Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od ceme »

No to ako si robia srandu??? alebo je problém poslať to CD Do Turecka??? alebo je v Turecku tak teplo že nepoznajú studený štart neviem ale ked píšeš že to robia aj nové autá a pri tom je to už rok čo to prehrávju, alebo rok čo to prehrali mne tak tomu naozaj nerozumiem asi skúšajú trpezlivosť nás zákazníkov...ja len dúfam že je to naozaj len prehratie SW a nie niečo iné.... ](*,) mne sa zdá že po roku mi to auto trocha znova začalo robiť, ale velmi velmi málo aby som tu nerobil bu bu ako neseká to ani netrhá ako v tedy ale ked niekedy ráno prídám plyn tak cítim oneskorenú reakciu...motoru... :-k


ouzo1 píše:Ahoj.
V úterý sem měl cestu kolem servisu :hyu: , tak sem se zašel zeptat na škubání motoru za studena a na nový soft. :?:
Technik se ptal kde tankuju a jestli mám na přehrání čas. Než sem dopil kafe,tak bylo hotovo.
Od přehrátí je to úplně jiný auto. Studený neškube a tahne, už od nizkých otáček. Konečně mám na 100% NOVÉ AUTO =D> .Doufam,že klesne spotřeba ve městě i pod 9l.
Po prostudovaní celého tématu, se soft nahrává od dubna,tak nechápu, proč nové auto z října to nemá od výroby :!: Proč neudělaj na všechny 1,4 svolávačku :?: :oops: V tomhle je Hyundai dost pozadu :!:
Naposledy upravil(a) ceme dne 05 úno 2009, 13:59, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
Reklama
 

SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od SlavoRK »

Ceme , mám presne tú istú skúsenosť, auto kupované v 12/2007, pri predaji mi povedali, že mi nahrali najnovší soft- teda ten, u ktorého to už nerobí.
Pohoda, nič neškubalo, začalo to ale TROCHU robiť od tejto jesene, nič hrozného, len 1-2 malé " zaváhania" plynu pri rozjazde, hlavne, keď boli tie mrazy do -20. Ale keďže sa nerozbieham systémom za 5 sekúnd 100-vka, tak mi to nevadí, inak sa auto správa dobre a "ťahá".
A ešte k tomu softu- v decembri som bol na garančke, povedal som im o tom, napojili ho a povedali mi, že tá verzia, čo mám ( 12/2007 ) je NAJNOVŠIA !! Ukázali mi to aj na termináli, pripojenom niekam do Istanbulu, že to aktuálne číslo firmwaru je to isté, čo mám v aute. Takže tak.
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od ceme »

SlavoRK mám pocit že to nebude asi jediné prehratie Softu ktoré sme podstupili všetci, alebo ak nebude velké zima tak to možno pomôže...ale som rád že nemám haluze a že to niekto má ten istý problém alebo skúsenosť...ale tak ako píšeš auto inak ide 100% ja mám 10/2007. Tak verím že sa to nebude zhoršovať... zatiaľ caf a ak by sa niečo zhoršilo dám vedieť...


SlavoRK píše:Ceme , mám presne tú istú skúsenosť, auto kupované v 12/2007, pri predaji mi povedali, že mi nahrali najnovší soft- teda ten, u ktorého to už nerobí.
Pohoda, nič neškubalo, začalo to ale TROCHU robiť od tejto jesene, nič hrozného, len 1-2 malé " zaváhania" plynu pri rozjazde, hlavne, keď boli tie mrazy do -20. Ale keďže sa nerozbieham systémom za 5 sekúnd 100-vka, tak mi to nevadí, inak sa auto správa dobre a "ťahá".
A ešte k tomu softu- v decembri som bol na garančke, povedal som im o tom, napojili ho a povedali mi, že tá verzia, čo mám ( 12/2007 ) je NAJNOVŠIA !! Ukázali mi to aj na termináli, pripojenom niekam do Istanbulu, že to aktuálne číslo firmwaru je to isté, čo mám v aute. Takže tak.
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
Uživatelský avatar
ouzo1
*
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 15:15
Bydliště: Plzeň

