zajímavá závada - stále svítí brzdová světla

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

zajímavá závada - stále svítí brzdová světla

Příspěvek od clay »

Ahoj vespolek,

stala se mi nemilá příhoda na mém Santa Fe 2,7i V6 automatu
1. po odstavení Santíka mi zůstala svítit brzdová světla
- poprvé jsem brzdu párkrát prošlápl
- podruhé již prošlapávání nepomohlo
2. s kolegou jsme "zcela logicky" usoudili, že na vině bude spínač brzdových světel
- našli jsme ho nad brzdovým pedálem a zjistili jsme že je volný v upevnění ( viklal se )
- trochu jsme přitáhli matku a světla přestala svítit
- aby to balo dokonalé, tak jsme matky dotáhli proti sobě tak, aby spínač byl pevně uchycen - vše pouze silou prstů - bez použití nářadí // taky kam bychom se s nářadím tam dostali ? //

3. po ujetí cca 5 km začalo auto ztrácet výkon / tedy opak byl pravdou auto bylo samo bržděno - a to až tak, ža jsem pro jistotu zastavil
servis po telefonu neporadil a tak mne napadlo, že odstraním poslední úpravu, kterou jsme na autě dělali to ráno - tedy povolil jsem matku na spínači brzdových světel - a ejhle ono to jede

vydedukoval jsem:
že spínač je řešen tak, že pokud není v kontaktu s ramenem pedálu, tak brzdová světla svítí
že od spínače je brán nějaký impuls k elektronickým systémům auta ( ABS ? ) a to zavinilo samovolné zabrždění / nelekejte se "neflokuje" to z ničeho nic na místě - nástup brždění je pozvolný, ale neúprosný

Teď bych potřeboval poradit, jaká tam má být nastavená vůle, abych to mohl správně seřídit.
poradíte ?

Dík
clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

počítám, že na té 2.4 to bude jiný, že? To bys jinak doma oměřil podle ní.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Příspěvek od clay »

Ono jak o tom přemýšlí trochu déle, tak jsme také mohli nastavit spínač tak, že začal fungovat jako doraz při uvolnění pedálu po brždění a docházelo tak k drobnému přibržďování až se brzdy ohřály a zatáhly.

Teď jsme v rodině nějaký chabrus na zdraví, tak jak nám bude líp prolezeme to s baterkou a porovnáme 2,7 a 2,4. a připravuji seřízení tak, že nastavíme kontakt aby rozepnul při sebemenším pohybu brzdového pedálu.
Ať stačí dotyk a světla svítí - občas je to dobrý když mám na zádech nalepenej kamion jak na žvejkačce a blíží se úsek, kde vím že to je drsný na brzdy.

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

Takže brzdový světla už mám za sebou,když se podíváš v šeru a šlápneš při nastartovaným motoru na brzdy,tak se světla rozsvítí o trochu více.Jedná se prošoupané dva kabílky na levé straně jak je otvírání kapoty.Sundej plastový kryt a hledej kousek za konektorem svazek co se ohýbá přes plechy jako do podběhu.Jinak mě to dělali na záruku v Nubo Caru na Praze 5 a v pohodě.Přeju šťastnou ruku.
_________________
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGT
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Příspěvek od clay »

[quote="Pavel M"]Takže brzdový světla už mám za sebou,když se podíváš v šeru a šlápneš při nastartovaným motoru na brzdy,tak se světla rozsvítí o trochu více.Jedná se prošoupané dva kabílky na levé straně jak je otvírání kapoty.Sundej plastový kryt a hledej kousek za konektorem svazek co se ohýbá přes plechy jako do podběhu.

Dík za radu, ale u mne je to opravdu pouze v upevnění spínače brzdových světel. Projevilo se mi to znovu a teď jsem to dočasně odstanil za 5 vteřin - jen kdo se má ohýbat.
Holt budu muset odhodit lenost a konečně to opravit na trvalo.

cla
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“