Ukazatel paliva

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ivos
*
Příspěvky: 27
Registrován: 08 úno 2008, 09:44

Ukazatel paliva

Příspěvek od ivos »

Mám Matrixe CRDi 81kW. Má někdo zkušenost kolik zbývá ještě v nádrži paliva , když se rosvítí kontrolka, resp. kolik se na to dá ještě najet?
Zatím jsem vždy okamžitě zajel k pumpě, nicméně ručička nebyla nikdy na nule, když se rosvítila kontrolka. U ElantryCRDi kterou jsem měl předtím jsem ještě najel klidně i 100km. Palivoměr se chová stejně jako u Elantry tj. spodní "plůlka" rozsahu je menší než horní, typoval bych to tak 60:40.
Reklama
 

pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Jo ukazatel paliva. To je stará bolest, či písnička. Dle mých skromných zkušeností je tam nafty tak na 60-80km dle jízdy, terénu atd. Já už se na ukazatel vyprdn*l už dávno. Jezdím jedině na mezisoučet kilometrů (na ukazateli stav "A" nebo "B") a palivoměr mám jen jako velmi orientační měřidlo. Pokud najedu 600 km a více, tak už se pomalu poohlížím po pumpě. Jinak bych měl teoreticky s mojí spotřebou jakou mám ,ujet 950-1000 km. :lol:
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Jo,to je pravda.V Hyunajcích je asi velká rezerva.Když trvale svítí vím,že ujedu ještě minimálně 50 Km.Taky se řídím podle kilometrů.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

Kamil píše:Jo,to je pravda.V Hyunajcích je asi velká rezerva.Když trvale svítí vím,že ujedu ještě minimálně 50 Km.Taky se řídím podle kilometrů.
Ukazovatel (rucicka) mi padol uplne na nulu, pricom kontrolka este nesvietila. V nadrzi ostavalo este 11 litrov, ak je pravda ze cela nadrz ma 55 litrov. Najblizsie si pockam az zasvieti cervena a uvidime co to ukaze na pumpe.
Matrix Premium 1.6
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

behe píše:
Kamil píše:Jo,to je pravda.V Hyunajcích je asi velká rezerva.Když trvale svítí vím,že ujedu ještě minimálně 50 Km.Taky se řídím podle kilometrů.
Ukazovatel (rucicka) mi padol uplne na nulu, pricom kontrolka este nesvietila. V nadrzi ostavalo este 11 litrov, ak je pravda ze cela nadrz ma 55 litrov. Najblizsie si pockam az zasvieti cervena a uvidime co to ukaze na pumpe.
Já mám nádrž 45 l,párkrát jsem natankoval do plna.Hladové oko už svítilo pěknou dobu i ručka už byla skoro dole,tak jsem si říkal,už musím natankovat,jinak budu nemile překvapen.Jaké bylo překvapení,když jsem tam natankoval jenom 36 l.To znamená,že 9 l +,- jsem tam ještě měl.Teď se spíš dívám na kilometry,kolik jsem ujel a kolik ještě mohu ujet.Zdá se mi to přesnější.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

behe píše: Ukazovatel (rucicka) mi padol uplne na nulu, pricom kontrolka este nesvietila. V nadrzi ostavalo este 11 litrov, ak je pravda ze cela nadrz ma 55 litrov. Najblizsie si pockam az zasvieti cervena a uvidime co to ukaze na pumpe.
Tak teraz som si pockal na cervenu kontrolku a po asi 20 km som natankoval. Zmestilo sa 42.6 litra, takze pri predpokladanom objeme nadrze 55 litrov a odhadovanom spaleni 1.6 litra za tych spominanych 20 km, v momente rozsvietenia kontrolky tam bolo este 14 litrov. Tak sa v tom vyznajte...
Matrix Premium 1.6
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

Příspěvek od kaartr »

Během pár týdnů budu taky matrixářem crdi.
Mám octávii, nádrž 55L a už jsem do ní dostal 60,23litru..

Takže berte údaje s rezervou.....
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“