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od ouzo1 »

ceme,SlavoRK: Když technik koukal do počítače,tak taky říkal, že už mám novej soft :( .Ale potom našel něco novějšího :D .Když sem se ptal v prosinci na škubání,tak mě bylo řečeno, že softver nemaj Koreici ,tak vymakanej.Možná je to něco nového, nebo jim to přišlo opožděně.Jinak v servisu perfektní přístup i ochota.
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE CELADON BLUE 10/08
Hyundai Getz 1,1 2006
Hyundai i20 1,2 2012
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od Mexican »

ouzo1 píše:ceme,SlavoRK: Když technik koukal do počítače,tak taky říkal, že už mám novej soft :( .Ale potom našel něco novějšího :D .Když sem se ptal v prosinci na škubání,tak mě bylo řečeno, že softver nemaj Koreici ,tak vymakanej.Možná je to něco nového, nebo jim to přišlo opožděně.Jinak v servisu perfektní přístup i ochota.
vogo tie 1,4 to su ako windowsy :lol: bez xy aktualizacii to nebezi.. no snad budes mat tu dobru veziu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od ceme »

Neboj neni to žiadna tragédia [-X aspon kuria hned po 1 KM čo sa o 1,5crdi povedať nedá...to asi tak po 10 km začne :D/

Samoška to neber vážne to je len jeden dovod prečo som si nekupkal deasel proste to oneskorené kurenie to skor prechladnem v tom aute :D
Mexican píše:
ouzo1 píše:ceme,SlavoRK: Když technik koukal do počítače,tak taky říkal, že už mám novej soft :( .Ale potom našel něco novějšího :D .Když sem se ptal v prosinci na škubání,tak mě bylo řečeno, že softver nemaj Koreici ,tak vymakanej.Možná je to něco nového, nebo jim to přišlo opožděně.Jinak v servisu perfektní přístup i ochota.
vogo tie 1,4 to su ako windowsy :lol: bez xy aktualizacii to nebezi.. no snad budes mat tu dobru veziu
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od rastos »

ceme píše: aspon kuria hned po 1 KM čo sa o 1,5crdi povedať nedá...to asi tak po 10 km začne :D/
No mam benzin aj naftu a zeby som postrehol nejaky velky rozdiel v kureni nemozem povedat...
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od ceme »

No no tak skus naštartovať teraz v zime oba motor naraz a kým zoškrabeš predné okno na Benzíne tak auto už aj kuri ale na Deasel?? na to možeme zabudnuť. Máme dve firemné autá jedno je SX4 1.6 DDiS a druhé ACCENT CRDi a viem že ak neprejdem minmálne 5km tak sa ručička ani nepohne na aute. Ako nič proti Deaslom motorom jasan spotreba super všetko ale všetci čo poznám a maju deasel nadávaju na to kým sa ten motor zohreje a kým to začne kuriť...ale inak mám rád deasel to je jasné :D

Nechcem tu naozaj vyzerať ako odporca naftovej verzie aut to nie nič proti nemám naozaj ale ak by som si kupil deasel tak aj s vyhrievaním sedačiek predných....a samoška viem aj to že ak má niekto deasel iný motor už nechce a ja to beriem... =D>


rastos píše:
ceme píše: aspon kuria hned po 1 KM čo sa o 1,5crdi povedať nedá...to asi tak po 10 km začne :D/
No mam benzin aj naftu a zeby som postrehol nejaky velky rozdiel v kureni nemozem povedat...
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od JoKo »

ceme píše:No no tak skus naštartovať teraz v zime oba motor naraz a kým zoškrabeš predné okno na Benzíne tak auto už aj kuri ale na Deasel?? na to možeme zabudnuť. Máme dve firemné autá jedno je SX4 1.6 DDiS a druhé ACCENT CRDi a viem že ak neprejdem minmálne 5km tak sa ručička ani nepohne na aute. Ako nič proti Deaslom motorom jasan spotreba super všetko ale všetci čo poznám a maju deasel nadávaju na to kým sa ten motor zohreje a kým to začne kuriť...ale inak mám rád deasel to je jasné :D

Nechcem tu naozaj vyzerať ako odporca naftovej verzie aut to nie nič proti nemám naozaj ale ak by som si kupil deasel tak aj s vyhrievaním sedačiek predných....a samoška viem aj to že ak má niekto deasel iný motor už nechce a ja to beriem... =D>
deasel? to je co? :-# nemyslel si diesel?
a ako dlho skrabkas okna? polhodinu? ja ci uz na jednom alebo druhom accente {1.3 12v a 1.4 16v} po oskrabani okien a ocisteni auta mi ani jedno z tych dvoch nekuri. zacne mi kurit auto tak po 3km najskor...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od matysekul »

Zvláštní.Mně začala felda topit už po 2 minutách.Nebylo tam extra vedro,ale začala celá rozmrzat.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od Mexican »

mno s krytom pod motorom vlastnej vyroby je motor na optimalnej teplote pri cca 0 stupnoch vonku po cca 3-4 km... co nie je zle ale ano mohlo by to byt lepsie.. na dochadzanie 5km do prace to v zime nie je
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od Gandalf »

