Originál rádio v santa fe

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

zdenek76 píše:
Zdeněk ČB píše:
SuperMUF píše:..................... na co mi budou 2DVD s mapama severní ameriky a kde seženu a zda půjdou český mapy ... doufám že Alcohol 120% to zkousne ...

PS. a proč ten Avic D3 u nás stojí holý kolem 40.000? to taky netuším :-(

Držte mi palce ať to přijde v pořádku, kompletní a funkční ! ! !
Určitě pak poreferuj. Neustále pošilhávám po nabídce na ebay, ale jsem malinko srabík do něčeho jít. Nebude problém s "regionalizací" DVD?
Problém s regionem být může. Většina značkových cd/dvd přehrávačů je zamknutých pro určitý trh. Sondoval jsem to konkrétně u Kenwoodu a Legacy, který jsem chtěl v US koupit, ale u obou mi prodejce napsal region 1, takže bych mi to u nás bylo na nic. Region free jsou nicméně snad všechny neznačkové z Hong Kongu apod.
U US radií taky bývá někdy problém, že neumí RDS a pak taky, že oni už nepoužívají klasické tunery, ale satelitní radio - a to nemám páru, na kolik česká radia vysílají přes satelit.
Každopádně pak dej vědět, jak to šlape. Cena je super.
Hmmmm.... a nebo máte pravdu a jako další kavka jsem naletěl ... no uvidíme ... budu referovat ...
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorsport »

Koukal jsem do dokumentace a AVIC-D3 prodávaný v Evropě má pevně nastavený kód 2 a ALL. Tzn. z ameriky by měl mít kód 1 a all. Máš 2 možnosti:
1) zkusit si nechat přehrát SW - to ale bude u Basys asi problém, nebudou to chtít udělat u dovozu z USA
2) přepálit všechny DVD bez kódu a potom jsou jako s kódem ALL a budou fungovat

Rádio bude OK, v MENU by mělo jít nastavit zda se jedná o USA nebo Evropu, nicméně i bez přepnutí by to mělo fungovat. V USA se standardně používá klasické pozemní vysílání a za příplatek se do vozů montují satelitní rádia. Pioneer je však pouze pro klasické pozemní vysílání.
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

SuperMUF píše:..................... na co mi budou 2DVD s mapama severní ameriky a kde seženu a zda půjdou český mapy ... doufám že Alcohol 120% to zkousne ...

PS. a proč ten Avic D3 u nás stojí holý kolem 40.000? to taky netuším :-(

Držte mi palce ať to přijde v pořádku, kompletní a funkční ! ! !
Tak jak? Už to dorazilo? Pokud ano, nějaké postřehy?
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

Zdeněk ČB píše:
SuperMUF píše:..................... na co mi budou 2DVD s mapama severní ameriky a kde seženu a zda půjdou český mapy ... doufám že Alcohol 120% to zkousne ...

PS. a proč ten Avic D3 u nás stojí holý kolem 40.000? to taky netuším :-(

Držte mi palce ať to přijde v pořádku, kompletní a funkční ! ! !
Tak jak? Už to dorazilo? Pokud ano, nějaké postřehy?
Radio dorazilo ... a záhy vyrazlilo na Aukro ...

takže v kostce :

DVD region 1 - není problém, vypálený přečte ALE ...
RDS není - a to byl důvod jeho další cesty do světa ...
Navigace - mapy Sev.Ameriky nejsou nic moc pro nás tak jsem zkusil okopnout ty z evropské verze... nešlo to, po záměně jednoho souboru ( viz švýcarský návod na netu ) to už šlo ...

naštěstí se mi povedlo alespoň neprodělat ... a už vím že není AVIC jajo AVIC !!!
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Předem podotýkám, aby jste mne nekamenovali, pokud má úvaha je naprosto amatérsky zcestná.
Napadlo mne:
Nešlo by nějak relativně jednoduše obohatit stávající rádio o USB vstup? MP3 to umí, tak by bylo fajn moci využít i "flešku". Takovýto vstup má už skoro každý přenosný kazeták v cenách již od 900 Kč. Klidně bych i něco podobného koupil pokud by pro přestavbu stačilo z uvedeného tento vstup (+ něco dalšího?) "vykuchat". Zbytek by ještě mohl posloužit jako rádio do dílny. :D
Nevím nakolik je toto reálné či utopie, ale třeba někdo kdo se vyzná bude vědět víc.
Ano vím, nejjednodušší je koupit nové 2Din rádio, ale copak se dá něco vybrat? Ať čtu příspěvky jak chci, jednoznačnou shodu pro nějaký model jsem ještě nenašel.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od santafe007 »

