Radenie rychlosti

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

no u mna je to tak, ze mam dost naplno pustenu hudbu a pri radeni pouzivam utackomer, som vsak zaciatocnik s 12000 km na CRDi motore... periferne vsak vidim kde je rucicka a ze treba preradit, nie je to tak ze by som jazdil s ocami na rychlomere a otackomere

zo zaciatku mi pomohly rady odtialto (ako jazdit s diesloma pod) a bolo tam dost skusenosti aj od Mikra... a ja sa rad podelim uz o svoje vlastne aby niekto dalsi nemusel znovu objavovat koleso :D
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

pexobb
*
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007, 19:35
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od pexobb »

Este by som chcel vediet jednu vec, aj ked to nema nic s touto temou, ale nechcel som zasa robit novu temu. Takze aky je medzi tymto rozdiel?
Parkovacie čidlo - 2 snímače
Parkovací asistent, 4 čidla
Parkovacie čidlo - 4 snímače
Aky je rozdiel medzi cidlom a snimacom?
HYUNDAI ACCENT 1.4 16V
EBONY BLACK
ELEGANCE
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Žádný :wink: . Je to to samé. Akorát to někdo nazývá jako čidlo, někdo jako snímač.
Edrien
Příspěvky: 6
Registrován: 03 úno 2008, 21:39

Příspěvek od Edrien »

jandaxx píše:Žádný :wink: . Je to to samé. Akorát to někdo nazývá jako čidlo, někdo jako snímač.
Myslim, ze cidlo reaguje iba na teplo, resp. sa vzopne pri urcitej teplote.
Snimac by mohlo byt vselico, je to take zovseobecnenie..
nie?
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

To ano. Ale u parkovacích senzorů je to to samé. Funkce je stejná. Prostě to pomocí ultrazvuku měří vzdálenost od překážky.
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enigmatique »

jandaxx píše:Žádný :wink: . Je to to samé. Akorát to někdo nazývá jako čidlo, někdo jako snímač.
Ano presne tak:

slovensky: snimac
cesky: cidlo

Je to presne to iste, avsak na Slovensku sa clovek bezne moze stretnut s vyrazom cidlo, no nie je to samozrejme spisovne.
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
Rado
Příspěvky: 1
Registrován: 08 úno 2008, 21:49
Bydliště: ZILINA

problém so zaradením spiatočky

Příspěvek od Rado »

Poradí mi niekto? New accent 1,5 CRDi - 2007, 4000 km. Dopredné rýchlosti udú zaradiť perfektne, spiatočka ide zaradiť ťažšie a po zaradení mám pocit že nie je dostatočne "na svojom mieste", ba dva krát sa mi stalo, že pri cúvaní " vyskočila". Okrem toho objavuje sa mi závada: po vyradení rýchlosti a po dobrzdení - vozidlo už stojí - počuť pazvuk, akoby dobiehalo koleso so skriveným brzdovým kotúčom ešte 2 - 5 sec.[/i]
Rado
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: problém so zaradením spiatočky

Příspěvek od Mikro »

Rado píše:Poradí mi niekto? New accent 1,5 CRDi - 2007, 4000 km. Dopredné rýchlosti udú zaradiť perfektne, spiatočka ide zaradiť ťažšie a po zaradení mám pocit že nie je dostatočne "na svojom mieste", ba dva krát sa mi stalo, že pri cúvaní " vyskočila". Okrem toho objavuje sa mi závada: po vyradení rýchlosti a po dobrzdení - vozidlo už stojí - počuť pazvuk, akoby dobiehalo koleso so skriveným brzdovým kotúčom ešte 2 - 5 sec.[/i]
mne to robilo tiez. je potrebne sa naucit tu spiatocku radit. v servise ti to neodstrania kedze aj v prirucke je napisane ze pred zaradenim spiatocky je potrebne vymacknut naprazdno spojku.

robim to tak a odvtedy nemam problem. proste prevodovka je korejskej vyroby. treba sa s tym zmierit.

pokial by si mal zavaznejsie problemy reklamuj u predajcu.

:roll:
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: problém so zaradením spiatočky

Příspěvek od Mexican »

Rado píše:Poradí mi niekto? New accent 1,5 CRDi - 2007, 4000 km. Dopredné rýchlosti udú zaradiť perfektne, spiatočka ide zaradiť ťažšie a po zaradení mám pocit že nie je dostatočne "na svojom mieste", ba dva krát sa mi stalo, že pri cúvaní " vyskočila". Okrem toho objavuje sa mi závada: po vyradení rýchlosti a po dobrzdení - vozidlo už stojí - počuť pazvuk, akoby dobiehalo koleso so skriveným brzdovým kotúčom ešte 2 - 5 sec.[/i]
ja poradim len jedno - citat forum... prevodovka a problemy sa riesia v 2 vlaknach, takze pls prehod si prispevok tam a toto zmaz
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
jarin.ol
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2008, 18:25
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od jarin.ol »

u benzínu se nemusíš bát, když chceš jet klidnou jízdou tak do 3000ot. bohatě musíš vyjít.
No a když potřebuješ tak trošku zadovádět nebo zrychlit, tak kolem 4000 to už pěkně šupe krouťák i koně jsou cítit.

Když je pěkně zahřátý motor, tak dovádí i 1,4 až až :)
Jarda, Olomouc
I30 kombi 1,4MPI, CVVT (typ PDE r.v.2020)
Fiery red
Uživatelský avatar
jarin.ol
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2008, 18:25
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od jarin.ol »

taky mi to občas dělá u 1,4 :( musím dávat pozor, protože se mi zdá jako by tam nebyla a dál řadička nejde. Takže raději přidržím při couvání aby dosedla.
Jarda, Olomouc
I30 kombi 1,4MPI, CVVT (typ PDE r.v.2020)
Fiery red
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“