Se softem jsem osobně spokojen, motor nikdy necuká, běží a táhne krásně a klidně už od startu i v mrazech :-) A co se týká topení, mám zásadu, že nikdy nejdu škrábat okna s už běžícím motorem (něco jiného je V3S nebo autobus, kde se musí nafoukat vzduch). Vždy mě od toho odrazovali už v autoškole i známí automechanici. Nejdřív očistím skla, pak po nastartování ve větším mrazu nechám motor běžet 10, max. 20 s než se připoutám, rozsvítím a hned pomalu vyjíždím, samozřejmě motor točím první km velmi s citem. Ale pravdou je, že v mrazech ucítím první efekt topení až cca. po 1,5- 2 km jízdy... Kdyby mi to stálo za to, koupím si nezávislé topení s předehřevem motoru i interiéru, ale většinou parkuji v garážích a nevyplatila by se mi instalace tak drahého zařízení. Ale lidi co to mají si to nemůžou vynachválit. Krásně to předehřeje interiér a zčásti i motor, přitom spotřeba paliva není tak hrozná a vrátí se už jen na těch "teplejších" zimních startech :-)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od rokolo »

Tak, tak......motor na místě nechat běžet do 30s a pak klidnou jízdnou zahřát na provozní teplotu :arrow:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od ceme »

No tak ti poviem ze niekde pred mesiacom bolo v relácii ako sa dajaký odborník vyjadroval k nezávislé topení myslím že na Prime. A dosť to zenchutil lebo vysvetloval že fajn auto je teplé aj motor ale!!!! nezohrieva sa spojka ani prevodovka súčasné s motorom a vravel že odchádzajú potom prevodovky po 50 000km ale to neni z mojej hlavy bolo to v telke tak ale je to názor jeho a možno to mala byť len zlá reklama na to topení nezvislé neviem...no Quote ale čo sa týka toho naštartovania prečo nie??? ved zadné okno sa ti zatial rozmrazí a predne ak je poriadne namrznuté ti tiež pojde lahšie a hlavne ak je poriadna kosa a ty ideš preč čerstvo naštartovaný tak sa ti kludne može predne okno začať zahmlievať len tolko :D

Gandalf píše:Se softem jsem osobně spokojen, motor nikdy necuká, běží a táhne krásně a klidně už od startu i v mrazech :-) A co se týká topení, mám zásadu, že nikdy nejdu škrábat okna s už běžícím motorem (něco jiného je V3S nebo autobus, kde se musí nafoukat vzduch). Vždy mě od toho odrazovali už v autoškole i známí automechanici. Nejdřív očistím skla, pak po nastartování ve větším mrazu nechám motor běžet 10, max. 20 s než se připoutám, rozsvítím a hned pomalu vyjíždím, samozřejmě motor točím první km velmi s citem. Ale pravdou je, že v mrazech ucítím první efekt topení až cca. po 1,5- 2 km jízdy... Kdyby mi to stálo za to, koupím si nezávislé topení s předehřevem motoru i interiéru, ale většinou parkuji v garážích a nevyplatila by se mi instalace tak drahého zařízení. Ale lidi co to mají si to nemůžou vynachválit. Krásně to předehřeje interiér a zčásti i motor, přitom spotřeba paliva není tak hrozná a vrátí se už jen na těch "teplejších" zimních startech :-)
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od ceme »

JoKo píše:
ceme píše:No no tak skus naštartovať teraz v zime oba motor naraz a kým zoškrabeš predné okno na Benzíne tak auto už aj kuri ale na Diesel?? na to možeme zabudnuť. Máme dve firemné autá jedno je SX4 1.6 DDiS a druhé ACCENT CRDi a viem že ak neprejdem minmálne 5km tak sa ručička ani nepohne na aute. Ako nič proti Deaslom motorom jasan spotreba super všetko ale všetci čo poznám a maju deasel nadávaju na to kým sa ten motor zohreje a kým to začne kuriť...ale inak mám rád diesel to je jasné :D

Nechcem tu naozaj vyzerať ako odporca naftovej verzie aut to nie nič proti nemám naozaj ale ak by som si kupil diesel tak aj s vyhrievaním sedačiek predných....a samoška viem aj to že ak má niekto diesel iný motor už nechce a ja to beriem... =D>
deasel? to je co? :-# nemyslel si diesel?
a ako dlho skrabkas okna? polhodinu? ja ci uz na jednom alebo druhom accente {1.3 12v a 1.4 16v} po oskrabani okien a ocisteni auta mi ani jedno z tych dvoch nekuri. zacne mi kurit auto tak po 3km najskor...
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“