[quote="Zdeněk ČB"]Předem podotýkám, aby jste mne nekamenovali, pokud má úvaha je naprosto amatérsky zcestná.
Napadlo mne:
Nešlo by nějak relativně jednoduše obohatit stávající rádio o USB vstup?

slo...
reklamuj ho :) a nech si dat nove v ramci zaruky. je stejne blbe, display se nemeni, ale ma USB vstup (pres dratovou redukci, co vysi ve vzduchu).
Data to zvlada do urciteho mnozstvi, vice jak 700MB na flash mi to nesezralo... zjisti to samo dara. Jo a nema uz pauzu...
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

santafe007 píše:

slo...
reklamuj ho :) a nech si dat nove v ramci zaruky. je stejne blbe, display se nemeni, ale ma USB vstup (pres dratovou redukci, co vysi ve vzduchu).
Data to zvlada do urciteho mnozstvi, vice jak 700MB na flash mi to nesezralo... zjisti to samo dara. Jo a nema uz pauzu...
stejně blbé = stejně špatné co se týče kvality příjmu FM ? nebo jen displej co nemění podsvit atd ... ? ? ?

na podsvit kašlu, mám tam polarizační folii takže mne to neoslňuje, ale to FM mě rve žíly ...

díky za info ...
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od santafe007 »

SuperMUF píše:
santafe007 píše:

slo...
reklamuj ho :) a nech si dat nove v ramci zaruky. je stejne blbe, display se nemeni, ale ma USB vstup (pres dratovou redukci, co vysi ve vzduchu).
Data to zvlada do urciteho mnozstvi, vice jak 700MB na flash mi to nesezralo... zjisti to samo dara. Jo a nema uz pauzu...
stejně blbé = stejně špatné co se týče kvality příjmu FM ? nebo jen displej co nemění podsvit atd ... ? ? ?

na podsvit kašlu, mám tam polarizační folii takže mne to neoslňuje, ale to FM mě rve žíly ...

díky za info ...
*****************
ostatni je asi funkcne podobne, drobne funkce jsou navic.
display je to same, ale pismena drobnejsi
chybi pausa
FM nedokazi posoudit, ale pijde mi, ze to hraje o trochu lepe...
MP3 z USB - bomba, pouze obsahlejsi data jina nez hudebni to moc nemusi, ale par office slozkami navic si to poradi...
Obrázek
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

Vážení přátelé,

po velmi velkém a více než rok trvajícím boji který zahrnoval :
- reklamaci původního radia
- zakoupení čínského "papírově" dokonalého radia s 7" palcovou obrazovkou
- zakoupení americké verze Pioneer Avic D3 bez RDS na Ebay.com
- zakoupení brutálně vyčórovaného radia Avic D3 na Aukro.cz

jsem dospěl ... a to tak že bolestivě FINANNČNĚ ale KONEČNĚ snad k rozuzlení ... JAKÉ RADIO NAMÍSTO ORIGINÁLNÍHO :

A ZDE JE VÍTĚZ ... chvíli budu napínat ....

- má to regulaci podsvitu den/noc ( dokonce pokaždé jinou barvu si můžete zvolit - já mám když nezapnu světla ČERVENÝ PODSVIT - jinak modrý )
- má to originální BLUETOOTH MODUL co ukazuje čísla i jména na radiu ( volitelný doplněk )
- má to možnost připojení OEM ovládání z volantu
- má to audio AUX vpředu i vzadu ( nezávisle na sobě )
- možnost připojení CD changeru
- má to solo výstupy na SUBWOOFER ( vím že to někdo požadoval tak to zde uvádím ... )
- má to USB s krytkou vpředu přímo na radiu - standardní velikost konektoru
- hraje to ... pěkná dynamika zvuku i při zachování původních repro
- má to funkční RDS FM tuner - ladí to, funguje tomu AF ... a dokonce jde zvolit MONO při horší kvalitě signálu
- je to už od pohledu kvalitní ... použité plasty i chromované doplňky ...
- ovládání je intuitivní + dálkové ovládání infra pro nejpoužívanější funkce v ceně !!!
- lze naprosto pohodově namontovat do rámečku co se dává Avic D3, bohužel ne do toho z www.korea-suv.cz (ten je pro jiné uspořádání přístrojovky než se dodává v CZ ... na požádání vysvětlím i s fotodokumentací )
- je to značkový výrobek ... JVC
- je to JVC KW-XG701
- pro bližší ilustraci návod PDF v EN jazyce : http://jvcmobile.co.uk/documents/products/KW-XG701.pdf

