil Š 120 DODO(rozuměj dodělej doma). To může dnešním Škodovkám jen závidět. A nejen dnešním i felicie na tom byly o mnoho lépe. #-o
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od PetrUL »

Bohužel mám už taky jeden příběh: Jeli jsme v sobotu lyžovat a synovcovi vypadl z ruky snowboard a seřízl ostrou hranou lak až hluboko na plech ... jsem z toho úplně hotovej. Auto starý 2 měsíce a takhle to dopadlo...co mám s tím udělat??? :cry:

Zítra zajedu do :hyu: kolik by stála oprava a jak je to se zárukou na karosérii.

Obrázek

Obrázek
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od Hardcam »

To mi pripomina, jak jsem si kdsi pred 12ti lety oprel lyze o Sonatu a ony udelaly pulkruh :D
ten flicek na blatniku zapatlej barvou z korekcni tuzky a zij dal...je to jenom auto.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od PetrUL »

Hardcam píše:To mi pripomina, jak jsem si kdsi pred 12ti lety oprel lyze o Sonatu a ony udelaly pulkruh :D
ten flicek na blatniku zapatlej barvou z korekcni tuzky a zij dal...je to jenom auto.

Pokud by to nebylo až do plechu tak pak klidně, ale tady to už je holej plech a to by začalo reznout.

Jsem smířenej, že na drobný škrábance od supermarketů tužku klidně koupím, ale na tohle fakt ne ...

Ty hrany na lyžích a snowbordech jsou fakt pěkně ostrý :evil:
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Odpovědět

Zpět na „ix20“