ABS

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

jo, o té řídící jednotce ABS vim, sedí opravdu hned vedle nádobky ostřikovačů, takže problém bude asi opravdu někde tam. Pro začátek zkontroloju konektor a pak dám vědět...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

Příspěvek od Richi »

Zdravím, dnes som mal podobný problém, proste idem zaparkovať, kontrólka ABS svieti, vypnem motor, zapnem zapalovanie, svieti, naštartujem, svieti, no ale mal som niečo na práci tak som to neriešil... po chvili som prišiel naspäť do auta, naštarujem svieti, prešiel som asi 200metrov a zhasla, odvtedy som prešiel asi 20km a ABS fungovalo, vše OK, nič nesvietilo...
Podobnú závadu som mal na predchádzajúcom aute, bol to doslova prehnitý kábel od snímača ABS k riadiacej jednotke ABS, šikovný elektrikár to mal spravené za 2 hoďky a odvtedy bol pokoj... tak v piatok idem do servisu a zistim čo je vo veci keď to hodia na diagnostiku a potom dám vedieť, ale buď to bude snímač alebo ten kábel!
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Uživatelský avatar
Pierek
*
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2006, 01:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pierek »

Zdravím, mám teď taky problém s ABS. Při výměně ložisek a předních kotoučů bylo všechno tak zarezlé, že čidlo ABS nepřežilo úplně ve zdraví demontáž. Tak 3 minuty po nastrartování se rozsvítí kontrolka ABS a už brzdím smykem. Scháním jedno přední čidlo ABS na Coupé r.v. 97, kdyby jste ho měl někdo na prodej, bude vám nesmírně vděčný. Ozvěte se na email: zuhli@centrum.cz. Díky
Hyndai Coupe 2.0 r.v. 1997
Uživatelský avatar
muno
*
Příspěvky: 29
Registrován: 13 led 2007, 10:56

Poznám

Příspěvek od muno »

Zdravím, mal som podobný problém.
Raz išlo, raz nie. Viac menej ABSko fungovalo, keď sa dlhšie išlo za dažďa (čo som nechápal)
Skúšali sme to napojiť na diagnostiku a jeden snímač mi ukazoval striedavé hodnoty.
Rozobrali sme a na snímači bola poškodená izolácia spolu s jedným káblom.
Po oprave sa závada už neprejavila.
POZOR!!!!!!!!!!!!
Buď opatrný pri demontáži ABS snímača, aby si si ho nepoškodil.
No každopádne ti doporučujem ísť do ORIG servisu, aby ti identifikovali, o akú chybu, alebo snímač sa jedná.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

mirpie píše:jo, o té řídící jednotce ABS vim, sedí opravdu hned vedle nádobky ostřikovačů, takže problém bude asi opravdu někde tam. Pro začátek zkontroloju konektor a pak dám vědět...

kouknul jsem na konektor a ten je ok, takže už asi opravdu zbývá ta izolace některého čidla. Další zjištění je, že na vině je něco s elektronikou, nikoli třeba zanesené čidlo. Dost často se mi stává, že když nastartuju, kontrolka shasne a v drtivé většině případů se mi rozsvítí souběžně s rozsvícením hlavních světlometů, nechápu. Když světla nerozsvítím, ABS funguje, občas. Jak kdyby bylo v sítí pro ABS při zapnutí světel málo proudu a on to ihned vyhodnotil jako chybu a ABS už svítí natrvalo. A divný je, že to se děje, když stojim na místě. Když se rozjedu a mám nějaké otáčky motoru a teprve pak rožnu světla, mnohdy ABS funguje dál (kontrolka se nerozsvítí), ale neplatí to vždy. Ještě zkusim rozsvítit světla při stojícím vozidle se zvýšenými otáčkami motoru (jestli s tím nějak souvisí čidlo, nebo jen ta síť)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“