a kdeže jsem to koupil ? tady : www.autoradio-prodejce.cz

a kdy bude foto ? až uklidím v autíčkovi aby mi nebyla hanba ...

KONEČNĚ DOSPĚLÉ 2-DIN AUTORADIO ... A ZA 8.000,- S DPH ! ! ! ! !

P.S. navigaci mám MIO C710 a po diskuzi na téma "Jak dlouho mi vydržel Avic D3 než mi vykradli auto" jsem "zbabělě?" zvolil normální nenápadné 2-DINové radio + navigaci solo + bluetooth Parrot ( za skoro poloviční peníze než originální Bluetooth modul JVC )
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od santafe007 »

smekam za rozumny postoj a efektivni reseni! :)


ja jen premyslim o radio 2 din s display na kterem by se mohl promitat obraz z kamery, ci ekonomicke reseni kamera + externi maly display...
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od karves »

V září bych rád vyměnil mého Matrixe za Santu. Chci Eleganci a s tím bohužel, jestli se do té doby nic nezmění obdržím zřejmě i AVIC-D3 se vším, co k němu patří: mizerná navigace, zájem nepříspůsobivých spoluobčanů, schopných použít pro 50Kč i krumpáč a rozkopat půl auta atd... Podle mého, je jediným řešením, které může trochu zmírnit touhu po rozmlácení všeho co stojí k cestě vidíně výšeuvedeného zisku, dat tam rádio s odnimatelným panelem. Jako typ mám zatím JVC KD-AVX33 http://www.autoradio-prodejce.cz/autora ... -avx33.htm a od března má být následovník AVX44 http://www.raysmith.co.uk/Head-units/DA ... /KD-AVX44/. Kromě menší obrazovky (která souvisí s rozměrem předního panelu, a tím možností jeho sejmutí) a absence nepoužitelné navigace, má veškeré vlastnosti AVICu a navíc v základních vlastnostech Bluetooth, USB i iPod, za které si u AVICu musíte připlatit. To nemluvím o ceně originální couvací kamery k Pioneeru. Jako navigaci je určitě nejvýhodnější použít dedikované jednotky jako jsou TomTom, DreimGO a pod. (DG 220 se prodává i z bezdrátovou couvací kamerou - cena celé soupravy včetně map prakticky stejná jako cena kamery Pioneer) Pro jejich umístění se přímo nabízí výklopný prostor nad středovým panelem. Při sklopném provedení držáku navigace se dá jejich umistění ve vozidle snadno zamaskovat. Já vím, že jsou to možná zoufalé úvahy, ale veřím, že mohou vést k zmenšení pravděpodobnosti vzniku značných škod při odevzdávání našeho majetku některým spoluobčanům :evil:
SF Elegance AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

nebo použít 1DIN a k tomu takovýto nástavec středového panelu

Obrázek
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Kaproman
Příspěvky: 6
Registrován: 03 led 2008, 13:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kaproman »

Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

Ahoj, toto radio NEDOPORUČUJI ...

už jsem ho vyzkoušel v mém boji za lepší radio v Santa Fe

bližší info o tomto číňanovi najdeš v tomto Aukro příspěvku :

je to záležitost poněkud zvláštní - funkce by měly být SUPER ... dokonce i zvenku to vypadá fajne, ale je to prachsprostej šunt !

http://www.aukro.cz/item322780040_2din_ ... 4mes_.html

podle screenshotu panelu vidíš že to je prakticky stejné ...
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Kaproman
Příspěvky: 6
Registrován: 03 led 2008, 13:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kaproman »

Děkuji SuperMUF. A co říkáš na tohle ??? http://www.megafoto.cz/kenwood-dpx701u.html
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“