Nestartuje>>čerpadlo?

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

mirpie píše:dobře, Láďo :-), vím, že jsi Coupé nevlastnil, ale nevíš náhodou, kde to má palivovej filtr? Třeba to bude umístěný stejně jak na Scoupé..
cece ten jsem jeste ani nehledal.. ale kazdopadne na stejnym miste jako scoupe neni.. nebo jsem si ho alespon nevsiml.. :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Já jsem vždy tvrdil že najít filtr je nejlepší když začneš na střikách a půjdeš po trubkách až k nádrži že na něj po cestě musíš narazit :D Přiložím ti obrázky z manuálu na Scoupe a pokud to je stavěno jako olejový filtr který je pořád stejný (to mám do hujera :P ) tak by to s palivovím mělo být stejné. Hledal bych ho určitě u motoru jako u Scoupe a bude to pravděpodobně řešeno stejně jako u Scoupe vrtaným okem a dutým šroubem nikoli jen napojenou hadičkou.
Obrázek Obrázek
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

no, ten filtr mám v ruce, je dost podobnej tomu co je na obrázku. Rendl měl právě filtr před zadním kolem pod prahem. Tam je výměna pracnější... No, to už nějak najdu. Jinak jsem koupil origo řemen na posilovač řízení, tak to vyměnim a uvidim, snad není v hájí nebo vyosená řemenice, jako kdyby to pištělo znova. Jen mě překvapilo, že ten řemen co mi přišel má zoubky, přičemž řemenice je plochá, třeba je to na lepší ohýbaní toho řemenu. Tvar a velikost odpovídá..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

mirpie píše:no, ten filtr mám v ruce, je dost podobnej tomu co je na obrázku. Rendl měl právě filtr před zadním kolem pod prahem. Tam je výměna pracnější... No, to už nějak najdu. Jinak jsem koupil origo řemen na posilovač řízení, tak to vyměnim a uvidim, snad není v hájí nebo vyosená řemenice, jako kdyby to pištělo znova. Jen mě překvapilo, že ten řemen co mi přišel má zoubky, přičemž řemenice je plochá, třeba je to na lepší ohýbaní toho řemenu. Tvar a velikost odpovídá..
http://www.tyma.cz/produkty/remeny/ploche/polyflat/ plochý se zoubky :D
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

ten můj řemen, co mi přišel, má normální zuby, jak kdyby byl na ozubenou řemenici, normálně ale s klínovým profilem...tak nevim nevim
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Jak jsem kupoval klíňák na moje minulé auto,taky měl zuby.nevím proč to tak je.Asi aby to neprokluzovalo.Ale profil byl stejný,jako na řemenici.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

mirpie píše:ten můj řemen, co mi přišel, má normální zuby, jak kdyby byl na ozubenou řemenici, normálně ale s klínovým profilem...tak nevim nevim
http://www.tyma.cz/produkty/remeny/klinove/ha/ už to mám 8)
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

při výměně táhel stabilizátoru na zvedáku jsem při té příležitosti prošel celé auto odspodu a palivový filtr jsem neobjevil, tak jsem se aspon utvrdil, že bude opravdu někde v motorovém prostoru. Druhý den jsem šel na to a objevil jsem ho napravo (při pohledu stojícího člověka před autem) hned u přepážky mezi kabinou a motorem, bohužel poněkud dole pod hlavním brzdovým válcem. Takže přístup fakt bomba. Měnil jsem i filtr vzduchový, takže ten jsem celý sundal, pak i hadici od sání. Demontáž filtru byl trochu oříšek, protože jsem nevěděl, na čem (nebo jak) drží na trubce paliva od nádrže. Vidět tam není nic. Myslel jsem, že stačí ho normálně odšroubovat jak olejový filtr, ale po marném snažení a odporu palivové trubky jsem pochopil, že se věci mají jinak. Odspodu jsem nahmatal 14ku matici, která po povolení (asi 5x mi spadl klíč na zem) uvolní trubku od filtru. Je to převlečná matice, vše stojí, jen matice se hejbe, stejný systém jak u brzdového vedení, to kdyby někdo taky měnil filtr...

Jo, jinak auto jede o 150km/h ryhleji a trhá asfalt i na pětku :D :D :D .
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“