Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Patrik Merka
*
Příspěvky: 15
Registrován: 21 říj 2007, 17:04
Bydliště: Tetětice

Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od Patrik Merka »

Mám nového Hyundai Accenta 1,4 asi 3 měsíce . Při studeném startu mi kolísají otáčky od 2000 až k 500 a toto se opakuje 2 x . K ustálení na cca.1100 ot. dojde asi až po jedné minutě. Pozuruji to ,jak při teplotách pod bodem mrazu tak i při teplotě třeba 20 st.C. Když je motor teplý tak OK.
Chtěl bych se zeptat někoho na foru zda-li už někdo byl s problémem kolísání otáček při studeném startu u Hyundai Accent 1,4 v servisu a zda-li už byla servisem identifikována závada a odstraněna.
Děkuji za zprávu
Reklama
 

Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Příspěvek od CzechJoker »

Už se to tu řešilo v jiném threadu, údajně by tato závada měla být odstranitelná upgrade firmware (v servisu).
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

Příspěvek od atrex »

Ahoj, mam rovnaky problem, uz som to sem niekde aj pisal. Otacky po nastartovani skacu ku 2000 a klesaju na 500 ..mne to spravi asi 3x.. Podla prispevkov tu vo fore je potrebna vymena firmware v riadiacej jednotke ( konkretne a prakticke poznatky uzivatelov) . Tento tyzden idem na vymenu, potom podam spravu ci sa to zlepsilo.
Hyundai Accent, 1,4 Elegance - Ebony Black
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Taky jsem tu četl že se to po přehrání zlepšilo na týden a poté se opakoval stejný problém. Úplně stejným problémem trpí i Kia Rio 2 1,4.
A ještě jsem se někde dočetl že servisy čekají na nový typ programu řídící jednotky, který by to měl jednou pro vždy vyřešit.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

Příspěvek od atrex »

Navsteva servisu vo veci kolisania otacok vykonana. Servis absolutne nic nezistil, ziadnu zavadu (na testovacom zar.). Nevedia si vysvetlit preco kolisu otacky. Novy software nemaju a svojvolne nieco opravovat a zasahovat do auta nemozu. Navrhli aby som auto priniesol pred zaverecnou a nechal ho tam do rana. Rano ho daju na testovacie zar. a nastartuju a budu sledovat co sa deje. Maju uprimnu snahu danu situaciu vyriesit, bohuzial nic oficialne (upgrade firmware) nemaju v rukach, preto oprava nebola vykonana. Ak je tu niekto, kto danu opravu uspesne absolvoval, nech poskytne tel. cislo na svoj servis prosim. Vopred pekne dakujem za ochotu
Hyundai Accent, 1,4 Elegance - Ebony Black
om3wgq
*
Příspěvky: 48
Registrován: 26 bře 2007, 13:26
Bydliště: Nitra

Příspěvek od om3wgq »

Zdravím, ja som bol s mojim Getzom tiež asi po mesiaci používania v servise kôli kolísaniu otáčiek a prehrali mi program a je po probléme.
JoSp
*
Příspěvky: 82
Registrován: 30 zář 2006, 10:43

Příspěvek od JoSp »

1) start, studený motor, auto v klidu - nejedu - otáčky nekolísají opraveno výměnou fw
2) start, studený motor, ihned rozjezd - auto v určitém režimu kucká a nejede, typicky z 1 na 2 v cca 20kmh, otáčky jsou kolem 1400-1500, přidám a vymalováno... musí se déle protáhnout jednička nebo déle stát v klidu a malinko prohřát motor/katalyzátor nebo co.

Tento týden jsem byl na garančce, vysvětlil jsem problém, ale řešení mi nebylo poskytnuto... takže předpokládám že pro bod 2 zatím nic, bod 1 se mi už nevyskytuje nebo jsem se s ním zatím po výměně FW nepotkal.

Patrik, který založil tuto větev, by měl jít tento týden s kolísáním do servisu, má to nahrané i na videu, tak snad to mechanikům pomůže... Pak nám dá vědět jak dopal.

