Vypnutí DRL ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od lukis01 »

nevim, co je na jeho prispevku teoretickeho - mmv proste popisuje, to co vidi ve schematu GDSa pro dany model, rok, motor a model, kdybyste nebyli lemplove, tak si ta schemata sezenete sami a davate do toho vic nez dotazy typu "a kterej ze to kabel jakoze jeee?"
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od soban »

Já jsem popisoval jak to s DRL je - né žádný konkrétní model.

To že si někdo udělá vypnutí DRL ničemu neodporuje protože když je bude mít vypnuté tak buď nejede a když pojede tak musí rožnout normální světla když bude mít DRL vypnuté. (Na STK to projde nikde není psané že se musí používat DRL když na autě jsou.)

Ale propojovat DRL se zadními světly je proti předpisům a na STK to nesmí projít je to proti zákonu a auto není spůsobilé pro provoz na veřejných komunikacích - pokud s tím budeš jezdi pouze u sebe na dvorku můžeš si to poupravovat jak chceš.

Co je na tom že poukazuji na to že je to špatné a protizákonné?

To že si někdo udělá aby na autě nic nesvítilo když běží motor to protizákonné není pokud za jízdy zase zapne světla dle zákona.
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od David PLEVA »

Trochu OT, přesto k tématu. Nedalo mi to a místo oběda jsem si zašel do showroomu mnichovské splašené vrtule a zarytě předstíral zájem o model GT.

Po nastartování se rozsvítily plným jasem DRL v Angel Eyes a hle, k tomu i zadní obrysovky. Potkávací nesvítily. Poloha 1: jas DRL beze změny, zadní obrysovky svítí stále, pouze změna intenzity podsvícení budíků. Poloha 2: Bez poklesu jasu DRL se rozsvítily potkávačky. Na mou připomínku o tom, že tohle EHK 48 nepovoluje, mi bylo řečeno, že takhle je to nastaveno z výroby a hotovo.

Takže, teď je třeba najít, nejlépe ve velkém TP, jaká je tomu udělena výjimka.

Takže, jak to bylo v Rychlých šípech: Mučte si mně chlebovou polívkou, ale viděl jsem svítit DRL se zadníma obrysovkama :D
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od mmv »

na STK to projde, protože to bude přepnutý do normální funkce nééé ??? co mě příde trochu mimo, je kupovat nějakou krabičku za 1300 pomocí které jako DRL rozsvěcet dálkový světla, tam si myslím, je už nějaké to "ohrožení" silničního provozu, to že ti s něčím vepředu, (co ze svého principu neoslňuje) bude svítit i něco v zadu mě nechává docela v klidu.
imho v obci se taky má jezdit 50 a já se občas přistihnu že i tak jedu ;-)

tak jak Miloši , co auto, táta si nestěžuje ???

je to jak říká lukis01 (díky problém byl ve windousech) je to vyčtený ze schemata k našemu autu, osobně si to dělat nebudu, takžeproto ta teorie, ale když někdo dá dotaz a já usoudím, že bych mu mohl svým málem pomoci, nebo třeba jenom ukázat směr, tak to rád udělám

to soban, na tom že poukazuješ na to že je to protizákonné nic samozřejmě neni, kdyby tu FM jasně nenapsal toto:
ferda mravenec píše:Promiňte, asi jsme si nerozuměli, já se ptal na možnost zapojení a ne na nějaký přiblblý zákon. F.M.
to že ten zákon je na palici postavenej je asi jasný, proč restrikcí nakazovat, že svítíli cosi vepředu abych byl viděn zepředu, nesmí svítit nic jiného, tím pádem ani zadní obrys :-k :-k #-o #-o ale třeba to má za význam, že pak brzdícího auta si všimneš dříve než kdyby na tom autě vzadu něco svítilo, no fakt to nevím :-(

na mým :hyu: jdou rozsvítit pouze přední mlhovky (bez zadních) a to si myslím, taky neni správně, a v TP to ve vyjímkách neni
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od alarm »

David PLEVA píše: 17 úno 2014, 12:13 Trochu OT, přesto k tématu. Nedalo mi to a místo oběda jsem si zašel do showroomu mnichovské splašené vrtule a zarytě předstíral zájem o model GT.

Po nastartování se rozsvítily plným jasem DRL v Angel Eyes a hle, k tomu i zadní obrysovky. Potkávací nesvítily. Poloha 1: jas DRL beze změny, zadní obrysovky svítí stále, pouze změna intenzity podsvícení budíků. Poloha 2: Bez poklesu jasu DRL se rozsvítily potkávačky. Na mou připomínku o tom, že tohle EHK 48 nepovoluje, mi bylo řečeno, že takhle je to nastaveno z výroby a hotovo.

Takže, teď je třeba najít, nejlépe ve velkém TP, jaká je tomu udělena výjimka.

Takže, jak to bylo v Rychlých šípech: Mučte si mně chlebovou polívkou, ale viděl jsem svítit DRL se zadníma obrysovkama :D
Je to povolené, EHK má viac predpisov, a jeden z nich umožňuje aj toto prevedenie na autách od určitého roku výroby
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „ix20“