Doufám, že se to podaří vyřešit co nejdříve páč to je občas jak ve 105ce... :(, ještě že jsem na ní začínal :) tak mě to nepřekvapí..., ale celkem mě to štve

To atrex : hlavně ať to nastartujou venku a nedaj to do garáže, kde je teplo... držím palec...
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

Příspěvek od atrex »

OM3WGQ dakujem za prispevok, mohol by si napisat nazov toho servisu resp. tel. cislo, skusim to dalej posunut na moj servis nech sa tam informuju. Mam zaujem vyriesit tuto vec. Dakujem

Josp - mohol by si sa prosim informovat, ako sa ten upgrade volal, kde ho vzali, ako sa ma k nemu moj servis dostat? Alebo aspon tel. cislo na tvoj servis kde ti to prehrali, budem vdacny. Na vianoce ti poslem kartu :roll:

Ahoj a dakujem za pripadnu snahu
Hyundai Accent, 1,4 Elegance - Ebony Black
om3wgq
*
Příspěvky: 48
Registrován: 26 bře 2007, 13:26
Bydliště: Nitra

Příspěvek od om3wgq »

Je autoservis Auto Zobor Nitra na Levickej ulici
JoSp
*
Příspěvky: 82
Registrován: 30 zář 2006, 10:43

Příspěvek od JoSp »

Atrex : zkus servis od kolegy OM3WGQ, což asi budeš mít blíže..., poslal jsem ti info na soukr. zprávu.
Podrobnosti ti ale neřeknu, prostě jsem před asi rokem přijel s tím že mi to blbne, řekli že o tom ví ale ještě ten fw nemají, jakmile jim přišel tak mi zavolali a za 15 minut jsem jel pryč..., takže nějaké číslo toho fw nebo něco podobného ti fakt neřeknu, získat by ho měli od hlavního importéra...

Možná bychom se mohli domluvit a zkusit poslat nějaké info na hlavního importéra jestli s tím soudruzi z koreje něco dělají... :) :?:
Patrik Merka
*
Příspěvky: 15
Registrován: 21 říj 2007, 17:04
Bydliště: Tetětice

Příspěvek od Patrik Merka »

Předem bych chtěl všem poděkovat , kteří píší příspěvky k tématu kolísání otáček motoru a tak se podílejí na odstranění problému. Dnes jsem byl v servisu a k opravě nedošlo. Ukázal jsem servisákovi popisovaný problém na videu a sdělil mu také několik postřehů z tohoto fora. S podobným problémem se u Accenta vůbec nesetkal , připustil jen , že něco podobného zaregistroval u GETZE. Nový soft ŘJ na accenta
mi nepřehráli , protože mají snad jen soft. na GETZE , který ,jak říkal, nejde použít . Na počítači žádnou závadu nezaregistrovali a tak mi bylo doporučeno , že mám přijet cca za týden a nechat tam auto přes noc , tak aby mohli napíchnout studené auto.
Sdělil , že by mohl být problém v senzoru teploty vody .Tak ten senzor objednali z Belgie a cca za ten týden by mi to měli odzkoušet.Napíši jak jsem dopadl. Pokud někdo dospěje k úspěchu , tak to prosím sdělte (i místo servisu). Přeji všem pěkný den
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

Příspěvek od atrex »

Dakujem JoSp za sukromnu spravu, kontakt poslem na svoj servis nech skusia podebatovat medzi sebou odbornici. Nasledne zrejme odstavim auto v servise, necham prenocovat a uvidime vysledok. Takze riesim dalej. Dakujem pritomnym za snahu.
Hyundai Accent, 1,4 Elegance - Ebony Black
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Patrik Merka píše:S podobným problémem se u Accenta vůbec nesetkal...
Nechci být nezdvořilý, ale vzhledem k frekvenci, s jakou nejrůznější servisní technikové používají tuto větu bych jí příliš nevěřil. Jak to říkal docent Chocholoušek? To se může stát maximálně 3x za deset let :?
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Matej

Příspěvek od Matej »

Dnes mi prehrali software do Kia Rio 1,4.......potom napisem ako to pomohlo
Matej

Příspěvek od Matej »

Uz je to konecne OK otacky uz neklesaju.....
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“